2020/06/04
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۵ خرداد
​برای رفاه مردم مهربان با حیوانات
آپشن های خودرویی

​برای رفاه مردم مهربان با حیوانات

شركت خودروسازی ژاپنی هوندا صندلی مخصوص حیوان خانگی دست آموز در خودرو را فعلا در كشور ژاپن عرضه كرده و در خدمات اشتراك سواری هم به كار گرفته اما هنوز وارد بازار دنیا حتی آمریكا هم نشده است.

کارآمدنیوز- از ویژگی های خودروسازان ژاپنی داشتن ملاحظه و رعایت جوانب زندگی امروزی انسان ها است. ظاهر امر نشان می دهد كه صاحبان كمپانی هوندا، حیوانات دست آموز و خانگی را دوست دارند و به رفاه مردم مهربان با حیوانات فكر می كنند.

به گزارش سایپا نیوز ، البته این فقط شامل صندلی نیست و كلی امكانات دیگر در قالب یك كیت ارائه شده است. نام این كیت را صندلی حیوان دست آموز پلاس Pet Seat Plus Wan گذاشته اند. البته همان طور كه عكس ها نشان می دهند این امكانات بیشتر برای حیوانات ریز اندام و كوچك است و به راحتی می توان این صندلی ها را برای سفر نصب كرد و یا برداشت تا جا برای سرنشین باز شود. البته این صندلی مثل صندلی نوزاد طراحی نشده و مثل صندلی نوزاد، چفت و بست و كمربند ندارد. توری روی این محافظ، می تواند برداشته شود مخصوصا اگر حیوان دست آموز خوب تربیت شده باشد و كنترل آن آسان باشد.

در حال حاضر این امكانات فقط در ژاپن در اختیار مشتریان قرار گرفته و حتی در بازار آمریكا هم عرضه نشده است. شاید بتوان دست دوم آن را در سایت هایی مثل ایی بی eBay خریداری كرد اما نو و دست اول هنوز فراگیر نشده است.

جالب این است كه چون كاربرد این آپشن در خودرو در كشور ژاپن خیلی زیاد است، حتی خدمات اشتراك سواری خودرو به نام EveryGo برای مشتریانی كه حیوان دست آموز دارند، حق انتخاب قائل شده و در صورت نیاز مشتری، این امكان را برای آنها فراهم می كند. این خدمات از سال 2017 در برخی از شهرهای ژاپن رو به گسترش است. كافی است هنگام درخواست تاكسی، بگویید كه حیوان دست آموز همراه دارید تا این خدمات در اختیار شما قرار گیرد.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.