2020/09/21
۱۳۹۹ دوشنبه ۳۱ شهريور
​جهش فروش خودروهای برقی
در سه ماه اول سال 2020

​جهش فروش خودروهای برقی

فروش خودروهای برقی در اروپا با جهش مواجه شده اما هنوز سهم كل خودروهای برقی فروخته شده از كل خودروها فقط حدود 4 درصد است.

کارآمدنیوز-  در فصل اول سال 2020، ثبت خودروهای برقی 57.5% افزایش یافت اما هنوز سهم خودروهای برقی 4.3 درصد است و این در حالی است كه خودروسازان با موجی از قوانین ضدآلایندگی بسیار سخت گیرانه مواجه هستند.

به گزارش سایپا نیوز ، بر اساس آمار انجمن جهانی خودرو ACEA، فروش كل خودروهای سواری در اتحادیه اروپا، بریتانیا و سایر كشورهای تجارت آزاد اروپایی EFTA در فصل اول سال 2020 حدود 52.9 درصد نسبت به مشابه سال گذشته افت داشته است چون اكثر نمایشگاه های فروش خودرو به دلیل تعطیل سراسری برای مهار همه گیر شدن ویروس كرونا بسته بودند.

در حالی كه اقتصاد با ركود عمیقی رو به رو است و اطمینان مشتری با سقوط آزاد مواجه است، تحلیل گران اقتصادی از این واهمه دارند كه به این راحتی نتوان رانندگان را برای پذیرش تغییر متقاعد كرد. از 3,054,703 دستگاه خودرویی كه در فصل اول سال 2020 ثبت و فروخته شده اند، 52 درصد بنزین سوز و 28 درصد گازوئیل سوز هستند.

به گزارش انجمن نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش آلمان ZDK، در بزرگترین بازار خودروی اروپا، آلمان، نمایشگاه های فروش خودرو از اواخر آوریل آغاز به كار كردند اما تقاضا است كه به شدت كاهش یافته و انبارهای خودرو به شكل غیر معمولی از خودرو پر شده است؛ آن هم درست درزمانی كه بیشترین تقاضا و فروش خودرو صورت می پذیرفت.

تقاضا نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50 درصد افت كرده است. حالا تغییر رویكرد از خودروهای بنزینی به برقی با وجود خودروهای بنزینی فروخته نشده، سخت تر می شود.

سخنگوی انجمن نمایندگی های فروش آلمان، اولرچ كوئستر Ulrich Koester می گوید: «بین 750 هزار تا 1 میلیون دستگاه خودروی فروخته نشده در نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش وجود دارد، اكثریت آنها خودروهای متعارف بنزین یا گازوئیل سوز هستند.»

به گفته انجمن جهانی خودرو، فروش خودروهای برقی در اتحادیه اروپا، بریتانیا و سایر كشورهای تجارت آزاد اروپایی در دو ماه ژانویه تا مارس فقط 130,297 دستگاه بوده است. آلمان هنوز در جدول بالاتر از نروژ است و فروش خودروهای برقی در این كشور 63.3 درصد در این فصل رشد كرده، فرانسه 145.6 درصد افزایش داشته در حالی كه نروژ 12.4 درصد كاهش داشته است.

قانون گذاران اتحادیه اروپا خودروسازان را وادار كرده اند كه آلاینده دی اكسید كربن را بین 2007 تا 2021 باید 40 درصد كاهش دهند و در مرحله بعدی 37.5 درصد دیگر تا سال 2030 كاهش دهند والا با جریمه مواجه می شوند.

تا سال 2021 متوسط آلایندگی خودروهای جدید نباید از 95 گرم دی اكسید كربن به ازای هر كیلومتر بیشتر باشد. بر اساس آژانس محافظت از محیط زیست اروپا در سال 2018، كه اطلاعات تا آن زمان به روز شده، این رقم 12.4 گرم به ازای هر كیلومتر بوده است.

تحلیل گران پیش بینی می كنند بر اساس سطح آلایندگی متوسط ناوگانی، خودروسازان باید بتواننند تا سال 2021 بیش از 2.5 میلیون دستگاه خودروی برقی بفروشند تا بتوانند استانداردها و قوانین را رعایت كنند كه به معنی 1,280 درصد رشد است. برای همین است كه خودروسازان خودروهای برقی و هیبریدی جدید معرفی می كنند.

گروه خودروسازی فولكس واگن در ماه مارس 2019 برنامه ریزی كرد كه تا سال 2028 حدود 70 خودروی برقی جدید معرفی كند و این كار را با مدل ID3 شروع كرد كه از تابستان امسال به نمایشگاه های فروش خودرو خواهد آمد.

ب ام و برنامه دارد تا سال 2023، 25 مدل برقی ارائه نماید كه نیمی از آن به طور كامل برقی است، فیات كرایسلر وعده 12 مدل تا سال 2021 داده است كه انواعی از برقی و هیبریدی است.

بر اساس پیش بینی های مؤسسه  LMC Automotive فقدان زیرساخت های جایگاه های شارژ، به عنوان مانع بزرگ فروش همچنان پابرجا است، و فروش خودروهای برقی از مدل های بنزینی و دیزلی در 5 بازار بزرگ اروپا تا سال 2030 سبقت نخواهد گرفت.

آمار انجمن جهانی خودرو نشان داد كه فروش خودروهای هیبریدی قابل شارژ با پریز 126.5 درصد افزایش یافته و به 97,913 دستگاه رسیده است. در این بین آلمان از همه بالاتر با جهش 258 درصدی به رقم 26,419  رسیده است.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.