۲۳ : ۷ 1 ذی‌القعده 1438 / 25 July 2017 / ۱۳۹۶ سه شنبه ۳ مرداد

دلار بانکی بازهم گران شد
بانک مرکزی در جریان قیمت گذاری ۳۹ ارز بانکی موجود در معاملات امروز (شنبه) مرکز مبادلات ارزی نرخ ۲۴ ارز ازجمله دلار و یورو را افزایش و نرخ ۱۱ ارز دیگر ازجمله پوند انگلیس را نسبت به روز چهارشنبه کاهش داد ضمن آنکه نرخ ۴ ارز نیز ثابت ماند.


لایحه اصلاحیه قانون بانکی به مجلس می‌رود
معاون اول رئیس جمهور با اعلام اینکه نباید در اصلاح قانون نظام بانکی کشور عجله کنیم، اعلام کرد: این لایحه در یک ماه آینده تقدیم مجلس می‌شود.


ورود اولین کارت‌ بانکی بین‌المللی/کارت‌های ژاپنی و چینی در ایران
براساس وعده مسئولان بانک مرکزی، بازار بانکی ایران در انتظار ورود اولین کارت‌های بانکی بین‌المللی از نوع آسیایی تا سه ماه آینده است.


نرخ سود و تورم همخوانی ندارد/ مشکلات تولید پابرجاست
بسته جدید نرخ سود تسهیلات بانکی از امروز در حالی در شعب اجرا می‌شود که برخی کارشناسان اقتصادی می‌گویند حتی با این میزان کاهش نرخ‌های سود باز هم مشکلات تولید رفع نمی‌شود.


ابلاغیه جدید به مدیران ۸ بانک/ پرداخت پاداش ممنوع شد
وزیر اقتصاد با صدور ابلاغیه‌ای پرداخت تسهیلات به مدیران و کارکنان برخی سازمان‌ها را ممنوع کرد.


زلزله عزل مدیران بانکی/ صفدر حسینی امروز برکنار می‌شود؟
زنگ برکناری مدیران بانک‌های دولتی پس از افشای حقوق‌های نجومی به صدا درآمده و تاکنون ۴ مدیر ارشد بانکی برکنار شده‌اند. در عین حال، روحانی امروز درباره یک مدیر دولتی دیگر تصمیم‌گیری خواهد کرد.


سونامی تغییرات در نظام بانکی/وام ۵۰۰ میلیونی بدون بهره در جیب آقای مدیر
رسوایی حقوق های نجومی که همچنان ادامه دارد در نظام بانکی کار را به تغییر و تحول رسانده، تا جایی که در روزهای آینده شاهد عزل و نصب های جدیدی در بانک های دولتی و خصوصی خواهیم بود.


پیام تورم تک رقمی در شرایط رکود اقتصادی/ مردم فقیرتر می‌شوند
معاون اسبق بانک مرکزی و وزارت اقتصاد گفت: پیامد کاهش نرخ تورم در شرایط رکود اقتصادی جز اینکه مردم را فقیرتر کند و بنگاه‌های اقتصادی را یک به یک به تعطیلی بکشاند، چیز دیگری نمی‌تواند باشد.


آئین‌نامه جدید مدت و طرز نگهداری اسناد و دفاتر بانک‌ها ابلاغ شد
بانک مرکزی در بخشنامه ای، نسخه جدید آئین نامه مدت و طرز نگهداری اوراق بازرگانی، اسناد و دفاتر بانک‌ها را به شبکه بانکی کشور ابلاغ کرد.


نرخ تورم پس از ۶ سال تک رقمی شد نه ۲۵ سال
مستندات آماری بانک مرکزی و مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که نرخ تورم پس از حدود ۶ سال دوباره تک رقمی شده است نه ۲۵ سال.


اقدام عجیب بانک‌ها در پرداخت سودهای جذاب به مشتریان خاص
رئیس کنفدراسیون صادرات گفت: علیرغم پیش‌دستی بانک‌ها از شورای پول و اعتبار در کاهش نرخ بهره، سودهای خارج از مصوبه به مشتریان خاص پیشنهاد می‌شود.
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو