مطالب حوزه بانک و بيمه

۱۳۹۷/۲/۲۹ - ۱۰ : ۷

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۲/۲۹

قیمت طلا در معاملات هفته گذشته بازارهای جهانی با افت ۲ درصدی نسبت به هفته قبل از آن مواجه شد.
۱۳۹۷/۲/۲۸ - ۱۴ : ۴۳

احتمال آغاز به کارمجدد صرافی‌ها/توزیع۸میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰تومانی

با اجرای طرح یکسان‌سازی نرخ ارز از سوی دولت، اکنون زمزمه‌های آغاز به کار مجدد صرافی‌ها با مکانیزم‌های جدید شنیده می‌شود؛ البته بازار ارز هم آرام شده و تاکنون ۸ میلیارد دلار توزیع شده است.
۱۳۹۷/۲/۲۶ - ۱۰ : ۲۱

پیشنهاد تشکیل اوفک اروپایی برای مقابله با تحریم‌های آمریکا علیه ایران

وزیر دارایی فرانسه گفت: فرانسه برای مقابله با تحریم های آمریکا علیه ایران از اتحادیه اروپا می خواهد تا مقررات منع کننده تحریم ها را تقویت کند و نهادی همانند اداره کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا (اوفک) ایجاد نماید.
۱۳۹۷/۲/۲۴ - ۱۱ : ۱

مشکل مسافران جام‌جهانی برای دریافت ارز/تخصیص یورو منتظر ظریف!

مسافران جام‌جهانی این روزها برای دریافت ارز مسافرتی دچار مشکل شده اند؛ بانکها فن‌آیدی را به عنوان ویزای روسیه قبول ندارند و می‌گویند که وزارت خارجه باید آن را نزد بانک مرکزی تائید کند.
۱۳۹۷/۲/۲۴ - ۱۰ : ۵۰

بی‌اعتقادی به قانون عملیات بانکی بدون ربا در لایه‌های نظام بانکی موج می‌زند

یک فعال بانکی با اشاره به اینکه بی‌اعتقادی به قانون عملیات بانکی بدون ربا به طور گسترده در لایه های نظام بانکی دیده می شود گفت: فساد موجود نشانه ورود حرام به زندگی مردم است.
۱۳۹۷/۲/۲۳ - ۹ : ۳۹

ممنوعیت دریافت سود توسط دستگاهها/بانکها و بیمه‌ها مستثنی شدند

بانکها، شرکتهای بیمه دولتی، سازمان بورس، صندوق‌ها، دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی و دستگاه‌های ماذون از مقام معظم رهبری مجاز به دریافت سود از حساب‌های بانکی مفتوح در بانکها هستند.
۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۱۰ : ۲۶

چه کسانی از دلار ۴۲۰۰ تومانی ضرر می‌کنند؟

یکسان‌سازی نرخ ارز یک ماهه شد و قاچاقچیان و مخالفان برچیده شدن رانت دلار از اقتصاد ایران همچنان با آن مخالفند. بانک مرکزی می‌گوید ۶میلیارد و ۶۰۰میلیون دلار برای تامین واردات اختصاص داده است.
۱۳۹۷/۲/۲۲ - ۱۰ : ۱۹

بانک ها ارز گردشگران و سرمایه گذاران خارجی را خریداری می‌کنند

بانک مرکزی اعلام کرد بانک ها می‌توانند ارز گردشگران خارجی را با درخواست کتبی به نرخ روز اعلامی بانک مرکزی، خریداری کنند و در چارچوب مقررات ارزی به فروش رسانند.
۱۳۹۷/۲/۲۱ - ۱۲ : ۴۷

تورم بخش‌های مختلف در ماه پایانی ۹۶/ دخانیات ۱۸ درصد گران شد

تورم بخش‌های مختلف در اسفندماه ۹۶ اعلام شد که بر این اساس شاخص بهای گروه دخانیات معادل ۱۸ درصد افزایش داشته است.
۱۳۹۷/۲/۲۱ - ۱۲ : ۳۶

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۲/۲۱| تصمیم ترامپ طلا را گران‎تر کرد

در حالی که پس از انتشار آمارهای ضعیف تر از حد انتظار از نرخ تورم آمریکا و ارزش دلار اندکی کاهش یافته و تنش ها بین ایران و آمریکا موجب تقویت بازار طلا شده است، قیمت طلا امروز با افزایش مواجه بود.
۱۳۹۷/۲/۱۹ - ۱۴ : ۳

اطلاعیه بانک مرکزی درباره خروج آمریکا از برجام/ تمهیدات لازم را اندیشیده‌ایم

بانک مرکزی اعلام کرد: این بانک از مدت ها پیش تمهیدات لازم را برای مقابله با نقض برجام توسط آمریکا اندیشیده و به همین منظور، مجموعه ای از تدابیر برای این منظور اتخاذ و اجرا شده است.
۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۱۰ : ۵۶

جزئیات افزایش نرخ اوراق مسکن/هر برگ تسه به ۷۳ هزار تومان رسید

قیمت هر برگ اوراق تسهیلات مسکن فروردین‌ماه سال ۹۶ که با نماد«تسه ۹۶۰۱»در فرابورس خرید و فروش می شود، از ۶۴ هزار تومان در روز چهارشنبه هفته گذشته با ۹ هزار تومان افزایش به ۷۳هزار تومان رسید.
۱۳۹۷/۲/۱۶ - ۱۰ : ۵۱

اشراف همه‌جانبه دولت بر بازار ارز/صرافی‌ها فعال‌تر عمل کنند

رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: در چهار دهه گذشته به دلیل عدم اشراف کامل در بازار ارز شاهد نوساناتی در بازار بودیم که با فعالیت سامانه نیما اشراف همه جانبه بر بازار ارز در حال وقوع است.
۱۳۹۷/۲/۱۵ - ۱۴ : ۷

فرمان جدید بانک مرکزی به بازار سکه/ پیش‌فروش ۶ سکه تمام شد

با دستور بانک مرکزی، پیش‌فروش ۶ ماهه سکه هم بسته شد.
۱۳۹۷/۲/۱۴ - ۱۳ : ۳۷

سقف نقل‌ و انتقال وجوه در شعب بانکی محدود می شود

بانک مرکزی، طی بخشنامه‌ای به شبکه بانکی مواردی را در راستای جلوگیری از تخلفات احتمالی ابلاغ کرد که بر این اساس، باید برای هر یک از شعب بر اساس درجه، سقف‌ نقل و انتقال وجوه در نظر گرفته شود.
۱۳۹۷/۲/۱۰ - ۱۶ : ۵۶

بانک مرکزی از تلگرام رفت/ سیف ماند!

رئیس کل بانک مرکزی درحالی همچنان از طریق کانال تلگرامی خود به فعالیت در این شبکه مجازی می پردازد که معاون اول رئیس جمهور دولتی ها را از حضور در تلگرام منع کرده است.
۱۳۹۷/۲/۹ - ۱۳ : ۳۴

شرایط فروش ارز مسافرتی تغییر کرد؟

درحالی معاون رئیس جمهور از تغییر شرایط فروش ارز مسافرتی خبر داده که بانک مرکزی می گوید: تا الان تغییری نداشته ایم.
۱۳۹۷/۲/۷ - ۱۲ : ۴۴

قیمت طلا کاهش یافت

به دنبال تقویت ارزش دلار، بالا رفتن میزان بازدهی اوراق قرضه دولت آمریکا و کاهش تنش های ژئوپلتیک، قیمت طلا امروز هم کاهش یافت و در مسیر کاهش بیش از یک درصدی هفتگی قرار گرفت.
۱۳۹۷/۲/۲ - ۱۰ : ۲۷

"مسعود نیلی" بازار ارز را بهم ریخت؟

در ادامه درگیری ها در طیف اقتصاددانان حامی دولت درباره سیاستهای اخیر ارزی، داوود سوری اقتصاددان اصلاح طلب و حامی دولت به نظر اقتصاددانانی از طیف دولت که مسعود نیلی را عامل وضعیت کنونی بازار ارز می دانند، واکنش نشان داد.
۱۳۹۷/۱/۲۹ - ۱۴ : ۱۲

اولین گزارش رسمی از وضعیت سفره مردم/ گوشت و تخم مرغ در صدر گرانی

قیمت خُرده فروشی لبنیات در هفته منتهی به ۲۴ فروردین ماه نسبت به هفته مشابه سال قبل ۷.۱ درصد، تخم مرغ ۲۶.۰ درصد، حبوب ۱.۳ درصد، گوشت قرمز ۱۴.۷ درصد، گوشت مرغ ۱۳.۷ درصد، چای ۱۸.۳ درصد و روغن نباتی ۱.۳ درصد رشد داشته اند.