۸ : ۶ 28 صفر 1439 / 18 November 2017 / ۱۳۹۶ شنبه ۲۷ آبان

تعرفه‌های جدید اینترنت ثابت اعلام شد/سرعت ۱۶ مگ با ۸۰ هزار تومان
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مصوبه جدید سرویس‌های پرسرعت غیرحجمی را اعلام کرد.


تعیین تکلیف وام‌گیرندگان ارزی سال۹۱/بانک‌های متخلف نقره‌داغ می‌شوند
وزیر امور اقتصادی و دارایی از مذاکره برای تعیین تکلیف وام گیرندگان ارزی سال ۱۳۹۱ و شیوه تسویه حساب آن با بانک‌ها خبر داد و در ادامه تاکید کرد بانک‌هایی را که بالاتر از نرخ مقرر سود بدهند را نقره داغ می کنیم.


بررسی طرح تشکیل وزارت برنامه و بودجه کلید خورد + متن طرح
طرح تبدیل سازمان برنامه و بودجه به وزارت برنامه و بودجه امروز در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح می شود.


یک کارشناس: تجمیع همه کارت‌ها امکان‌پذیر نیست
یک کارشناس بانکداری الکترونیکی با تشریح جزئیات امکان طرح تجمیع کارت‌ها، پیشنهاد کرد که در این طرح کارت‌های بانکی مستثنی شوند؛ چراکه سازوکارهای مالی مرتبط با منافع بانک‌ها بسیار پیچیده و متفاوت هستند.


حرارت مستاجران فروکش کرد+ نرخ اجاره
رقابت بین مستاجران بر سر واحدهای مسکونی مورد پسند آنها منجر به رشد ناگهانی اجاره بها در بعضی محله‌های پایتخت طی تابستان گذشته شد؛ رشدی که به عنوان پیش‌درآمد رونق مسکن خود را نشان داد و با این‌که در شروع مهرماه فروکش کرد قیمت اجاره را بالا نگه داشت.


فروکش سپرده‌های کوتاه مدت/جریان معکوس بانک‌های خصوصی و دولتی
حدود یک ماه از ابلاغ بخشنامه‌ای در رابطه با کاهش نرخ سود بانکی گذشته و همچنان برخی انتقادات نسبت به نحوه اقدام بانک مرکزی پابرجاست. در حالی رئیس کل بانک مرکزی در واکنشی جریان کاهش نرخ سود را مورد تحلیل قرار داده که اشاره او به برخی موارد از جمله کاهش سپرده‌های کوتاه مدت و حرکت معکوس منابع در بانک‌ها قابل تامل است.


تسهیلات جدید برای تکمیل طرحهای نیمه تمام/ دوره باز پرداخت ۱۰ ساله شد + سند
بر اساس مصوبه هیئت دولت، دستگاههای اجرایی در حالی مکلف به معرفی طرحهای نیمه تمام خودظرف مدت یک ماه شدند که دوره بازپرداخت تسهیلات اعطایی برای اجرا و تکمیل طرحهای مذکور با احتساب مجموع دوره سرمایه‌گذاری، بهره‌برداری و تنفس حداکثر ده‌سال تعیین شده است


جدیدترین نرخ خدمات پستی /ارسال مرسولات ویژه تنها در ۳ ساعت!
سامانه اطلاع‌رسانی شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران جدیدترین تعرفه‌های پستی خود را برای خدمات درون مرزی خود در سال ۹۶ منتشر کرده است.


ابطال بخشنامه سازمان مالیاتی با رای دیوان عدالت اداری/ بیمه‌ درمان مشمول مالیات ارزش افزوده شد + سند
بر اساس رای دیوان عدالت اداری، بخشنامه سازمان مالیاتی در خصوص معافیت مالیات ارزش افزوده برای بیمه درمان و تکمیل درمان ابطال شد.


مسکن ۹.۷ درصد گران شد
بانک مرکزی در گزارشی از افزایش ۹.۷ درصدی قیمت واحدهای مسکونی خبر داد و اعلام کرد: شاخص کرایه مسکن اجاری مناطق شهری کشور در شهریور امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷.۶ درصد افزایش یافت.


فرصتی دوباره برای مشمولان سهام عدالت
در حالی که سازمان خصوصی سازی اعلام کرده بود مشمولان سهام عدالت تنها تا پایان شهریور ماه فرصت دارند حساب سهام عدالت خود را تا یک میلیون تومان افزایش دهند آخرین اخبار حاکی از این است که این مهلت تا پایان مهر ماه سال جاری تمدید شده است.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو