۲۳ : ۱۲ 1 ذی‌القعده 1438 / 25 July 2017 / ۱۳۹۶ سه شنبه ۳ مرداد

سهامداران برای کسب سود از بورس عجول نباشند
یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که صبوری و حوصله یکی از ویژگی‌هایی است که سهامداران و سرمایه‌گذاران در پی ورود نقدینگی خود به بورس باید به همراه داشته باشند گفت: البته این موضوع به معنی عدم توجه به مسایل بنیادی صنایع و گزارشات شرکتها نیست.


وضعیت بورس بعد از لغو تحریم‌ها
بورس تهران بعد از قرائت گزارش آژانس بین‌المللی درباره لغو تحریم‌ها واکنش جدیدی از خود نشان داد و با رشد دسته جمعی متغیر‌های خود مواجه شد.


تمام رکوردشکنی‌های بورس تهران/ حرکت مخالف بورس و ارز
بورس اوراق بهادار تهران که مدتها بود خود را برای اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌ها آماده می‌کرد، در معاملات اولین روز هفته و همزمان با سفر وزیر امور خارجه به وین برای قرائت بیانیه مشترک، واکنش شدیدی به این رویداد از خود نشان داد و موفق به ثبت رکوردهای جدیدی شد.


واکنش تاریخی بورس تهران به اجرای برجام
با انتشار اخباری مبنی بر سفر وزیر امور خارجه به وین برای قرائت بیانیه مشترک بورس تهران به این خبر واکنش تاریخی نشان داد و در نیم ساعت اول معاملات با پرش 1000 واحدی مواجه شد.


بازدهی 12 درصدی صنعت خودرو در تالار شیشه‌ای
آغاز روند مثبت بورس تهران در روزهای اخیر و توجه سهامداران به گروه های متاثر از لغو تحریم‌ها به خصوص صنعت خودرو منجر به جلب توجه اهالی تالار شیشه‌ای به این گروه و افزایش بازدهی و قیمت آنها شده است.


روند صعودی بورس از سر گرفته شد
بورس تهران در معاملات امروز بعد از استراحت کوتاه یک روزه، دوباره مثبت شد و روند صعودی خود را از سر گرفت.


بورس منفی شد
شاخص بورس تهران در معاملات امروز خود بعد از رشدهای چشم گیر روزهای اخیر، رسما وارد مدار منفی شد و افت 194 واحدی را تجربه کرد.


روند مثبت بورس تا کی ادامه دارد؟
یک تحلیلگر بازار سرمایه علت روند صعودی بورس در روزهای اخیر را اعلام کرد و گفت: بورس تهران تا پایان سال روند نزولی ندارد، اما روند صعودی این بازار از سال 1395 و بعد از اینکه شرکتها سود واقعی خود را شناسایی کردند، آغاز می‌شود.


آسمان بورس آبی شد
بورس تهران که مدتها بود با وارونگی دما و فضای غبار آلود مواجه شده بود، در روزهای اخیر و با افزایش تقاضا و رشد نسبی قیمت‌ها ، اندکی از فضای غبار آلود خود فاصله گرفت و آسمان این بازار نیز همانند آسمان تهران، دوباره آبی شد.


ریزش 110 میلیارد دلاری بورس‌های خلیج فارس در سال 2015
بازارهای سهام کشورهای حاشیه خلیج فارس در پی سقوط قیمت نفت و متلاطم شدن اوضاع منطقه، سال 2015 را با کارنامه منفی به پایان رساندند.


جدیدترین چالش صنعت مهم بورس
کاهش شدید قیمت نفت در هفته‌ها و ماه‌های اخیر و رسیدن قیمت این محصول به کمتر از 35 دلار در هر بشکه موجب شده است تا روند نزولی بازار سرمایه شدیدتر شده و مهم‌ترین صنعت مرتبط با این محصول با کاهش سودآوری مواجه شود.
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو