۱۴ : ۵۲ 3 صفر 1439 / 24 October 2017 / ۱۳۹۶ سه شنبه ۲ آبان

نهنگ آبی تاکنون در ایران قربانی نگرفته/تلاش برای مهار قیمت موبایل با اجرای رجیستری
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن رد کردن خبر خودکشی دو نوجوان به دلیل چالش نهنگ آبی، درباره توصیه برای نخریدن گوشی پس از رجیستری اظهار کرد: در تلاش هستیم افزایش قیمت موبایل با اجرای ریجستری برای کاربر تاثیری نداشته باشد. افزایش قیمت موبایل بدون هیچ دلیلی یک دزدی محسوب می‌شود و این هشدار موجب مهار بازار شد.


توکیو همچنان گران ترین شهر جهان
توکیو برای دومین سال پیاپی گران ترین شهر جهان معرفی شد.

تصمیم جدید آموزش و پرورش
نصب دوربین مدار بسته در کلاس ها
در حالی معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش از کنترل دانش آموزان با دوربین مدار بسته سخن می‌گوید که به طور حتم نصب و استفاده از این ابزار در مداس و کلاس‌ها هزینه زیادی را برای آموزش و پرورش خواهد داشت.


از نتایج سرشماری خبری نیست
امروز با این که 24 روز از پایان سرشماری می‌گذرد، اما حداقل اطلاعات از نتایج آن مانند تعداد جمعیت کشور منتشر نشده‌ است. این در حالی است که به نظر نمی‌رسد جمع بندی حداقلی اطلاعات جمعیتی ناشی از این سرشماری این قدر زمان نیاز داشته باشد.چین، آمریکا و هند؛ آلوده کننده ترین کشورها
اتحادیه اروپا در گزارشی اعلام کرد چین، آمریکا و هند آلاینده ترین کشورهای جهان به شمار می روند.


مهرآباد تعطیل می‌شود
سخنگوی فراکسیون مدیریت شهری مجلس گفت: انتقال پروازهای فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام خمینی(ره) به دلیل آلودگی صوتی تصمیم جدیدی است که ضربتی نیست و به امکاناتی نیاز دارد که زمان‌بر است.


هارد دیسک ارزان می‌شود
پس از سیل ویرانگر تایلند که منجر به تعطیلی بسیاری از مراکز صنعتی حوزه الکترونیک این کشور شد، western digital توانسته تنها کارخانه ای باشد که با بازسازی دوباره یکی از واحدهایش فعالیت خود را دوباره از سر گیرد.


آخرین قیمت سیم‌کارت در بازار
گفته فعالان بازار تلفن همراه قیمت سیم‌کارت کارکرده با کد یک به بیش از یک میلیون تومان رسیده و قیمت سیم‌کارت صفر با کد دو تقریبا 920 هزار تومان و کارکرده آن نیز تقریبا 520 هزار تومان است.


گوگل، فیس بوک و توییتر دهها سایت را بلوکه کردند
در حالی که قانون جنجالی SOPA هنوز به تصویب مجلس نمایندگان آمریکا نرسیده، اجرای آن آغاز شده و این امر موجب اعتراض شدید برخی شهروندان و نهادهای مدافع حقوق مدنی در این کشور شده است.


معرفی بهترین گوشی‌های هوشمند
به دلیل اینکه مشترکان تلفن‌های خود را همه‌جا حمل و در تمام وقایع روزانه از آن استفاده می‌کنند، باید مدلی انتخاب کنند که شایسته باشد و به انتظارات آن‌ها پاسخ بدهد.


تحریم‌های جدید اتحادیه ‌اروپا
پیش تر دولت های فرانسه و بریتانیا اعلام کرده بودند که پیشنهاد تحریم خرید نفت از ایران را در این نشست مطرح خواهند کرد.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو