۲۰ : ۵ 15 جمادی‌الثانی 1440 / 21 February 2019 / ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲ اسفند

برخوردمان با چینی‌ها بعد از برجام مدبرانه نبود
یک کارشناس انرژی با بیان اینکه کمپانی‌های نفتی چین همطراز اروپایی‌ها شده اند، گفت:خلع ید چین در آزادگان شمالی از منظر وزارتی اقدام مناسبی بود اما مدبرانه نبود و نباید چکشی برخورد می کردیم.


صادرات گاز ایران به ترکیه از سرگرفته شد
سخنگوی شرکت ملی گاز ایران از آغاز صادرات گاز ایران به ترکیه از روز پنجشنبه با حجم 16 میلیون متر مکعب خبر داد.


نخستین دستور گازی وزیر نفت
وزیر جدید نفت با صدور نخستین دستور گازی خود به توقف بیش از یکساله قرارداد 10 میلیارد دلاری طرح توسعه میدان گازی کیش پایان داد.


وزیر نفت: انتقاد نکنید!
وزیر نفت خطاب به کسانی که وزارتخانه متبوعش را متهم به گرانفروشی نفت در بورس می‌کنند، گفت: قیمتهایی که ما در بازار ارائه می‌کنیم براساس قیمتهای متعارف است، ضمن اینکه خود بورسی‌ها باید بتوانند کارهای مربوط به فروش نفت را در بورس انجام دهند.


بزرگترین قرارداد نفتی اروپا در ایران تعلیق شد
قرارداد طرح توسعه میدان نفتی جفیر به ارزش تقریبی نیم میلیارد دلار به دلیل اختلاف شرکت بلاروس نفت به عنوان بزرگترین شرکت اروپایی فعال در صنعت نفت ایران و شرکت ملی نفت به حالت تعلیق درآمد.


بالاخره سراجه قم گازدار شد
پس از گذشت یک سال و اندی و در حالی که مدیر شرکت ذخیره سازی گاز در اردیبهشت ماه خبر راه‌اندازی مخزن گاز طبیعی سراجه را اعلام کرده بود، این مخزن سرانجام امروز گازدار شد.قطب جدید پتروشیمی نیامده به حاشیه رفت
ایجاد قطب پتروشیمی در بندر چابهار هر چند در دستور کار قرار گرفته است اما مسئولان همچنان بر سر نحوه توسعه آن اختلاف نظر دارند.


هیچ بنزینی به ایران وارد نمی‌شود
مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی با رد از سرگیری واردات بنزین ایران از صادرات بیش از 500 هزار تن بنزین پایه و معمولی در سالجاری خبر داد و گفت: طرح تولید بنزین از صنایع پتروشیمی هنوز به حالت تعلیق قرار دارد.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو