۱۴ : ۵۴ 3 صفر 1439 / 24 October 2017 / ۱۳۹۶ سه شنبه ۲ آبان

نهنگ آبی تاکنون در ایران قربانی نگرفته/تلاش برای مهار قیمت موبایل با اجرای رجیستری
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن رد کردن خبر خودکشی دو نوجوان به دلیل چالش نهنگ آبی، درباره توصیه برای نخریدن گوشی پس از رجیستری اظهار کرد: در تلاش هستیم افزایش قیمت موبایل با اجرای ریجستری برای کاربر تاثیری نداشته باشد. افزایش قیمت موبایل بدون هیچ دلیلی یک دزدی محسوب می‌شود و این هشدار موجب مهار بازار شد.


سود بانکی ۱۵ درصد هم بازار مسکن را تکان نمی‌دهد
نگاهی به وضعیت مسکن در سال‌های اخیر نشان می‌دهد کسب سودهای آن چنانی در این بخش به چند دلیل دیگر امکان‌پذیر نیست.


متوسط بازدهی بخش مسکن طی ۴۰ سال گذشته
متوسط بازدهی بخش مسکن در ایران طی ۴۰ سال گذشته حدود ۴۰ درصد بوده که رکود بی سابقه چند سال اخیر باعث افت شدید این نرخ شده است.


کشتار پرخطر گوسفند در خیابان‌های تهران؛ بی تفاوتی شهرداری و دامپزشکی
باوجوداینکه سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری و دامپزشکی تهران، خبر از برخورد باعرضه غیرمجاز دام در عید قربان امسال با کمک نیروی انتظامی داده بودند، این واحدها کماکان باوجود مخاطرات بهداشتی خطرناکی که دارند در برخی نقاط شهر مشغول به فعالیت هستند.


ورود ۹ شرکت خصوصی به تامین مالی مسکن
تا کنون ۹ شرکت تامین سرمایه در بخش مسکن شکل گرفته که مجموعا توانسته اند ۲۱۰۰ میلیارد تومان تامین مالی انجام دهند.


وزیر ارتباطات: به رفع مشکل بازی‌های رایانه‌ای کمک کنید
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای رفع مشکلات کیفیت اینترنت بازی‌های رایانه‌ای قول مساعد داد.


مذاکره برای رفع فیلتر همه شبکه‌های اجتماعی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا شامل حوزه فناوری اطلاعات خصوصا در حوزه کاربران نهایی نمی‌شود، از پیگیری حقوقی موضوع حذف اپلیکیشن‌های ایرانی از اپ‌استور در راستای حمایت از کسب‌وکارهای نوپای داخلی خبر داد. او همچنین درباره تکلیف شورای عالی فضای مجازی برای مذاکره با تمامی شبکه‌های اجتماعی مسدود شده در ایران توضیحاتی را ارائه کرد.


حل بحران بیکاری نیازمند همراهی تیم اقتصادی دولت
رییس کانون عالی شوراهای اسلامی کار می‌گوید حل مشکل بیکاری جوانان عزم همه دستگاهها را می‌طلبد. او از امنیت شغلی و ساماندهی قراردادهای کار به عنوان مهمترین اولویتهای وزارت کار در دولت دوازدهم نام برد.


افزایش حقوق کارگران و بازنشستگان در دستور کار ربیعی
وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی می‌گوید از زمانی که سکان وزارتخانه را در اختیار گرفته سیاست افزایش رفاه و درآمد کارگران را در پیش گرفته و افزایش حقوق بازنشستگان را در دستور کار قرار داده است.


سپرده‌های یک موسسه دست دلالان افتاد +سند
مدتی است که سپرده‌های یکی از موسسات غیرمجاز در حال ساماندهی در یکی از فروشگاه‌های اینترنتی مورد معامله قرار گرفته و فضا برای دلالی این سپرده‌ها باز شده است!


جزئیات مقررات جدید انتصاب مدیران/زنان صاحب ۳۰درصد کُرسی‌های مدیریتی می‌شوند
رئیس جمهور دستورالعمل اجرایی نحوه انتخاب و انتصاب مدیران حرفه‌ای و افزایش تعداد مدیران زن در دستگاه‌های اجرایی به ۳۰ درصد تا پایان برنامه ششم را ابلاغ کرد.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو