مطالب حوزه بانک و بيمه

۱۳۹۶/۸/۲۳ - ۱۵ : ۳۸

پرداخت ۱۰ درصد کسر شده از سپرده‌گذاران زیر ۲۰۰ میلیون تومان کاسپین

رئیس کل بانک مرکزی گفت: مبلغ ۱۰ درصدی که از سپرده‌گذاران زیر ۲۰۰ میلیون تومان کاسپین کسر شده بود،در حال بازپرداخت به سپرده‌گذاران است.
۱۳۹۶/۸/۱۰ - ۱۰ : ۲۷

۱۲۸۰۰ میلیارد تومان چک در یک ماه برگشت خورد

بر اساس گزارش جدید بانک مرکزی، در شهریور ماه سال جاری ۱ میلیون و ۴۲۹ هزار فقره چک به ارزش بیش از ۱۲۸۰۰ میلیارد تومان برگشت خورد.
۱۳۹۶/۸/۸ - ۱۳ : ۵۴

آمریکا خبر جریمه بانک‌های ترک به دلیل همکاری با ایران را تکذیب کرد

وزیر خزانه داری آمریکا گمانه زنی ها در مورد اینکه وی در مورد وضع تحریم های احتمالی علیه ترکیه به مقامات این کشور هشدار داده است را رد کرد.
۱۳۹۶/۷/۱۹ - ۱۶ : ۴۹

ورود بانک مرکزی به بازار/صرافی‎های منتخب دلار دولتی گرفتند

بعد از تنش‌های اخیر در بازار ارز و ثبت رکوردهای بالا برای دلار، امروز صبح بانک مرکزی وارد بازار شده و دلار ۴۰۰۸ تومانی را به صرافی‌های منتخب برای توزیع بین مردم فروخته است.
۱۳۹۶/۷/۱۷ - ۱۴ : ۱۵

تحقق ۱۰۰ درصدی پرداخت وام ضربتی ازدواج در بانک قرض الحسنه مهر

بانک قرض الحسنه مهر ایران اعلام کرد، در راستای طرح ضربتی اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در کشور از مرداد ماه تا کنون صد در صد تعهدات خود را انجام داده است.
۱۳۹۶/۷/۱۲ - ۱۰ : ۵۷

بانک های سوئیسی هنوز از همکاری با ایران واهمه دارند

اجرایی شدن قرارداد جدید تجاری بین ایران و سوئیس به آهستگی در حال به ثمر نشستن است. اما به رغم لغو تحریم ها، بانک های سوئیسی همچنان حضر به همکاری با ایران نیستند.
۱۳۹۶/۷/۱۰ - ۱۱ : ۲۸

پاسخ سیف به منتقدان کاهش نرخ سود بانکی

رئیس کل بانک مرکزی گفت: سیاست اخیر در زمینه نرخ سود بانکی موجب شد بخش قابل توجهی از سپرده‌های کوتاه‌مدت به سپرده‌های با ماندگاری بالاتر تبدیل شود.
۱۳۹۶/۷/۱ - ۱۳ : ۱۳

نحوه رفع سوءاثر از چک‌های برگشتی/شرایط سختگیرانه برای بلامحل‌ها

هنوز هم اعتماد به صورت کامل به چک برنگشته، حتی حال که بانک مرکزی، طرح جدیدی را برای چک‌ها درانداخته است. با این حال، هنوز هم دارندگان چک‌های بلامحل، با مشکلات زیادی برای رفع سوءاثر مواجهند.
۱۳۹۶/۶/۲۸ - ۹ : ۱۹

جزئیات جلسه سیف با شریعتمداری و ربیعی/ رونق تولید شتاب می گیرد

جلسه هم اندیشی و سرعت بخشیدن به تخصیص ۵۰ هزار میلیارد تومان برای رونق تولید در سال جاری با توجه به تجربه موفق سال گذشته با حضور رییس کل بانک مرکزی، وزرای صنعت، تعاون و کار برگزار شد.
۱۳۹۶/۶/۲۷ - ۱۶ : ۱۷

فاینانس‌ها از محل فروش نفت نیست

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه فاینانس‌های جدید با محوریت حمایت از تولید و فعالان اقتصادی بخش‌خصوصی گشایش خواهند یافت، گفت: اختصاص این فاینانس‌ها از محل فروش نفت نیست.
۱۳۹۶/۶/۲۶ - ۱۵ : ۴۸

زمان ارز تک نرخی هنوز معلوم نیست/نرخ های سود جدید دقیق رعایت می‌شود

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه به تدریج در حال حرکت به سمت یکسان سازی نرخ ارز هستیم، گفت: البته پیش از این اشاره کردم که این اقدام، در اوایل دولت دوازدهم صورت می‌گیرد؛ پس هنوز خیلی فرصت داریم.
۱۳۹۶/۶/۲۳ - ۱۳ : ۹

تحقیق و تفحص از "بانک ملت" کلید خورد

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از تقدیم طرح تحقیق و تفحص از عملکرد بانک ملت به هیئت رئیسه پارلمان خبر داد.
۱۳۹۶/۶/۱۴ - ۱۰ : ۳۶

توقف مذاکرات بانکهای بزرگ دنیا باایران/اروپا زیربار تحریم می‌رود؟

عضو هیات سرمایه‌گذاری خارجی با بیان اینکه جرایم سوئیفت برای برخی بانکهایی که با ایران همکاری دارند، منجر به توقف مذاکرات با بانکهای بزرگ اروپا شده، گفت: اروپا زیربار تحریم دوباره نمی‌رود.
۱۳۹۶/۶/۱۲ - ۱۴ : ۴۶

ابلاغ دستورالعمل ششگانه سیف به بانک‌ها برای استفاده از منابع مالی خارجی

رییس کل بانک مرکزی دربخشنامه ای به مدیران عامل بانک ها موارد شش گانه ای به منظور استفاده بهینه و کارآمد از منابع مالی خارجی را ابلاغ کرد.
۱۳۹۶/۶/۱۱ - ۱۱ : ۸

غافلگیری صبحانه مشتریان یک بانک/حساب‌های درگردش با پیامک،سپرده شد

مشتریان یک بانک درست در اولین روز اجرای بخشنامه بانک مرکزی برای کاهش نرخ سود، پیامکی را دریافت کردند که بر مبنای آن،مبالغ موجود در حساب آنها به سپرده یکساله غیرقابل دریافت و پرداخت تبدیل شد.
۱۳۹۶/۶/۱۰ - ۱۷ : ۲۰

پنجشنبه شلوغ شعب بانکی/ تکاپوی بانکها برای جذب سپرده در دقایق پایانی

درحالی طبق بخشنامه بانک مرکزی نرخ سود از فردا (۱۱ شهریور) حداکثر باید ۱۵ درصد باشد که در روزهاو البته ساعات پایانی آغاز اولتیماتوم سیاستگذار پولی، بانک ها تکاپویی برای جذب و تبدیل سپرده با نرخ های بالا داشتند.
۱۳۹۶/۶/۸ - ۹ : ۴۶

سیف: از اینکه سپرده‌های مردم به خطر افتاد متاسفیم

رئیس کل بانک مرکزی ایران با بیان اینکه در یک مقطعی نگران بودیم که مؤسسات غیرمجاز سرمایه‌های مردم را در خطر می‌اندازند، افزود: بابت اتفاقی که افتاد متأسف هستیم، اما در حال حاضر هیچ مؤسسه‌ای به این شکل دیگر نمی‌تواند شروع به کار کند.
۱۳۹۶/۶/۱ - ۱۰ : ۴۴

نگرانی مردم از کاهش نرخ سودسپرده/آیا نرخ سود وام هم کاهش می‌یابد؟

اگرچه قرار است طبق بخشنامه بانک مرکزی، نرخ سود سپرده بانکی کاهش یابد، اما روی دیگر سکه نرخ سود تسهیلات است که به گفته مردم، بعید به نظر می‌رسد از سمت بانکها، چندان مورد استقبال قرار گیرد.
۱۳۹۶/۶/۱ - ۱۰ : ۳۸

بانک‌هایی که نرخ سود ۱۵ درصد را اجرا نکنند تنبیه می‌شوند

معاون اقتصادی بانک مرکزی با تاکید بر لزوم اجرای سود ۱۵ درصد توسط بانک ها گفت: در بحث تنبیه های بانکی تمهیداتی برای برخورد با هیئت های مدیره بانک های متخلف اندیشیده شده است.
۱۳۹۶/۵/۳۰ - ۹ : ۴۷

جریمه سنگین در انتظار ۱۱ بانک به علت تعلل در اجرای سامانه صیاد + سند

دبیرکل بانک مرکزی در نامه ای خطاب به مدیرعامل ۱۱ بانک کشور اخطار داد در صورت عدم اجرای سامانه صیاد با اقدامات انضباطی بانک مرکزی مواجه خواهند شد.