۱۴ : ۱۰ 1 ربیع‌الثانی 1440 / 10 December 2018 / ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۹ آذر

رشد ۷۳ درصدی شاخص بورس در سال جاری
شاخص بورس از ابتدای امسال با ۷۳.۳ درصد افزایش همراه بوده است.


افزایش شاخص سهام در آسیا
بحران مالی و بدهی منطقه یورو مانع از رشد چشمگیر شاخص سهام در آسیا شده است.


آخرین اخبار عرضه شرکت‌های دولتی و خصوصی
معاون شرکت بورس با بیان اینکه تغییرات سازمان خصوصی سازی باعث تاخیر در عرضه شد، از پذیرش2 شرکت خصوصی و عرضه 3 شرکت دولتی تا پایان سال خبر داد.


یک شرکت دولتی وارد بورس شد
با عرضه پنج درصد شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس34 میلیارد و900 میلیون تومان به ارزش بازار سرمایه اضافه شد.سهام بورس انرژی نیامده رفت
صبح امروز دوشنبه خبر خاتمه پذیره نویسی 200 میلیارد سهام بورس انرژی در 46 شعبه بانک ملی در عرض نیم ساعت در حالی به پایان رسید که اعتراضاتی از سوی متقاضیان خرید سهام این بورس مطرح شد.


کارنامه9ماهه بورس تهران
کارنامه عملکرد بورس تهران در 9 ماهه امسال نشان می‌دهد که در این ماه علاوه بر ثبت افت و خیزهای سنگین بورس، شاخص و ارزش کل بازار سرمایه کاهش یافت و اشخاص حقیقی113میلیارد تومان از سهام خود را فروختند.لحظه‌شماری برای واگذاری 39 شرکت نفتی
شمارش معکوس برای واگذاری سهام 39 شرکت نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاه نفت به بخش غیر دولتی در حالی آغاز شده است که مجلس شورای اسلامی چهار چالش اجرای اصل 44 در صنعت نفت کشور را تشریح کرده است.


پیش‌بینی سود و زیان صنایع بورسی
پیش بینی سود و زیان 330 شرکت حاضر دربورس نشان می دهد که صنایع بورسی در آذر ماه 176 هزار و 228 میلیارد ریال سود و زیان پیش بینی کردند که این میزان نسبت به آبان ماه 8 هزار و 931 میلیارد ریال افزایش یافته است.اثرات رکود بورس بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری

صندوق‌های سرمایه‌گذاری، هفته پایانی آذرماه را همچون کل فصل پاییز با روندی منفی پشت سر گذاشت و به این ترتیب، سرمایه‌گذاران غیرحرفه‌ای و کم تجربه که به سمت این صندوق تشویق می شدند، در حال حاضر با بازدهی منفی آنها دست و پنجه نرم می کنند.


دو خبر خوش برای اهالی بازار سرمایه
علی صالح آبادی درمورد نگرانی اهالی بازار از حذف نام پست بانک از فهرست واگذاری ها گفت: سودآوری پست بانک با وجود افزایش دفاتر در کشور رشد یافته و سود این شرکت با سرمایه 56 میلیارد تومان در سال گذشته به رقم 20 میلیارد تومان رسیده است.

در معاملات امروز
سامانه بورس قطع شد
در آغاز معاملات امروز بورس تهران، سامانه معاملات قفل شد و بازار مدتی با قفل شدن سامانه معاملات و قطع سراسری آن روبرو شد.

IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو