۹ : ۷ 29 شوال 1438 / 24 July 2017 / ۱۳۹۶ دوشنبه ۲ مرداد

حوزه ICT نیازمند واکنش سریع همراه با تصمیم درست
یک استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه مردم از فناوری‌های نوین استقبال می‌کنند وظیفه‌ مسئولان حوزه فناوری اطلاعات را واکنش سریع همراه با تصمیمات درست در قبال این تغیرات تکنولوژیکی دانست.


اقتصاد ایران شکننده‌تر شد/احتمال وابستگی کشور به منابع خارجی
کارشناس ارشد اقتصادی با بیان اینکه تاکید بر کاهش تورم بدون کنترل پدیده‌های موازی، به معنای افزایش بسیار زیاد نقدینگی و رکود است، گفت: دولت هنوز در این زمینه، برنامه مشخصی ندارد.


تنها راه مقابله با باج افزار اقدام‌های پیشگیرانه است
معاون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات برای مقابله با باج افزارها توصیه‌هایی کرد و گفت: به روزرسانی سیستم ها، باز نکردن ایمیل‌های مشکوک، به روزرسانی آنتی ویروس‌ها، مراجعه به بسته‌های آگاهی‌رسانی مرکز ماهر می‌تواند برای پیشگیری راهگشا باشد.


همه‌چیز درباره رای‌گیری الکترونیکی
از الکترونیکی شدن مراحل چندگانه انتخابات چند سالی می‌گذرد اما فرآیند رای‌گیری که شاید بیشترین نمود را در انتخابات دارد، اولین بار در سال ۱۳۹۰ به صورت الکترونیکی انجام شد و اکنون تعداد شهرهایی که این امکان را دارند به ۱۴۱ شهر رسیده است.


تدوین طرح کشت جایگزین برنج برای استان‌های غیرشمالی
مدیرکل غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد از تدوین کشت جایگزین برنج در استان‌های غیرشمالی خبر داد و گفت:۴۰هزار هکتار به سطح ارقام پرمحصول افزوده می‌شود.


افزایش حقوق بازنشستگان با تاخیر دولت در ابلاغ برنامه ششم روی زمین‌مانده/ دولت مشغول انتخابات است
نماینده اصلاح‌طلب مجلس بابیان اینکه با ابلاغ نشدن برنامه ششم توسعه، افزایش حقوق بازنشستگان اجرانشده است گفت: برنامه ششم باید یک تا دو ماه پیش ابلاغ می‌شد اما دولت به خاطر انتخابات دست نگه‌داشته‌ است.


ورود ۴ فروند ATR به ایران تا آخر هفته
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد: تا پایان هفته جاری چهار فروند هواپیمای ATR وارد ناوگان ایران خواهد شد.


'بیمه سلامت همگانی' مهمترین دستاورد دولت تدبیر و امید در حوزه رفاه
تهران-ایرنا- برای نخستین بار در دولت یازدهم پوشش بیمه همگانی سلامت به شکل رایگان برای آحاد جامعه و بخصوص برای افراد آسیب پذیر و ساکن در حاشیه شهرها، تحقق یافت؛ نزدیک به 84 درصد خانوارهایی که تحت پوشش این بیمه قرار گرفتند ، کمتر از یک میلیون تومان در ماه درآمد داشتند .


جزئیات طرح کارورزی جوانان از زبان معاون وزیر کار
معاون وزیر کار می‌گوید: طرح کارورزی برای اتصال جوانان به بازار کار پیش‌بینی شده و بیش از ۷۰ درصد افراد جویای کار با اجرای این طرح در کارگاه‌ها ماندگار می‌شوند.


جایگزینی کد ملی با دفترچه‌های بیمه تا یک ماه دیگر
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات با اشاره به ایجاد ۶۶ میلیون پرونده الکترونیک سلامت، از حذف دفترچه‌های بیمه در راستای توسعه دولت الکترونیک تا یک ماه آینده خبر داد.


جزئیات سهم بهره‌وری از رشد اقتصادی ۹۵/شاغلان چقدر بهره‌ور بودند؟
رئیس سازمان ملی بهره وری با تشریح نتایج تعیین سهم بهره‌وری در رشد اقتصادی سال ۹۵ گفت: سهم میانگین رشد سالانه بهره وری از رشد اقتصادی در سالهای ۹۳ تا ۹۵ معادل ۶۲ درصد بوده است.
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو