۱۴ : ۵۳ 3 صفر 1439 / 24 October 2017 / ۱۳۹۶ سه شنبه ۲ آبان

دهن‌کجی بازار سرمایه به ترامپ/حرکت مثبت شاخص با روند رو به رشد
اگرچه برخی انتظار داشتند که سخنان ترامپ، تاثیر منفی بر روی بازار بورس تهران بگذارد، اما از نخستین دقایق شروع معاملات تا کنون(۹:۲۳) شاخص با روند رو به رشد در حال حرکت است.


ثبت اولین هفته منفی بورس
بورس اوراق بهادار تهران در هفته گذشته روند کاهشی به خود گرفت و اولین هفته منفی خود در سال جدید را ثبت کرد.


اولین سقوط بورس در سال جدید
بورس تهران در جریان معاملات امروز تحت تاثیر مسائل سیاسی پیش آمده در خصوص مذاکرات هسته‌ای منفی شد و اولین ریزش شدید خود را در سال جدید تجربه کرد.


پیش‌بینی وضعیت بورس در سال 95
پیش‌بینی می شود که بورس تهران در سال جدید روند صعودی خود را ادامه داده و از سایر بازارها پیشی بگیرد و صنایع خودروسازی، بانکداری، حمل و نقل، پیمانکاری، لیزینگ، پالایشگاهی و دارویی از رشد مناسبی برخوردار شوند.


بازار سرمایه ایران در آستانه تغییر بزرگ
به گفته معاون بورس اوراق بهادار تهران، بازار سرمایه ایران در آستانه تغییری بزرگی است، به طور قطع شرایط در سال 1395 برای تقویت بازار اولیه و ثانویه انواع ورقه بهادار از سهام تا انواع اوراق بدهی بسیار مناسب خواهد بود.


بورس‌های آسیایی قرمزپوش شدند
بازارهای سهام آسیا در پی اقدام معامله‌گران برای سودبری و انتشار آمار کاهش صادرات چین و صعود ارزش ین در سطح پایین تری قرار گرفتند.


شرکت‌های ایرانی به بورس استانبول می‌روند
تفاهم‌نامه مشترک با بورس استانبول در راستای پذیرش سهام شرکت‌های ایرانی در این بورس‌ به اجرا گذاشته خواهد شد.


ماجرای تازه برای صرافی‌ها
گرچه حدود شش ماه از اتمام مهلت صرافی‌ها برای انطباق با دستورالعمل جدید گذشته و بانک مرکزی هم این مهلت را تمدید نکرد؛ اما به نظر می رسد ماجرای پرحاشیه این دستورالعمل هنوز به پایان نرسیده و همچنان تحرکاتی برای بازنگری آن وجود دارد.


پیش‌بینی روند بورس در ماه‌های آینده
مدیرعامل سابق فرابورس گفت: در حال حاضر دوران رکودی بورس به آخر رسیده با توجه به اتفاقات رخ داده در زمینه سیاسی و اقتصادی روند بورس در ماه‌های آینده به سمت بهبود و رونق سرمایه‌گذاری خواهد رفت.


ترمز خودرویی‌ها کشیده شد
بورس تهران در معاملات امروز نیز همانند روز گذشته به روند نزولی خود ادامه داد و با افت قیمت اکثر شرکت‌ها به خصوص شرکتهای خودرویی مواجه شد.


بورس از استراحت برگشت
بورس تهران بعد از دو روز روند ریزشی و اصلاح قیمت، امروز از استراحت برگشت و همزمان با حضور وزیر اقتصاد در سازمان بورس مثبت شد.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو