2020/06/04
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۵ خرداد
هامر جدید با  1000 اسب بخار
تولد دوباره

هامر جدید با 1000 اسب بخار

غول دشت و دمن جنرال موتورز با 1000 اسب بخار قدرت از نو متولد شد و این بار تمام برقی است.

کارآمدنیوز- جنرال موتورز تأیید كرده است كه هامر، این خودروی عظیم الجثه شبیه به نفربرهای نظامی دوباره احیا می شود و این بار به جای آن كه گالن گالن بنزین مصرف كند، تمام برقی خواهد بود. اما آن چه بیشتر باعث شگفتی است این است كه هامر جدید با این كه تمام برقی شده، صفر تا 100 آن 3 ثانیه و توان آن 1000 اسب بخار و 15600 نیوتن متر گشتاور خواهد بود.

به گزارش سایپا نیوز ، جنرال موتورز حتی یك تبلیغ 30ثانیه ای مخصوص بین دو نیمه فوتبال آمریكایی معروف به سوپر باول با حضور ستاره ان بی آی، لوبران جیمز ساخته و منتشر كرده است. این تبلیغ 30 ثانیه ای یكشنبه 13 بهمن در یك چهارمِ دومِ فوتبال آمریكایی پخش خواهد شد.

خبر آن در سال 2020 منتشر شده اما تولید آن از 2021 خواهد بود و این غول شاسی بلند جنرال موتورز در كارخانه دیترویت مونتاژ خواهد شد. پیش فروش آن از اواخر سال 2020 شروع می شود.

فیل بروك قائم مقام جی ام سی در بازاریابی و فروش در باره این غول دشت و دمن می گوید: «هامر تمام برقی جدید تركیبی از یك وانت قابل و توانمند با یك سوپركار پرشتاب و پرقدرت است. این خودرو با تمام كارهایی كه تا به حال انجام داده ایم تفاوت دارد. این خودرو، شروع كارهای بزرگ در عرصه خودروهای برقی است.

از نظر كاركنان جی ام سی هامر جدید، «انقلابی ساكت و آرام» است. شاید ساكت بودن آن به دلیل بی صدا بودن خودروهای برقی است. جنرال موتورز نام تبلیغ خود برای سوپرباول را هم «انقلابی آرام» quiet revolution انتخاب كرده است.

هامر قدیمی بنزینی، شامل یك مدل اس یو وی [شاسی بلند] و یك مدل وانت بود كه عمر كوتاهی داشت. استایل و طراحی آن بر اساس «هاموی» یا نفربرهای نظامی چند منظوره بود در اوایل دهه 2000 هامرها محبوبیت زیادی پیدا كردند. اما بعد كه مورد استفاده قرار گرفت، دو انتقاد جدی به آن وارد شد: یكی سایز بیش از اندازه و مصرف بسیار بالا و پیمایش بسیار كم به ازای هر بار سوخت گیری بود.

در سال 2009 كه جنرال موتورز اعلام ورشكستگی كرد و دولت آمریكا آن را از ورشكستگی نجات داد، خرید هامر متوقف شد و به همین دلیل تولید آن هم متوقف شد. عوامل دیگری هم به این عدم استقبال كمك كرد كه قیمت بالای بنزین و افزایش حس حفظ محیط زیست و آلاینده ها و از این قبیل موارد بود. از این رو تولید هامر در سال 2010 به طور كامل متوقف شد اما حالا كه خودروهای برقی رونق می گیرند و دغدغه های آلایندگی رو به كاهش است، جنرال موتورز به فكر احیای این برند خود افتاده است اما نوع بنزین سوز آن را احیا نخواهد كرد.

جنرال موتورز تا سال 2023 قرار است 20 مدل خودروی جدید به بازار عرضه كند كه هامر یكی از آن ها خواهد بود. این خودروهای جدید شامل وانت و شاسی بلند خواهند بود كه هر روز طرفداران بیشتری پیدا می كند.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.