۲۳ : ۰ 1 ذی‌القعده 1438 / 25 July 2017 / ۱۳۹۶ سه شنبه ۳ مرداد

دلار بانکی بازهم گران شد
بانک مرکزی در جریان قیمت گذاری ۳۹ ارز بانکی موجود در معاملات امروز (شنبه) مرکز مبادلات ارزی نرخ ۲۴ ارز ازجمله دلار و یورو را افزایش و نرخ ۱۱ ارز دیگر ازجمله پوند انگلیس را نسبت به روز چهارشنبه کاهش داد ضمن آنکه نرخ ۴ ارز نیز ثابت ماند.


دولت انگلیس تحریم های بانک صادرات را لغو کرد
دولت انگلیس اعلام کرد که بانک صادرات ایران را از فهرست موسسات تحت تحریم حذف کرده است.


شکست طرح بانک مرکزی/نرخ سود عملاً ۳۰درصد شد
رقابت سودی بانک‌ها باوجود هشدار بانک مرکزی و مصوبه سودی شورای پول و اعتبار تمامی ندارد و اینبار هم نرخ سود تا ۳۰ درصد پیش رفته است.


اختصاص تسهیلات به واحدهایی که مشکل سرمایه در گردش دارند
‌رئیس بانک مرکزی با اشاره به اینکه در استان مرکزی ۹۸ هزار میلیارد تومان وام به صنایع کوچک و متوسط پرداخت شد گفت که تا پایان سال جاری به هر واحدی که مشکل سرمایه در گردش داشته باشد، تسهیلات داده می‌شود.


تلاش دولت برای برقراری رابطه با بانک های بزرگ دنیا
قائم مقام بانک مرکزی برقراری روابط بانکی با بانک های مهم و بزرگ کشور را زمان بر می داند ولی در عین حال می گوید دولت تلاش می کند در کوتاه ترین زمان روابط بانکی را با بانکهای بزرگ بین المللی برقرار کند.


توافق بانک مرکزی با وزرت اقتصاد و سازمان حسابرسی برسر صورت‌های مالی بانک‌ها‌ و برگزاری مجامع
یرکل نظارت بر بانکها و موسسه های اعتباری بانک مرکزی از توافق این بانک با وزارت اموراقتصادی و دارایی و سازمان حسابرسی برای رسیدگی به صورتهای مالی و چگونگی ارایه گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی و ابلاغ اجرای مفاد آن به بانکهای عامل خبر داد.


اطلاعات جدید از دستگیری بدهکار بزرگ بانکی/ "ح.د." با ۱۵۰ میلیارد تومان بدهی پس از ۹ سال فرار دستگیر شد
بدهکار بزرگ بانکی که چهارشنبه هفته گذشته دستگیر شد، ۱۵۰ میلیارد تومان به بانک سپه بدهکار بود. وی از سال ۸۶ متواری بوده و حکم دستگیری وی نیز ۴ سال پیش صادر شده بود.


رقابت جدید بانک‌ها و صرافی‌ها آغاز شد
با اعلام بانک مرکزی، بانک‌ها هم به نوعی به بازار آزاد آمده و به جمع معامله‌گران ارز پیوستند. اتفاقی که می تواند آغازگر رقابت تازه‌ای بین حاضران در بازار ارز از صرافان تا دلالان و تازه واردها یعنی بانک‌ها باشد.


عملکرد ابهام‌آمیز بانک‌های عامل در طرح کارت‌های اعتباری
عدم تناسب میان کارت‌های اعتباری خرید کالا توسط بانک‌های عامل این طرح با آمار توزیع یا تراکنش‌های صورت گرفته باعث شده ابهاماتی در نحوه عملکرد بانک‌ها در این خصوص به وجود آید، چراکه به گفته مدیرکل دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی در آمار تراکنش‌ها و کارت‌های صادر شده برخی بانک‌های عامل نسبتی کاملا نامتقارن وجود دارد که باید از طریق نهادهای نظارتی و بانک مرکزی پیگیری شود که این اختلاف برای چیست و آیا این کارت‌ها به دست صاحبانش رسیده است یا خیر.


واکنش مردم به حقوق‌های نجومی/غارت کنندگان بیت‌المال را معرفی کنید
حواشی حقوق‌های نجومی و غارت بیت‌المال توسط برخی مدیران دولتی همچنان ادامه دارد و مردم از رئیس جمهور و اعضای کابینه می خواهند بدون فوت وقت و فورا غارت کنندگان بیت‌المال را معرفی کنند.


بدون هماهنگی برای وام نام‌نویسی نکنید/ تدوین طرح رفع تنگنای مالی
رئیس کل بانک مرکزی گفت: متاسفانه وزارت صنعت بدون هماهنگی با بانک مرکزی سامانه‌ای ایجاد کرده و از بنگاه‌ها نام‌نویسی می‌کند که این توقع ایجاد کرده و درخواست می‌کنیم با انضباط حرکت کنند.
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو