تهیه استاندارد پژوهش‌محور ماسک در دستور کار سال ۹۹

تهیه استاندارد پژوهش‌محور ماسک در دستور کار سال ۹۹

رئیس سازمانی ملی استاندارد ضمن ارائه گزارش عملکرد این سازمان در سال ۱۳۹۸، از تبدیل ذرت‌های آلوده به الکل با دستور رئیس جمهوری خبر داد و اعلام کرد: با توجه به اینکه به جز ماسک‌های سه لایه جراحی، برای سایر ماسک‌ها در سطح بین‌المللی استانداردی وجود ندارد، تهیه استاندارد پژوهش‌محور ماسک در دستور کار سال ۱۳۹۹ قرار گرفته است.

کارآمدنیوز - نیره پیروز بخت، رئیس سازمان ملی استاندارد، در نشستی خبری اظهار کرد: سال گذشته، به جز موارد تدوین شده در شورای عالی استاندارد، پنج قانون در رابطه با اعتلای سازمان ملی استاندارد در مجلس شورای اسلامی و ۱۱ قانون در بخش‌هایی مانند هوای پاک، حفاظت از خاک، حمایت از معلولان و غیره تصویب شده است. همچنین تا پایان سال  ۱۳۹۸  بیش از ۳۳ هزار و ۹۰۰ استاندارد تدوین شده، که در سال گذشته، با توجه به تغییر رویکرد سازمان در زمینه توجه به مشکلات جاری کشور، ۱۱۷۳ مورد تدوین و تجدید نظر در استانداردها انجام شده است.

به گزارش ایسنا ، وی با بیان اینکه علی‌رغم مشکلات ناشی از تحریم رتبه ۲۱ ایران در ایزو حفظ شده است، گفت: تاکنون ۵۲ استاندارد بین‌المللی به رهبری ایران تدوین و چاپ شده و ۴۹ مورد هم در دست اقدام است.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.