2021/04/12
۱۴۰۰ دوشنبه ۲۳ فروردين
توقف تولید پراید یكی از اقدامات بسیار مناسبی بود كه سایپا انجام داد/ حمایت مجلس از صنعت خودرو/ سایپا در دوران تحریم پیشرفت كرد
درخشان؛ عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس عنوان كرد:

توقف تولید پراید یكی از اقدامات بسیار مناسبی بود كه سایپا انجام داد/ حمایت مجلس از صنعت خودرو/ سایپا در دوران تحریم پیشرفت كرد

عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه شركت های خودروسازی فاصله بسیار كمی تا خودكفایی كامل در تولید خودرو دارند، گفت: شركت سایپا با همكاری مجموعه های دانش بنیان و مهندسان داخلی می‌تواند صنعت خودرو را متحول كند.

کارآمدنیوز- عبدالناصر درخشان در بازدید از مركز تحقیقات سایپا و خط تولید خودروی شاهین با اشاره به پیشرفت و جهشی كه مجموعه سایپا در دوران تحریم داشته است، تصریح كرد: اگر مردم در جریان فعالیت های گروه خودروسازی سایپا قرار بگیرند متوجه خواهند شد كه صنعت خودرو رو به پیشرفت است و در ‌آینده نزدیك محصولات جدید این مجموعه وارد بازار خواهد شد.

به گزارش سایپا نیوز ، وی افزود: از آنجا كه صنعت خودرو رشد قابل توجهی پیدا كرده است می تواند در طراحی مدل های جدید و به روز بیش از گذشته فعالیت كند، در این مسیر نیز مجلس از صنعت خودروسازی حمایت تمام قد می كند.

عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: یكی از اقدامات خوب و اتفاق‌های بسیار مناسبی كه گروه خودروسازی سایپا طی چند وقت اخیر دنبال كرد خروج پراید از چرخه تولید بود؛ این امر مورد رضایت مردم هم قرار گرفت چرا كه سایپا می تواند از توان و پتانسیل خود برای تولید خودروهای مدرن‌تر و جدیدتر استفاده كند. 

وی گفت: در حال حاضر حدود ۹۰ درصد از قطعات مورد نیاز خودرو توسط مجموعه های داخلی تامین می شود از این‌رو وابستگی ۱۰ درصدی به قطعات وارداتی نمی‌تواند این صنعت را زمین گیر كند؛ توصیه می شود كه خودروسازان با همكاری مجموعه‌های دانش بنیان به سمت تولید صددرصد داخلی حركت كنند.

درخشان با بیان اینكه صنعت خودرو برای مجلس اهمیت به سزایی دارد، اظهارداشت: همه بر این امر اذعان دارند كه قیمت خودرو به جهت افزایش قیمت مواد اولیه برای شركت های خودروسازی بسیار گران تمام می شود، در این راستا شركت های خودروسازی در تلاش هستند تا قیمت نهایی خودرو را مدیریت كنند اما در بازار واسطه‌ها و دلالان شرایطی را فراهم كردند كه در حق صنعت خودروسازی و مردم اجحاف شود؛ تمام سعی ما در مجلس بر این است كه با سازوكار جدید جلوی فعالیت دلالان را در بازار خودرو بگیریم.

عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: بورس كالا محل عرضه و تقاضا است لذا می توان در این مركز قیمت ها را به صورت شفاف مشخص كرد؛ تمام هدف مجلس این است كه قیمت خودرو در بورس مشخص شود.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.