مطالب حوزه توليد و تجارت

۱۳۹۰/۵/۱۲ - ۲۰ : ۲

ایران تعطیل‌ترین کشور دنیا!

ایران دارای بیشترین تعطیلات رسمی در دنیا است
۱۳۹۰/۵/۱۲ - ۲۰ : ۰

آنتالیا، محبوب ایرانی‌ها

ممنوعیت سفر هوایی به آنتالیا موجب سود هنگفت ترک‌ها شده است
۱۳۹۰/۵/۱۲ - ۱۶ : ۸

وزیران پیشنهادی رای آوردند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز - چهارشنبه - در دو نوبت صبح و عصر با بررسی صلاحیت 4 وزیر پیشنهادی دولت، تکلیف وزارت‌خانه‌های نفت، وزرش و جوانان، تعاون، کار و رفاه، و صنعت، معدن و تجارت را مشخص کردند.

۱۳۹۰/۵/۱۲ - ۱۵ : ۲۸

طرح شناسایی خانه‌های خالی؛ شاید وقتی دیگر

حدودا یک سال از زمانی که وزارت مسکن و شهرسازی سابق به‌منظور شناسایی واحدهای مسکونی خالی از سکنه در دو شهر تهران و کرج دو خط تلفن در ساعات اداری و همچنین یک خط تلفن گویا به صورت شبانه‌روزی را برای معرفی مجتمع‌های مسکونی با بیش از یک واحد خالی در نظر گرفت، گذشته است، طرحی که به گفته برخی در اوایل دهه هفتاد نیز مطرح شده اما به نتیجه نرسیده بود.

۱۳۹۰/۵/۱۲ - ۱۳ : ۸

غضنفری هیچ موافق یا مخالفی نداشت

وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت امروز چهارشنبه به ارائه و دفاع از برنامه‌های خود در مجلس پرداخت.
۱۳۹۰/۵/۱۱ - ۱۷ : ۵۹

واردات سیگار آسان شد

با تصویب وزیران عضو کمیسیون ماده یک، سود بازرگانی برای هر نخ واردات سیگار حذف شد.
۱۳۹۰/۵/۱۱ - ۱۷ : ۱۹

آخرین قیمت طلا در بازارهای جهانی

به دنبال تشدید نگرانی ها از وضعیت اقتصادی آمریکا و منطقه یورو قیمت جهانی طلا با افزایش 5 دلاری به 1625 دلار در هر اونس رسید.
۱۳۹۰/۵/۱۱ - ۱۷ : ۱۷

دلایل گرانی گوشت در ماه رمضان

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران ایران گفت: 3 ماه پیش دام دست دامدار ماند و قیمت دام زنده سنگین هر کیلو 4500 تومان بود و راضی بودند حتی 3700 تومان بفروشند که اگر در آن موقع انجام می‌شد امروز دیگر چوبدارها نمی‌‌توانستند سوء استفاده کنند.
۱۳۹۰/۵/۱۱ - ۱۶ : ۴۱

مشکلات نفتی ایران و هند هنوز حل نشده است

در حالی روز گذشته برخی منابع خبری از حل شدن مشکل پرداخت پول نفت ایران از سوی هند خبر دادند که سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه مذاکرات مسئولان نفتی و بانکی ایران و هند ادامه دارد، از عدم حل مشکل تا امروز خبر داد.
۱۳۹۰/۵/۱۱ - ۱۶ : ۷

مسکن ترکی شهریور می‌آید

معاون وزیر مسکن و شهرسازی با بیان اینکه برای واگذاری 20 هزار مسکن ساخته شده توسط ترکیه فراخوان شده، گفت: واحدهای مسکونی مهر ساخته شده توسط ترکیه از شهریور تا آبان‌ماه در پرند تحویل داده می‌شود.
۱۳۹۰/۵/۱۱ - ۱۵ : ۵۵

وزیر IMT در راه است

بهتر بود به جای عنوان "صنعت، معدن و تجارت" عنوان زیباتر "تولید و تجارت" را برای وزارتخانه جدید بکار برد
۱۳۹۰/۵/۱۱ - ۱۵ : ۴۹

افزایش قیمت خودرو حداکثر 4 درصد

رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و معاون وزیر بازرگانی سقف افزایش قیمت خودروهای داخلی را چهار درصد اعلام و از برگزاری جلسه‌ای برای بررسی علت تخلفات در فروش خودرو خبر داد.
۱۳۹۰/۵/۱۱ - ۱۴ : ۴۱

90 درصد چای ادارات تقلبی است!

سرپرست سازمان چای کشور با اشاره به اینکه اغلب چای های خارجی در واقع همان بی کیفیت ترین چای داخلی با اسانس های شیمیایی هستند، گفت: 90 درصد چای در ادارات و وزارتخانه ها چای های تقلبی است.
۱۳۹۰/۵/۱۱ - ۱۳ : ۱۳

قیمت مصوب حلیم و آش رشته اعلام شد

رییس اتحادیه‌ کباب، حلیم و آشپز اعلام کرد: قیمت مصوب برای حلیم ساده سه هزار و 500 تومان، آتش شله قلمکار سه هزار و 500 تومان و آش رشته سه هزار و 200 تومان است.
۱۳۹۰/۵/۱۱ - ۱۱ : ۲۲

کاهش قد و وزن تیرآهن و میلگرد!

رییس اتحادیه آهن فروشان ایلام با طرح این پرسش که چگونه تیرآهن 14اینچ با وزن استاندارد 155کیلوگرم، 140 کیلوگرمی تحویل مشتری داده می شود؟ گفت: اداره استاندارد باید به این رویه رسیدگی کند.

۱۳۹۰/۵/۱۰ - ۱۷ : ۵

بدهی هنگفت سیمانی‌ها به بانک‌ها

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه تثبیت قیمت سیمان به معنی توقف صنعت سیمان است گفت: سرمایه‌گذاران بخش خصوصی با اجرای پروژه‌های جدید سیمان و کارخانه‌های قدیمی با اجرای طرح‌های توسعه مبالغ هنگفتی به سیستم بانکی کشور بدهکار هستند.
۱۳۹۰/۵/۱۰ - ۱۶ : ۵۹

قیمت فرآورده‌های لبنی ماه رمضان افزایش نمی‌یابد

رییس هیات مدیره اتحادیه لبنی ایران گفت: قیمت فراورده‌های لبنی در ماه رمضان ثابت بوده و افزایش نمی‌یابد.
۱۳۹۰/۵/۱۰ - ۱۶ : ۵۷

قلعه‌بانی تکذیب کرد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از تعلیق صادرات نفت کشورمان به هند به‌دلیل بدهی 4،8 میلیارد دلاری این کشور خبر داد. البته به فاصله کمی بهد این خبر از سوی مدیرعامل شرکت ملی نفت از اساس تکذیب شد!
۱۳۹۰/۵/۱۰ - ۱۵ : ۵۹

ایران هم‌ردیف برمه شد!

بازار دخانیات ایران حال و روز خوشی ندارد