سورن برای 400 كیلومتر پیمایش زین شد

سورن برای 400 كیلومتر پیمایش زین شد

در حاشیه همایش بین المللی موتورهای درونسوز و نفت كه با حضور مدیر عامل ایران خودرو و معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت برگزار شد، از نمونه توسعه یافته خودروی سورن گازسوز رونمایی شد.

کارآمدنیوز- این خودرو تنها از طریق گاز می تواند بیش از 400 كیلومتر پیمایش داشته باشد و نسبت تراكم آن نسبت به خودروی مشابه بنزینی آن بالاتر است.
به گزارش ایکو پرس ، از مزایای  این خودروی گازسوز این است كه مخازن گاز آن در زیر خودرو و در كف كار شده و مخزن صندوق آن كاملا در دسترس بوده و باز است. مخزن دیگر آن نیز در زیر صندلی كار شده است. هم چنین  ECU به كار رفته در این محصول داخلی سازی شده است.
میزان گاز CO2  تولیدی در این محصول نسبت به خودروی مشابه آن 20 درصد كمتر بوده و قابلیت پیمایش بالاتری دارد. توان گشتاور این خودرو نیز حدود 20 درصد بالاتر بوده كه این یعنی حدود 250 نیوتون متر است. توان این خودرو 125 كیلووات است كه نسبت به موتور مشابه تی سی بنزینی حدود 15 درصد بالاتر است.
گفتنی است، این موتور نسل ارتقاء یافته موتور گازسوز پرخوران ا ی . اف. 7است  و از تکنولوژی هایی در این خودرو و موتور استفاده شده که کمترین وابستگی به خارج کشور داشته باشد.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.