2020/06/04
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۵ خرداد
نقشه راه توسعه ایران‌خودرو تدوین شد

نقشه راه توسعه ایران‌خودرو تدوین شد

مدیرعامل ایران خودرو از تدوین نقشه‌راه این خودروساز در حوزه موتور، گیربكس، خودروهای برقی و هیبریدی خبر داد و گفت:‌ طراحی پلتفرم اختصاصی ایران‌خودرو با پوشش حداكثری استانداردها و قوانین داخلی و بازارهای صادراتی در دستور كار قرار دارد.

کارآمدنیوز- فرشاد مقیمی در مراسم رونمایی از گیربكس شش سرعته دستی و اتوماتیك افزود: پلتفرم ایران خودرو ضمن دارا بودن قابلیت انطباق با قوای محركه، عمق ساخت داخل بالایی داشته و كیفیت تولید آن در سطح كلاس جهانی است.
به گزارش ایکو پرس ، وی افزود: همچنین قابلیت پوشش سگمنت‌های مختلف خودرویی شامل سدان، وانت، هاچ بک و كراس اوور را خواهد داشت.
وی از تولید انبوه محصولات برمبنای پلتفرم جدید از سال 1400 خبر داد و گفت: از سرمایه گذاری‌های صورت گرفته استفاده بهینه خواهیم كرد.
مدیرعامل ایران خودرو تاكید كرد: نقشه راه این خودروساز به عنوان پیش‌نیاز توسعه محصولات آینده در حوزه‌های موتور، گیربكس، خودروهای برقی و هیبریدی، تكنولوژی و محصولات جدید تدوین شد ه است. در این مسیر، پروژه‌های توسعه‌ای جدیدی را تعریف كرده‌ایم. طراحی، توسعه و بومی‌سازی پلتفرم مطابق با اهداف استراتژیك و نقشه راه توسعه محصول و پلتفرم ایران‌خودرو و همچنین پیشرانه‌های جدید مطابق با نقشه راه قوای محركه و مطالعات امكان‌سنجی توسعه محصولات هیبریدی و برقی از آن جمله است.
مقیمی با اشاره به این كه نهضت داخلی‌سازی قطعات از اولویت‌های ایران خودرو است، خاطر نشان کرد: این شركت با بومی‌سازی 48 قطعه و هشت آیتم مواد اولیه 58 میلیون یورو كاهش ارزبری عاید اقتصاد ملی كرده است.
وی خاطر نشان کرد: جهادگران تولید در ایران خودرو با تكیه برحمیت و غیرت ایرانی خود، تا 28 اسفندماه برای پاسخگویی به نیاز مشتریان و عمل به تعهدات حدود 12 هزار دستگاه خودرو تكمیل و روانه بازار می كنند.
مدیر عامل ایران خودرو با اشاره به این كه ما همیشه عذرخواه مشتریان هستیم افزود: با تحویل این میزان تولید به مشتریان تعهدات معوقه این شركت به 83 هزار دستگاه كاهش می یابد.
وی پیش بینی كرد: تاخرداد ماه سال آینده تمامی معوقات ایران‌خودرو به روز می شود.
مقیمی عرضه 5 محصول راناپلاس، سورن پلاس، سمند بهینه، دناپلاس اتوماتیك و 207 پانوراما را برنامه توسعه محصول برای سال آینده دانست و گفت: چهار محصول صندوقدارK132، كراس اوورK125 و هاچ بك K121 و همچنین دنای برقی نیز از بهمن سال 99 تا بهمن 1401عرضه خواهد شد.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.