رقم توسان فراخوانده شده برای رفع نقص به 652 هزار دستگاه رسید

رقم توسان فراخوانده شده برای رفع نقص به 652 هزار دستگاه رسید

فراخوان رفع نقص احتمال آتش سوزی هیوندایی توسان، شامل حال 427 هزار خودروی شاسی بلند دیگر از این خودروساز کره ای می شود.

کارآمدنیوز- در هفته ای که گذشت،‌ هیوندایی مجبور شد در فایلی جداگانه به اطلاع «سازمان ایمنی ترافیک بزرگراه ملی» NHTSA برساند که باید 427 هزار دستگاه توسان به نمایندگی های هیوندایی فراخوانده شوند تا جلوی احتمال آتش سوزی در آنها گرفته شود. در مرحله اول از این فراخوان 180 هزار دستگاه خودروی «اس یو وی» توسان از این کمپانی فراخوانده شده بودند. عیب کار در «واحد کنترل الکترونیکی بخش ترمز ضد قفل هیدرولیک» بود. در فراخوان مرحله اول فقط مدل های 2019 تا 2021 توسان درگیر این ماجرا بودند اما حالا در مرحله دوم این فراخوان مدل های 2016 تا 2018 هم اضافه شده اند و جمع خودروهای درگیر در این ماجرا تا به حال به «652 هزار دستگاه» رسیده است. خوردگی در اجزای ترمز هیدرولیک ضدقفل این خودروها در شرایط گرما و رطوبت به تدریج باعث متساعد شدن بویی خاص می شود و در برخی موارد حتی چراغ هشدار ترمز ABS‌ در این خودروها روشن می شود. یعنی حتی صاحبان این خودروها هم اگر دقت داشته باشند شروع علائم این نقص را حس می کنند.

به گزارش سایپا نیوز ، هیوندایی از آتش سوزی های به وجود آمده اطلاع داشت اما به تعداد رویدادها اشاره ای نکرده است. البته تا به حال حادثه منجر به جرح هم گزارش نشده است. اما همین که هیوندایی از صاحبان توسان می خواهد تا رفع این نقص، خودروهای خود را در محیط های رو باز پارک کنند، نشان می دهد که مردم باید این موضوع را جدی بگیرند. حداقل اگر خودرو آتش گرفت به منازل مردم سرایت نکند.

خودروهای توسانی که به نمایندگی مراجعه می کنند، علاوه بر آپ دیت نرم افزاری برای مدل های 2019 تا 2021، یک فیوز با آمپر کم سر راه این قطعات قرار می گیرد تا احتمال آتش سوزی را به حداقل ممکن برساند. از ماه فوریه (بهمن)‌ به تدریج هیوندایی با صاحبان توسان در آمریکا تماس میگیرد و با توافق مشتری زمانی را تعیین می کند تا این عیب را رفع نماید. این نقیصه از راه دور و به صورت آپ دیت اینترنتی قابل رفع نیست و صاحبان توسان حتماً باید سر وقت به نمایندگی مراجعه نمایند.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.