۱۸ : ۳ 8 ربیع‌الثانی 1440 / 17 December 2018 / ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۶ آذر

بورس همچنان در سراشیبی کاهش قیمت
روز گذشته معدنی‌ها و فلزی‌ها به کاهش شاخص‌های بازار سهام دامن زدند و امروز نیز این روند ادامه پیدا کرد و این دو گروه بازهم از تاثیرگذارترین گروه‌ها در نوسانات دماسنج بازار بودند.


دو خبر خوش برای اهالی بازار سرمایه
علی صالح آبادی درمورد نگرانی اهالی بازار از حذف نام پست بانک از فهرست واگذاری ها گفت: سودآوری پست بانک با وجود افزایش دفاتر در کشور رشد یافته و سود این شرکت با سرمایه 56 میلیارد تومان در سال گذشته به رقم 20 میلیارد تومان رسیده است.

در معاملات امروز
سامانه بورس قطع شد
در آغاز معاملات امروز بورس تهران، سامانه معاملات قفل شد و بازار مدتی با قفل شدن سامانه معاملات و قطع سراسری آن روبرو شد.


ادعای رییس انجمن حسابداری:
بورس در نبود حسابداری قمارخانه است!
رییس هیات‌مدیره انجمن حسابداری ایران ، در پنجمین سمینار ملی و اولین کنفرانس بین‌المللی مدیریت مالی و سرمایه‌گذاری، به بحث و بررسی نقش حسابداری در بازار اوراق بهادار پرداخت و اعلام کرد: بورس در نبود حسابداری وجود نخواهد داشت و به قمارخانه تبدیل می‌شود.توقف ورود شرکت‌های دولتی به بورس
نام پالایشگاه تبریز به عنوان آخرین واگذاری شرکت‌های اصل 44 در آبان‌ماه 1389 در کارنامه سازمان خصوصی‌سازی ثبت شد و ادامه‌ روند واگذاری شرکت‌های اصل44 را پس از یکسال با ابهام مواجه کرد.

برای مهار قیمت سکه
معامله نقدی سکه به بورس کالا هم کشیده شد
مدیرعامل بورس کالای ایران اعلام کرد: طی جلسه ای در هفته گذشته مقرر شد که بانک مرکزی علاوه بر عرضه سکه طلا در معاملات آتی بورس کالای ایران،‌ بخشی از معاملات نقدی سکه را نیز به این بورس منتقل کند.


بورس تهران دوباره سرما خورد
با وجود رشد حجم و ارزش معاملات بورس تهران در نتیجه دادستدهای امروز، شاخص کل 27 واحد افت کرد و به رقم 24 هزار و 590 واحد رسید.


قیمت سکه تحویلی تیرماه بورس کاهش یافت
در پایان معاملات روز دوشنبه بورس کالای ایران قیمت سکه بهار آزادی در قراردادهای آتی این بورس بار دیگر با کاهش همراه بود.

واگذاری مجدد جنجالی‌ترین معامله بورس
فولاد خوزستان نصیب چه کسی می‌شود؟
در جلسه روز گذشته هیات واگذاری، سهام 5 شرکت دولتی به تصویب رسید و پس از گذشت2 سال از ابطال معامله جنجالی و پر حاشیه فولاد خوزستان و مطرح شدن بحث‌هایی مبنی بر واگذاری این شرکت به گروه آریا، مجددا با واگذاری بلوک50،5 درصدی آن موافقت شد.محدودیت خرید سهام بورس انرژی
در جریان پذیره نویسی 42 میلیون و 306 هزار سهم شرکت بورس انرژی که از 12 دی شروع خواهد شد، حداکثر خرید سهام برای عموم 7 هزار و 500 سهم معادل 750 هزار تومان است.


17درصد از پتروشیمی مروارید واگذار شد
بلوک 17 درصدی پتروشیمی مروارید در بازار سوم فرابورس عرضه و بدون رقابت به همان ارزش پایه 110 میلیارد تومانی به فروش رسید.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو