2021/04/12
۱۴۰۰ دوشنبه ۲۳ فروردين
سبد محصولات سایپا متنوع شده است/ طراحی و تولید خودروی شاهین یك اتفاق بسیار خوب است
كریمی؛ عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس تاكید كرد:

سبد محصولات سایپا متنوع شده است/ طراحی و تولید خودروی شاهین یك اتفاق بسیار خوب است

عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه مواد اولیه تولید خودرو به شدت افزایش پیدا كرده است و این امر باید از سوی شورای رقابت مدنظر قرار گیرد تا قیمت های تعیین شده به زیان تولیدکننده نباشد، گفت: گروه خودروسازی سایپا توانسته در دوره تحریم و شیوع ویروس كرونا عملكرد خوبی داشته باشد.

کارآمدنیوز- علی اكبر كریمی در بازدید از مركز تحقیقات سایپا و پروژه های توسعه ای كه مجموعه سایپا برای سال های آتی دنبال می كند، اظهار داشت: این مجموعه خودروساز پروژه های متعدد توسعه ای تعریف كرده كه می تواند نشان دهنده اتفاق های مناسب و بسیار خوب در صنعت خودرو كشور باشد. 
وی ادامه داد: زمانی تنوع محصولات سایپا بسیار كم و محدود بود و همه این مجموعه را به عنوان تولیدكننده پراید می‌شناختند اما اكنون این مجموعه دیگر تك محصول نیست و توانسته در سبد محصولات خود خودروهای خوب و متنوعی را جای دهد.

به گزارش سایپا نیوز ، عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: طراحی و تولید خودروی «شاهین» یك اتفاق بسیار خوب است كه گروه خودروسازی سایپا با توجه به توانایی خود توانست آن را عملیاتی كند. 
وی با بیان اینكه گروه خودروسازی سایپا به توانمندی های داخلی تكیه كرده و بر این مبنا در حال حركت است، گفت: با روندی كه سایپا در پیش گرفته این قابلیت وجود دارد كه به یكی از قطب های صنعت خودروسازی منطقه تبدیل شود؛ این مجموعه همچنین به حدی از توان رسیده كه می تواند در تولید خودروهای ملی بسیار پررنگ ظاهر شود.
كریمی با تاكید بر اینكه صنعت خودرو، جزو صنایع مادر است كه می تواند بر اقتصاد كشور بسیار اثرگذار باشد، افزود: اگر صنعت خودروسازی تقویت شود، علاوه بر اشتغالزایی این  فرصت فراهم می‌شود كه در صادرات به موفقیت‌های خوبی دست پیدا كنیم.
وی گفت: تلاش های صورت گرفته در حوزه تنوع محصولات سایپا می‌تواند این نوید را بدهد كه به زودی مجموعه سایپا می تواند صادرات به كشورهای همسایه را با جدیت دنبال كند، برای اینكه چنین امری با سرعت عملیاتی شود بهتر است در تامین سرمایه در گردش و تزریق منابع مالی اقدامات لازم صورت گیرد.
عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: موضوع دیگری كه توجه به آن ضرورت دارد، حمایت جدی تر از شبكه گسترده قطعه سازان است به گونه ای كه پرداخت مطالبات آنها در اسرع وقت صورت گیرد؛ مساله بعدی كه اهمیت دارد به آن پرداخته شود قیمت گذاری مناسب محصولات خودرویی است، قیمت ها باید به گونه ای باشد كه تولیدکننده متضرر نشود. 
وی با بیان اینكه هزینه های تولید خودرو به شدت افزایش پیدا كرده و این واقعیتی است كه باید بپذیریم، گفت: كمیسیون صنایع و معادن مجلس در حال تدوین طرحی است كه بواسطه آن و در قالب بسته های تشویقی و حذف قوانین دست و پاگیر از صنعت خودرو حمایت های بیشتری صورت گیرد. 
عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: با وجود تمام شوك هایی كه به صنعت خودرو وارد شده است، شركت سایپا توانسته عملكرد خیلی خوبی داشته باشد؛ با ادامه تلاش های فعلی شاهد روزهای بهتری در مجموعه سایپا خواهیم بود.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.