۲۳ : ۳۱ 2 محرم 1439 / 23 September 2017 / ۱۳۹۶ شنبه ۱ مهر

فرق بین اوراق مشارکت و اوراق اجاره چیست؟
در صکوک اجاره حق استفاده از منافع دارایی یا مجموعه ای از دارایی ها، در برابر اجاره بها از مالک به شخص دیگری منتقل می شود.


شرکت‌های ایرانی به بورس استانبول می‌روند
تفاهم‌نامه مشترک با بورس استانبول در راستای پذیرش سهام شرکت‌های ایرانی در این بورس‌ به اجرا گذاشته خواهد شد.


ماجرای تازه برای صرافی‌ها
گرچه حدود شش ماه از اتمام مهلت صرافی‌ها برای انطباق با دستورالعمل جدید گذشته و بانک مرکزی هم این مهلت را تمدید نکرد؛ اما به نظر می رسد ماجرای پرحاشیه این دستورالعمل هنوز به پایان نرسیده و همچنان تحرکاتی برای بازنگری آن وجود دارد.


پیش‌بینی روند بورس در ماه‌های آینده
مدیرعامل سابق فرابورس گفت: در حال حاضر دوران رکودی بورس به آخر رسیده با توجه به اتفاقات رخ داده در زمینه سیاسی و اقتصادی روند بورس در ماه‌های آینده به سمت بهبود و رونق سرمایه‌گذاری خواهد رفت.


ترمز خودرویی‌ها کشیده شد
بورس تهران در معاملات امروز نیز همانند روز گذشته به روند نزولی خود ادامه داد و با افت قیمت اکثر شرکت‌ها به خصوص شرکتهای خودرویی مواجه شد.


بورس از استراحت برگشت
بورس تهران بعد از دو روز روند ریزشی و اصلاح قیمت، امروز از استراحت برگشت و همزمان با حضور وزیر اقتصاد در سازمان بورس مثبت شد.


اتفاق‌ تازه در سود بانکی تایید شد/ خبرهای خوب تا پایان سال
قائم مقام بانک مرکزی با اعلام این‌که دیر یا زود باید منتظر اقدامی اصلاحی و در راستای کاهش نرخ سود سپرده از سوی بانک‌ها بود، گفت که احتمال دارد کاهش نرخ سود سپرده تا قبل از اتمام سال اتفاق افتد، چرا که مسیر و جهت‌گیری در همین راستاست.


سرمایه‌گذاری 520 میلیارد تومانی خارجی‌ها در بورس
رئیس سازمان بورس در سومین نشست خبری خود که به مناسبت دهه فجر برگزار شد، آخرین وضعیت بازار سرمایه را تشریح کرد و درخصوص عملکرد سرمایه‌گذاران خارجی و همچنین انتشار ابزارهای جدید توضیحاتی را ارائه داد.


بگذارید حقوقی‌ها سهام خود را بفروشند/ بهترین حمایت از بورس، شفافیت است
مدیر عامل شرکت بورس تهران در بخش دوم مصاحبه خود با ایسنا از عرضه اولیه سهام دو شرکت خبر داد و گفت: سهام شرکتهای لیزینگ ملت و پتروشیمی فجر بعد از اعلام آمادگی سهامدار عمده در بورس عرضه می شود.


اقبال بورس به یک گروه جدید
در معاملات امروز بورس تهران و در کنار ادامه مسیر صعودی بازار سرمایه، سهام شرکتهای بانکی که تاکنون بدون توجه باقی مانده بودند، مورد توجه اهالی تالار شیشه ای قرار گرفتند و با هجوم خریداران مواجه شدند.


رشد 10 برابری سرمایه‌گذاران خارجی در بورس
پایگاه خبری بلومبرگ در گزارشی به نقل از مدیرعامل بازار بورس تهران نوشت: بورس ایران از زمان اجرای برجام و کاهش تحریمها، شاهد افزایش معاملات سرمایه گذاران خارجی بوده است.
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو