۲۳ : ۳۹ 2 محرم 1439 / 23 September 2017 / ۱۳۹۶ شنبه ۱ مهر

نحوه رفع سوءاثر از چک‌های برگشتی/شرایط سختگیرانه برای بلامحل‌ها
هنوز هم اعتماد به صورت کامل به چک برنگشته، حتی حال که بانک مرکزی، طرح جدیدی را برای چک‌ها درانداخته است. با این حال، هنوز هم دارندگان چک‌های بلامحل، با مشکلات زیادی برای رفع سوءاثر مواجهند.


تخلف بانک‌های بزرگ در وام دهی
معاون نظارت بانک مرکزی گفته که اگر بانکی بخشی از تسهیلات پرداختی را بلوکه کند، قاطعانه با آن برخورد و منابع به مشتری بر می‌گردد. این در حالی عنوان می‌شود که نیازی نیست به بانک‌های کوچک مراجعه کرد. بانک‌های بزرگ به راحتی این تخلف آشکار را انجام می‌دهند.


دارایی بلوکه شده ‌در خارج کشور نداریم
معاون مدیرعامل بانک سپه با اعلام اینکه درصددیم با شعب بانکهایی که در کشورهای اروپایی داریم خطوط فاینانس را برقرار کنیم،گفت: دارایی بلوکه شده ‌ای در خارج از کشور نداریم.


بانک مرکزی اجازه برگزاری مجمع پست بانک را داد
اداره نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی مجوز برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه پست بانک را با اعمال برخی شروط صادر کرد.


"اختلاس" بانک‌های ملی و ملت رد شد/ قضاوی: اختلاسی نبود
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با رد اختلاس در بانک‌های ملی و ملت، گفت: اختلاسی رخ نداده بلکه تسهیلاتی پرداخت شده که بخشی از آن وصول و بخشی معوق شده است.


2 بانک بلژیک برای تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری ایران آماده اند
تهران- ایرنا- نخست وزیر دولت منطقه فلاندر بلژیک اعلام کرد با وجود باقی ماندن برخی مشکلات در تامین مالی پروژه های همکاری و سرمایه گذاری در ایران، 2 بانک بلژیکی در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند.


حذف صفر بازهم سوژه شد/ قضاوی: صفرهای پول ملی باید حذف شود
حذف صفر از پول ملی که در دولت قبل به مرحله اجرا نزدیک شده بود با تغییر دولت به بایگانی بانک مرکزی رفت ولی امروز باردیگر معاون وزیر اقتصاد که خود متصدی اجرای این طرح در بانک مرکزی بود بر ضرورت رفورم پولی تأکید کرد.


پیام تلگرامی سیف به مردم: ارتقای معیشت اولویت ماست
رئیس کل بانک مرکزی گفت:‌ تسریع رونق اقتصادی، کاهش نرخ بیکاری و در نهایت ارتقای سطح معیشت مردم سرلوحه اقدامات نظام بانکی و سیاست گذاران اقتصادی کشور است.


بانک مرکزی به روز می‌شود+عکس
سایت بانک مرکزی برای بروز رسانی از دسترس خارج شد.


کارت اعتباری نیامده "تمام شد"
درحالی هنوز تعدادی از بانکداران توزیع کارت‌های اعتباری را آغاز نکرده اند که چند بانک خصوصی و نیمه دولتی از اتمام زمان توزیع این کارت‌ها به مردم خبر میدهند.


رشد اقتصادی ایران امسال و سال آینده به ۵ درصد می‌رسد
رئیس کل بانک مرکزی ایران با پیش بینی رشد ۵ درصدی برای امسال و سال آینده اقتصاد کشور از شرکت های آسیایی خواست تا در ایران سرمایه گذاری کنند.
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو