۹ : ۵۵ 11 صفر 1440 / 22 October 2018 / ۱۳۹۷ دوشنبه ۳۰ مهر

افشاگری یک نماینده مجلس از رانت ارزی در واگذاری آلومینیوم المهدی
یک نماینده مجلس با اشاره به بی‌توجهی سازمان خصوصی‌سازی به مشکلات واگذاری آلومینیوم المهدی گفت: این شرکت ارز ۴۲۰۰ تومانی دریافت و بدون اینکه آلومینیوم را در بازار داخلی به فروش برساند آن را صادر کرده که عملا رانتی برای این مجتمع ایجاد کرده است.


هشدار به نحوه خصوصی‌سازی
از کل خصوصی‌سازی‌های انجام شده سهم بخش‌خصوصی به معنای واقعی تنها 13.5 درصد است که این آمار نیز خود چند پرسش را به همراه می‌آورد.


افزایش شاخص سهام در آسیا
بحران مالی و بدهی منطقه یورو مانع از رشد چشمگیر شاخص سهام در آسیا شده است.


آخرین اخبار عرضه شرکت‌های دولتی و خصوصی
معاون شرکت بورس با بیان اینکه تغییرات سازمان خصوصی سازی باعث تاخیر در عرضه شد، از پذیرش2 شرکت خصوصی و عرضه 3 شرکت دولتی تا پایان سال خبر داد.


یک شرکت دولتی وارد بورس شد
با عرضه پنج درصد شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس34 میلیارد و900 میلیون تومان به ارزش بازار سرمایه اضافه شد.سهام بورس انرژی نیامده رفت
صبح امروز دوشنبه خبر خاتمه پذیره نویسی 200 میلیارد سهام بورس انرژی در 46 شعبه بانک ملی در عرض نیم ساعت در حالی به پایان رسید که اعتراضاتی از سوی متقاضیان خرید سهام این بورس مطرح شد.


کارنامه9ماهه بورس تهران
کارنامه عملکرد بورس تهران در 9 ماهه امسال نشان می‌دهد که در این ماه علاوه بر ثبت افت و خیزهای سنگین بورس، شاخص و ارزش کل بازار سرمایه کاهش یافت و اشخاص حقیقی113میلیارد تومان از سهام خود را فروختند.لحظه‌شماری برای واگذاری 39 شرکت نفتی
شمارش معکوس برای واگذاری سهام 39 شرکت نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاه نفت به بخش غیر دولتی در حالی آغاز شده است که مجلس شورای اسلامی چهار چالش اجرای اصل 44 در صنعت نفت کشور را تشریح کرده است.


پیش‌بینی سود و زیان صنایع بورسی
پیش بینی سود و زیان 330 شرکت حاضر دربورس نشان می دهد که صنایع بورسی در آذر ماه 176 هزار و 228 میلیارد ریال سود و زیان پیش بینی کردند که این میزان نسبت به آبان ماه 8 هزار و 931 میلیارد ریال افزایش یافته است.اثرات رکود بورس بر صندوق‌های سرمایه‌گذاری

صندوق‌های سرمایه‌گذاری، هفته پایانی آذرماه را همچون کل فصل پاییز با روندی منفی پشت سر گذاشت و به این ترتیب، سرمایه‌گذاران غیرحرفه‌ای و کم تجربه که به سمت این صندوق تشویق می شدند، در حال حاضر با بازدهی منفی آنها دست و پنجه نرم می کنند.


دو خبر خوش برای اهالی بازار سرمایه
علی صالح آبادی درمورد نگرانی اهالی بازار از حذف نام پست بانک از فهرست واگذاری ها گفت: سودآوری پست بانک با وجود افزایش دفاتر در کشور رشد یافته و سود این شرکت با سرمایه 56 میلیارد تومان در سال گذشته به رقم 20 میلیارد تومان رسیده است.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو