۰ : ۶ 5 محرم 1439 / 26 September 2017 / ۱۳۹۶ سه شنبه ۴ مهر

نگاهی به دلایل گسترش نیافتن کارت‌های شهروندی در ایران
یک کارشناس حوزه بانکداری الکترونیکی با انتقاد از جزیره‌ای عمل کردن بانک‌ها و سازمان‌ها در ارائه خدمات خود بر یکپارچه شدن خدمات کارتی در سطح کشور تاکید کرد.


بهانه‌گیری حتی با ضمانت هشتگانه!
با وجود اینکه در طرح ضربتی وام ازدواج هشت جایگزین برای تامین ضامن تعیین شد، اما همچنان برخی بانک‌ها برای پرداخت این تسهیلات درباره دریافت ضمانت سنگ‌اندازی می‌کنند.


هر گوشی، یک دفتر خدمات الکترونیکی!
در آخرین روزهای حضور محمود واعظی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طرح‌های دردست بررسی در این وزارتخانه یکی پس از دیگری در حال تکمیل و افتتاح و رونمایی هستند. یکی از این طرح‌ها دولت همراه است که زیرساخت‌های لازم برای انجام عملیات‌های اداری مختلف توسط موبایل را فراهم می‌کند.


خصوصی‌سازی با روند کنونی به سرانجام نمی‌رسد/ معرفی ۳ شاه کلید برای قفل واگذاریها
وزیر امور اقتصادی و دارایی از اصلاح شیوه قیمت‌گذاری بنگاهها، همراهی مجموعه دستگاهها و نیز توانمندسازی و تامین مالی بخش خصوصی به عنوان کلیدهای موفقیت خصوصی‌سازی در کشور یاد و تاکید کرد: تا زمانی که این شروط اجرا نشود، خصوصی‌سازی در کشور محقق نخواهد شد


مهمترین اخبار اقتصادی ایسنا در روز سه‌شنبه
"فاز اول دولت الکترونیک رونمایی شد"،"نفس‌های آخر سه موسسه غیرمجاز"،"جدیدترین قیمت خودروهای داخلی در بازار"،"ارزانی ۵۰۰ تومانی گوشت مرغ در بازار/ قیمت همچنان بالاتر از نرخ منطقی"،"گرانفروشی در پلیس+۱۰!"، برخی از مهمترین عناوین اخبار امروز سرویس اقتصادی ایسنا است.


بلیت‌های چارتری دام جدید کلاهبرداران اینترنتی
با توجه به روش‌های جدید کلاهبرداری، برای جلوگیری از افتادن در دام فیشرها، هنگام خرید بلیت و تورهای مسافرتی، استفاده از صفحه کلید مجازی و خرید بلیت از سایت‌های معتبر که دارای ای‌نماد هستند، از اهمیت زیادی برخوردار است.


جزئیات قرارداد ۲.۵میلیارد یورویی ایران با مسکو/روسیه کارخانه واگن ایرانی را می‎خرد
مدیرعامل ایدرو با اشاره به اینکه شرکت تازه‌تأسیس به‌صورت ۸۰درصد روسی و ۲۰درصد ایرانی است، گفت: این قرارداد با سرمایه‌گذاری ۲.۵میلیارد یورویی انجام خواهد شد و طرف روسی با خرید یک کارخانه واگن‌ساز داخلی شروع به تولید واگن خواهد کرد.


جزئیات افزایش قیمت پراید و تیبا/جلسه ویژه سایپا با شورای رقابت
معاون بازاریابی و فروش سایپا با اعلام اینکه ابلاغیه مصوبه شورای رقابت در افزایش قیمت ها هنوز برای ما با ابهاماتی همراه است ، گفت: قیمت پراید ۱۳۱، ۱.۹ درصد، پراید ۱۳۲، ۲ دهم درصد، پراید ۱۱۱، ۵۳ صدم درصد و تیبا مدل sx با افزایش ۱.۹۲درصد مواجه می شود.


هواپیماهای برجامی فرودگاه سنندج را زنده می‌کنند/ آغاز پروازهای برنامه‌ای هما
یکی از اصلی‌ترین مسائلی که در طول سال های گذشته فعالیت صنعت هوایی ایران را به خود مشغول کرده، بحث نیاز به فعال کردن فرودگاه‌هایی است که به دلیل مشکلات موجود در ناوگان ایران امکان پرواز برنامه‌ای گسترده در آنها وجود نداشته است.


پس لرزه‎های ضعف تیم بانک مرکزی در مذاکرات هسته‎ای
برجام با تمام ناخوشی هایش درحالی به امضا رسید که در زمان مذاکرات هسته ای و بعد از آن نقطه ضعف تیم مذاکره بانک مرکزی کشورمان بیشتر از سایر بخش ها خود را نشان داده است.


مهمترین اخبار اقتصادی ایسنا در روز یکشنبه
"سرورهای تلگرام به ایران منتقل شد"، "توافق با بانک مرکزی درباره پرداخت‌های موبایلی"، "صدای زنگ خطر به گوش می‌رسد!"، "تعیین تکلیف سپرده‌گذاران تا ۲۰۰ میلیون فرشتگان + جدول زمانبندی"، "چرا پیاز ارزان نمی‌شود؟" و "شرکت‌های برق تا پایان هفته در حالت آماده‌باش"؛ برخی از مهمترین اخبار اقتصادی امروز ایسنا بود.
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو