۲۲ : ۵۷ 1 ذی‌القعده 1438 / 25 July 2017 / ۱۳۹۶ سه شنبه ۳ مرداد

سهامداران برای کسب سود از بورس عجول نباشند
یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که صبوری و حوصله یکی از ویژگی‌هایی است که سهامداران و سرمایه‌گذاران در پی ورود نقدینگی خود به بورس باید به همراه داشته باشند گفت: البته این موضوع به معنی عدم توجه به مسایل بنیادی صنایع و گزارشات شرکتها نیست.


بورس از استراحت برگشت
بورس تهران بعد از دو روز روند ریزشی و اصلاح قیمت، امروز از استراحت برگشت و همزمان با حضور وزیر اقتصاد در سازمان بورس مثبت شد.


اتفاق‌ تازه در سود بانکی تایید شد/ خبرهای خوب تا پایان سال
قائم مقام بانک مرکزی با اعلام این‌که دیر یا زود باید منتظر اقدامی اصلاحی و در راستای کاهش نرخ سود سپرده از سوی بانک‌ها بود، گفت که احتمال دارد کاهش نرخ سود سپرده تا قبل از اتمام سال اتفاق افتد، چرا که مسیر و جهت‌گیری در همین راستاست.


سرمایه‌گذاری 520 میلیارد تومانی خارجی‌ها در بورس
رئیس سازمان بورس در سومین نشست خبری خود که به مناسبت دهه فجر برگزار شد، آخرین وضعیت بازار سرمایه را تشریح کرد و درخصوص عملکرد سرمایه‌گذاران خارجی و همچنین انتشار ابزارهای جدید توضیحاتی را ارائه داد.


بگذارید حقوقی‌ها سهام خود را بفروشند/ بهترین حمایت از بورس، شفافیت است
مدیر عامل شرکت بورس تهران در بخش دوم مصاحبه خود با ایسنا از عرضه اولیه سهام دو شرکت خبر داد و گفت: سهام شرکتهای لیزینگ ملت و پتروشیمی فجر بعد از اعلام آمادگی سهامدار عمده در بورس عرضه می شود.


اقبال بورس به یک گروه جدید
در معاملات امروز بورس تهران و در کنار ادامه مسیر صعودی بازار سرمایه، سهام شرکتهای بانکی که تاکنون بدون توجه باقی مانده بودند، مورد توجه اهالی تالار شیشه ای قرار گرفتند و با هجوم خریداران مواجه شدند.


رشد 10 برابری سرمایه‌گذاران خارجی در بورس
پایگاه خبری بلومبرگ در گزارشی به نقل از مدیرعامل بازار بورس تهران نوشت: بورس ایران از زمان اجرای برجام و کاهش تحریمها، شاهد افزایش معاملات سرمایه گذاران خارجی بوده است.


مزیت‌های بازگشایی سوئیفت برای بازار سرمایه
با گشایش سوئیفت، ارز به نظام بانکی تزریق می شود که باعث ورود دلار به بازار و همچنین تثبیت نرخ ارز خواهد شد.


فتح قله‌های جدید در بورس/ خودرویی‌ها لیدر شدند
شاخص بورس تهران در نیمه معاملات امروز موفق به ثبت رکورد شکنی جدیدی شد و بعد از حدود 11 ماه دوباره به کانال 70 هزار واحدی راه پیدا کرد.


کدام صنایع بورسی بیشتر رشد کردند؟
اجرایی شدن برجام و رفع تحریم‌های بین المللی در هفته جاری موجب شد تا صنایع مرتبط با رفع تحریم‌ها در مرکز توجه اهالی بازار سرمایه قرار بگیرند و با بیشترین افزایش قیمت و تقاضا مواجه شوند.


بازارهای سهام آسیایی سبزپوش شدند
انتشار خبر رشد اقتصاد چین در سال گذشته به بهبود بازارهای سهام آسیا و اروپا کمک کرد و پس از یک شروع سال طوفانی که هزاران میلیارد دلار از ارزشهای بازار جهانی کاست، اندکی آرامش خاطر برای سرمایه گذاران فراهم کرد.
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو