۲۰ : ۲ 15 جمادی‌الثانی 1440 / 21 February 2019 / ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲ اسفند

چگونگی رمزگذاری روی گوگل‌کروم
یکی از راه‌هایی که از دسترسی افراد غریبه و سایر کاربران به تاریخچه جست وجوهای اینترنتی کاربران رایانه جلوگیری می‌کند، رمزگذاری برای مرورگر اینترنتی مورد استفاده آنهاست.


منطقه یک ۲۲ میلیون!
میانگین قیمت مسکن در تهران در آذرماه امسال ۹ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۹۱.۸ درصد افزایش یافته است.


واکنش همتی به افزایش اخیر قیمت ارز
رییس کل بانک مرکزی با اشاره به سوءاستفاده برخی فرصت‌جویان از افزایش تقاضای ارز در روزهای اخیر، به این موضوع واکنش نشان داد.


بررسی ارقام کلان بودجه۹۸ نسبت به لایحه ۹۷/منابع شرکتهای دولتی ۵۶ درصد رشد کرد
درحالی منابع شرکتهای دولتی در لایحه بودجه ۹۸ با رشد ۵۶ درصدی همراه شده است که سهم سایر درامدها نسبت به لایحه بودجه ۹۷ با کاهش ۱۵ درصدی مواجه شده است.


زمین رایگان در اختیار سازندگان مسکن قرار می‌دهیم
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه تولید ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان سال ۱۳۹۹، گفت: مهمترین عوامل تاثیرگذار در قیمت مسکن یعنی زمین رایگان و پروانه ساختمانی را در اختیار سازندگان قرار می‌دهیم و این مدل مشارکتی کاملا قابل اجراست که برخی انبوه‌سازان هم از آن استقبال کرده‌اند.


رویه‌های غلط بودجه اصلاح نشد/نظام مالیاتی در خدمت ثروتمندان است
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه رویه های غلط در بودجه سال ۹۸ نیز تکرار شده است، گفت: همچنان یارانه در اختیار ابرطبقه و مالیات در خدمت ثروتمندان است.


کدام اعداد لایحه بودجه اصلاح شد؟/سهم صندوق توسعه ملی ۱۰درصد بود
سخنگوی ستاد بودجه گفت: اصلاحات لازم جهت تطبیق بودجه سال ۹۸ کل کشور با شرایط تحریم، در لایحه دولت لحاظ شده است.


دولت الکترونیک چگونه از پس غول فساد برمی‌آید؟
رئیس دولت دوزادهم در سخنرانی خود در زمان تحویل لایحه بودجه ۱۳۹۸ به مجلس شورای اسلامی تاکید ویژه‌ای بر مقوله "دولت الکترونیک" برای حل مسائل مربوط به فساد و رانت در اقتصاد کشور داشت؛ اما دولت الکترونیک چگونه می‌تواند از پس غول فساد بربیاد؟


افزایش ۵۰۰ تومانی نرخ دلار بانکی
بانک‌ها امروز نرخ خرید دلار آمریکا را ۵۰۰ تومان افزایش دادند.


مقایسه ۲ نسخه بودجه‌ای دولت + جدول
رونمایی از لایحه بودجه سال جاری هم به روال گذشته نشان از افزایش سقف آن داشت هم در کلیت بودجه و هم در هر دو بخش عمومی و شرکت‌ها، اما در این بین برخی تغییرات تامل برانگیز است.


اختیار جدید بانک مرکزی به صرافی‌ها برای تامین ارز واردات
طبق بخشنامه جدید بانک مرکزی، صرافی‌ها برای خرید ارز از بانک مرکزی و صدور حواله برای واردکنندگان از طریق سامانه نیما می‌توانند اقدام کنند.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو