نصف مخازن سدهای کشور پر است
ادامه بارش‌ها و ادامه رهاسازی‌ها

نصف مخازن سدهای کشور پر است

درحال حاضر حدود ۲۶.۵ میلیارد مترمکعب آب پشت سدهای کشور ذخیره شده و با توجه به ادامه بارش‌ها در نقاط مختلف کشور، رهاسازی از سدها همچنان ادامه دارد.

کارآمدنیوز - ظرفیت کل مخازن سدهای کشور 50 میلیارد و 600 میلیون مترمکعب است. از این رقم، هم‌اکنون حدود 52 درصد پر و 48 درصد خالی است.

به گزارش مهر ، درحال حاضر حدود 26.5 میلیارد مترمکعب آب پشت سدهای کشور ذخیره شده و با توجه به ادامه بارش‌ها در نقاط مختلف کشور، رهاسازی از سدها همچنان ادامه دارد.

درحالی حجم آب پشت سدهای کشور بیش از 26 میلیارد مترمکعب است که در زمان مشابه سال قبل، این حجم حدود 19 میلیارد مترمکعب بود.

طبق اعلام وزارت نیرو، از ابتدای مهرماه تا چهارم آبان‌ماه، در مجموع 4 میلیارد مترمکعب رهاسازی آب از سدها صورت گرفته که نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشدی 100 درصدی داشته است.

در حال حاضر از میان 193 سد بزرگ کشور حدود 71 سد مهم کمتر از 40 درصد پرهستند و تنها یک درصد سدهای بزرگ کشور بیش از 90 درصد آب دارند.

انتهای پیام

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.