مطالب حوزه بانک و بيمه

۱۳۹۶/۲/۳ - ۱۷ : ۱۴

بانک مرکزی سند پُرخرج‌ترین دولت را رو کرد

گزارش نماگرهای اقتصادی بانک مرکزی سند پرخرج‌ترین دولت را نمایان کرده است.
۱۳۹۶/۲/۲ - ۱۶ : ۲۳

جلسات مشترک صندوق بین‌المللی پول وبانک جهانی/خطر سقوط مجدد اقتصاد

نشست های مشترک فصل بهار صندوق بین المللی پول و بانک جهانی هفدهم آوریل در واشنگتن آغاز شد و تا آخر هفته ادامه دارد.
۱۳۹۶/۱/۳۰ - ۱۳ : ۲۱

افشای سند جدید از خبط "بانک مرکزی" در بحران کاسپین/چه کسی اطلاعات غلط به روحانی داد؟

درحالی حسن روحانی رئیس جمهور اخیراً مدعی شده که یک قاضی در بحرانی شدن موضوع کاسپین نقش داشته که افشای یک سند جدید نشان می دهد، بانک مرکزی اسفند ۹۴ در جریان تغییر تابلوهای موسسات ادغامی به نام کاسپین بوده است.
۱۳۹۶/۱/۲۹ - ۱۴ : ۱۰

قانون چک تغییر می کند

تهران - ایرنا - در حالی که آخرین اصلاحات مربوط به قانون چک به حدود 14 سال پیش باز می گردد، مدیر کل فناوری اطلاعات بانک مرکزی از رایزنی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای اصلاح مجدد این قانون خبر داد.
۱۳۹۶/۱/۲۸ - ۱۴ : ۰

توقف وام‌دهی بانکها در سال۹۶/بانکها کرکره‌ها را بالا نمی‌دهند

فروردین هم رو به اتمام است اما شعب بانکی همچنان در مقابل درخواست مردم برای دریافت وام، مقاومت می‌کنند. گویا بانکها بعد از ۲۸ روز، هنوز کرکره‌ها را بالا نداده‌اند.
۱۳۹۶/۱/۲۷ - ۱۵ : ۱۹

تورم و رشد اقتصادی آثاری یکسان بر همه طبقات جامعه ندارند

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد بسیاری از متغیرهای اقتصادی از جمله نرخ تورم و رشد اقتصادی شاخص‌های عمومی و معدلی از وضعیت اقتصادی کشورها به شمار می‌آیند و واجد آثاری یکسان برای تمامی طبقات و گروه‌های اجتماعی و اقتصادی نیستند.
۱۳۹۶/۱/۲۶ - ۱۴ : ۴۱

احتمال کاهش نرخ سود در سال جاری/ارایه گزارش به شورای پول و اعتبار

رئیس کل بانک مرکزی از احتمال کاهش نرخ سود بانکی در سال جاری خبر داد و گفت: گزارشی در این رابطه به شورای پول و اعتبار ارایه خواهیم کرد.
۱۳۹۶/۱/۲۳ - ۱۳ : ۵۲

نرخ یورو و پوند افزایش و دلار بانکی کاهش یافت

تهران - ایرنا - بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، ارزش برابری 39 ارز عمده را برای امروز (چهارشنبه) اعلام که براساس آن، ارزش 26 ارز از جمله پوند انگلیس نسبت به دوشنبه هفته جاری افزایش یافت، نرخ 10 ارز بسان دلار آمریکا کاهش داشت و قیمت سه ارز نیز بدون تغییر بودند.
۱۳۹۶/۱/۲۲ - ۱۱ : ۱۹

موسسه آرمان غیرمجاز است سپرده‌گذاری نکنید/ مشکل سپرده‌گذاران کاسپین آخر خرداد حل می‌شود

مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری بانک مرکزی گفت: با توجه به‌سرعت گرفتن کارها در مورد موسسه کاسپین تا آخر خرداد مشکل سپرده گزاران حل می‌شود ، همچنین موسسه‌ای که بانام آرمان فعالیت می‌کند غیرمجاز است .
۱۳۹۶/۱/۲۰ - ۱۲ : ۵۰

مردم فریب سود بالای بانک‌ها و موسسات را نخورند

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه بانک‌ها و موسساتی که سود بالاتری نسبت به سایر بانک‌ها می‌دهند در حال ورشکستگی هستند، تاکید کرد: این ها سود بیشتری می‌دهند تا زمان بخرند.
۱۳۹۶/۱/۱۲ - ۲۳ : ۱۱

راهکارهای برون رفت از بحران بانکی/خروج دارایی‌های سمی از ترازنامه

مشاور صندوق بین‌المللی پول با بیان اینکه برون رفت از بحران بانکی، راهکار عملی آزموده شده دارد، گفت: راه اصلی، انتقال دارایی‌های سمی بانکها به بیرون، ترازنامه است.
۱۳۹۶/۱/۱۲ - ۲۳ : ۶

تقویم زمانی انتشارآمارهای اقتصادی بانک مرکزی/اولین آمار ۴اردیبهشت

بانک مرکزی در اجرای تکالیف برنامه‌های توسعه‌ای خود، تقویم زمانی انتشار آمارهای اقتصادی را منتشر کرد که بر این اساس، اولین آماری که در سال ۹۶ منتشر خواهد شد، نرخ تورم در ۴ اردیبهشت است.
۱۳۹۶/۱/۱۲ - ۵ : ۳۰

اصلاح قانون نظام بانکی تا چهار ماه آینده

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از اصلاح قانون نظام بانکی تا چهارماه آینده خبر داد و گفت: تا پایان شهریور، قانون مالیات بر ارزش افزوده را در اختیار فعالان اقتصادی قرار خواهیم داد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۴ - ۲ : ۱

رشد اقتصادی۹ ماهه با نفت ۱۱.۶ و بدون نفت ۱.۹ درصد اعلام شد

براساس اعلام بانک مرکزی، نرخ رشد ۹ ماهه سال جاری به قیمت های ثابت سال ۱۳۹۰ به عدد ۱۱.۶ درصد رسید.
۱۳۹۵/۱۲/۲۳ - ۳ : ۳۲

سپرده‌گذاران کاسپین در سعادت آباد "چادر" زدند+عکس

جمعی از سپرده گذاران کاسپین از روز گذشته (شنبه۲۱اسفند) مقابل ساختمان مرکزی کاسپین در سعادت آباد اقدام به تجمع کرده و تا نیمه های شب نیز با زدن چادرهای مسافرتی در خیابان ماندند.
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ - ۲۲ : ۴۸

جزئیات اولویت بندی بانک مرکزی برای بخشودگی جرایم وام ها

اگرچه دولت تصویب کرد که جرایم دیرکرد وام های کمتر از ۱۰۰میلیون تومان که تا یکشنبه هفته بعد تسویه خواهد شد را می بخشد، اما بانک مرکزی می گوید که بر اساس اولویت بندی عمل می کند که ۲۲ بند دارد.
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ - ۴ : ۲۳

اشراف کامل بانک مرکزی بر وضعیت بانک ها/موافق ادبیات ورشکستگی نیستم

تهران- ایرنا- قائم مقام بانک مرکزی، با رد ادعای ورشکستگی بانک ها که هر از چند گاهی در فضای مجازی منتشر می شود، گفت: بانک مرکزی بر وضعیت بانک ها وقوف و اشراف کامل دارد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۹ - ۰ : ۵۴

تمام کالاهای اساسی گران شدند

طی یکسال گذشته نرخ لبنیات ۷.۷ درصد،تخم مرغ ۲۱.۱ درصد،برنج ۳۱.۵ درصد،حبوبات ۱۹.۹ درصد، میوه ها ی تازه ۳۲.۹ درصد، سبز های تازه ۲۴.۷ درصد، گوشت قرمز ۷.۹ درصد،گوشت مرغ ۲۴.۴ درصد، قند و شکر ۲۳.۹ درصد، چای ۱۴.۴ درصد و روغن نباتی ۸.۴ درصد افزایش یافته است.
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ - ۲۲ : ۲۸

حکم توقیف ۱.۶ میلیارد دلار از دارایی‌های بانک مرکزی ایران صادر شد

یک قاضی در لوکزامبورگ بی‌سروصدا دستور مسدود کردن یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار از دارایی های بانک مرکزی ایران را صادر کرد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۶ - ۲۲ : ۷

۵ موسسه از کاسپین تعیین تکلیف شد

قائم مقام بانک مرکزی اعلام کرد که از ۸ تعاونی زیرمجموعه موسسه کاسپین ۵ مورد از نظر دارایی و بدهی تعیین تکلیف شده و در این مورد هیچ جای نگرانی ندارند.