۹ : ۴ 29 شوال 1438 / 24 July 2017 / ۱۳۹۶ دوشنبه ۲ مرداد

حوزه ICT نیازمند واکنش سریع همراه با تصمیم درست
یک استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه مردم از فناوری‌های نوین استقبال می‌کنند وظیفه‌ مسئولان حوزه فناوری اطلاعات را واکنش سریع همراه با تصمیمات درست در قبال این تغیرات تکنولوژیکی دانست.


فقر امروز ایرانی‌ها از "اجماع واشنگتن" شروع شد؟
لوکوموتیو اقتصاد ایران پس از پایان جنگ در ریل توسعه و پیشرفت قرار گرفت. دولت سازندگی سنگ بنای برنامه اول توسعه را بر جبران خرابی‌های جنگ گذاشت. برنامه‌ای که مبتنی‌بر «سیاستهای تعدیل ساختاری» صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی بود.


گزارش ویژه از مرکز آمار و وزارت کار/ ۱میلیون و ۶۰۳ هزار نفر در "دولت رکود" بیکار شدند + سند
علی ربیعی وزیر کار از ایجاد ۲ میلیون شغل در این دولت خبر داد. مرکز آمار ایران هم اشتغال خالص ایجاد شده در این دولت را ۳۹۷ هزار شغل اعلام کرده است. بنابراین در این دولت حدود یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر بیکار شدند.


شرایط ارائه کارت بازرگانی جهت صادرات کالا از مناطق آزاد
دفتر صادرات گمرک ایران شرایط ارائه کارت بازرگانی جهت صادرات کالا از طریق مناطق آزاد تجاری را اعلام کرد.


حسن روحانی افتخار "قرارگاه خاتم" را به نام خود و "برجام" ثبت کرد
حسن روحانی امروز فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس را افتتاح و افتخار مهندسان ایرانی و قرارگاه سازندگی خاتم را به نام دولت خود و برجام ثبت کرد. این در حالی است که فقط ۲۲ درصد پالایشگاه در این دولت و کمتر از ۱۰ درصد آن پس از برجام ساخته شد.


نمودار "وضعیت قرمز"
در این نمودار "وضعیت قرمز" افزایش بی سابقه حجم نقدینگی در دولت یازدهم و افزایش نرخ رشد نقدینگی در این دولت در مقایسه با دولت قبل نمایش داده شده است.


نامزد "دولت محرمانه": گردش آزاد اطلاعات در دولت تدبیر اجرایی شد + سند
اسحاق جهانگیری نامزد کمکی حسن روحانی شب گذشته مدعی شد،" گردش آزاد اطلاعات در این دولت اجرایی شد". نتیجه اقدامات دولت تدبیر در گردش آزاد اطلاعات را ببینید.


وعده مبهم افزایش وام ازدواج+جزئیات عملکرد دو دولت
"مشکل ازدواج جوانان را ناشی از چه می‌دانید و برنامه شما برای قشر جوان چیست؟ "؛ این یکی از سوالات محوری بود که در مناظره کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری مطرح شد و هر یک به بیان دیدگاه خود پرداختند.در این میان وام ازدواج نیز محلی برای مانور مثبت و منفی طرفین بود و سخن از افزایش آن شده است، اما مشخص نیست با کدام منابع و از کجا؟


عبور از عصر ب.‌ز ها!
در ادامه زمان تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری شب گذشته نوبت به حسن روحانی و اسحاق جهانگیری – رییس و معاون اول دولت یازدهم رسید که در کنار دفاع از عملکرد خود به بررسی برنامه‌هایشان در دولت بعدی بپردازند.


سلامت همراه از حرف تا عمل
بر اساس گزارش اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) بازار جهانی سلامت همراه به صورت بسیار سریع و جهشی در حال رشد است و در این راستا، منطقه آسـیا و اقیانوسـیه که ایـران نیز در این منـطقه قرار دارد، به خـاطر بکـر بودن بازار و جمعیـت زیاد، رشـد بیشـتری را در موضـوع Mobile Health در چـند سال آتی تجربه خواهد کرد.


چرا دولت مورد حمایت "جهانگیری" موفق به اشتغال‌زایی در پتروشیمی نشد؟
درحالی دولتیها از عدم امکان اشتغال زایی گسترده در صنعت پتروشیمی می گویند که عملکرد دولت یازدهم نشان می دهد تنها به ایجاد ظرفیت در بخش بالادستی صنعت پتروشیمی توجه داشته و عدم تمرکز به تکمیل زنجیره ارزش مانع بزرگ اشتغال زایی گسترده در این بخش بوده است.
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو