۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۲ : ۴۵

سیل در کمینِ تهران

سیل در کمینِ تهران

کارآمدنیوز : به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طی امروز و فردا نقاط مختلف استان تهران بارانی است. طی 24 ساعت گذشته نیز در بخش‌های مختلف این استان شاهد بارش برف و باران بودیم. ادامه روند بارش‌ها به افزایش سطح آب در رودخانه‌های استان منجر شده و شرکت آب منطقه‌ای تهران نسبت به بروز سیل در تهران هشدار داده است.

هژیر باقرنژاد دبیر کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران از شروع موج تازه بارش‌ها در استان تهران و خطر طغیان رودخانه‌ها و بروز سیلاب‌ها خبر داد و گفت: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور مبنی بر تقویت سامانه بارشی فعال بر فراز استان تهران از امشب تا اواسط روز چهارشنبه (25 بهمن ماه) بارندگی در سطح استان به‌خصوص نیمه شمالی تشدید می‌شود.

وی همچنین ادامه داد: احتمال رخداد تگرگ و رعد و برق در مناطق مستعد نیز وجود دارد و به‌دلیل حاکمیت جریانات گرم جنوبی عمده بارش این سیستم به‌صورت باران و تنها در ارتفاعات به‌صورت برف خواهد بود به همین  دلیل احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها وجود دارد.

باقرنژاد با اشاره به اینکه در روز چهارشنبه با نفوذ جریانات سرد شمالی کاهش محسوس دما (به‌خصوص در ارتفاعات) پیش‌بینی می‌شود، خاطرنشان کرد: باتوجه به احتمال وقوع سیلاب، شهروندان عزیز از نزدیک شدن و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها در مناطق درگیر بارش خودداری نمایند و نسبت به هشدارهایی که از سوی سازمان‌های مربوطه اعلام می‌شود، توجه جدی داشته باشند.