۱۴ : ۴۵ 9 محرم 1440 / 20 September 2018 / ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۹ شهريور

باز هم صادرات را به بازار داخلی ترجیح دادند!
باوجود اینکه قیمت سبزی در بازار مصرف افزایش یافته است، رییس فروشندگان میوه و سبزی این موضوع را رد کرد و گفت: به دلیل افزایش صادرات سیب‌زمینی، قیمت این محصول در بازار مصرف افزایش یافته و قیمت برخی دیگر از محصولات همچون هویج، خیار، گوجه‌فرنگی و آناناس نیز رشد چشمگیری داشته است.


صادرات عسل ایرانی به نام ترک
صادرات عسل ایران آن هم به صورت فله‌ای باعث شده تا ترکیه از این فرصت استفاده کرده و آن را در بسته بندی‌های پرزرق و برق به نام خودش صادر کند.


واردات مرغ ممنوع
وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه از 2 ماه پیش واردات مرغ را ممنوع اعلام کرده است، گفت: واردات گوشت قرمز در سالجاری به میزان نصف سال گذشته محدود شده است.


بازار چاپ ایران در تسخیر ترکیه و چین
نایب رئیس اتحادیه لیتوگرافان تهران با اشاره به تصاحب بخشی از بازار صنایع چاپ و لیتوگرافی ایران توسط چین، امارات و ترکیه، خواستار تدوین بسته حمایتی از صنایع چاپ و لیتوگرافی کشور توسط دولت شد.


زعفران تقلبی هم درآمد
زعفران‌کار نمونه کشوری با اشاره به جدیدترین زعفران تقلبی در کشور گفت: کشورهای واردکننده نیز با شناختی که از بازار زعفران تقلبی کشورمان دارند، از خرید زعفران ایرانی امتناع می‌کنند.


جولان آمریکایی‌ها در بازار لوازم خانگی ایران
ارزش بالای بازار لوازم خانگی ایران باعث شده تا حتی برخی برندهای آمریکایی نیز به شیوه‌های مختلف وارد بازار ایران شوند. اگرچه برندهای آمریکایی به دلیل قیمت بالایی که دارند، نتوانسته همانند برندهای کره‌ای و ژاپنی در بازار ایران سهم داشته باشند، اما باز هم این برندها مشتریان خاص خود را داشته تا جایی ادامه حضور در بازار ایران برای برندهای آمریکایی صرفه اقتصادی دارد.20درصد از پسته‌ها پوک از آب درآمدند
آجیل شب چله در بازار به میزان کافی موجود است؛ برای تامین آجیل شب چله و ایام نوروز هیچ مشکلی وجود ندارد و بازار پاسخگوی نیاز مردم هست.دومین لیست سیاه واردات هم منتشر شد
در لیست جدید کالاهای وارداتی بی‌کیفیت انواع اسبا‌ب‌بازی، لوازم خانگی، لوازم برقی، لوازم‌التحریر و محصولاتی مانند چای و کاغذ توالت از کشورهایی چون چین، امارات، لبنان، هند، تایوان، آفریقای جنوبی، ترکیه، مالزی، آلمان، ایتالیا، فرانسه و پرتغال مشاهده می‌شود.


پشت پرده واردات میوه
به زعم معاون توسعه بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت اتفاقات اخیر در مورد واردات میوه پشت صحنه‌ای دارد که آن به فضاسازی برای تصویب طرح انتزاع (جداسازی) وظایف بخش کشاورزی وزارت صنعت، معدن و تجارت مربوط می‌شود.


دارو گران می‌شود
این اتفاق جدیدی است که بعد از 30 سال در کشور رخ می دهد و قطعاً تغییر محسوسی در صنعت دارویی کشور ایجاد می‌کند و یکی از ابزارهایی است که دولت و وزارت بهداشت برای حمایت از صنایع دارویی در اختیار دارد.


تناقض‌های وزارت جهادکشاورزی در واردات میوه
معاون مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در نامه های ارسالی وزارت جهاد کشاورزی به وزارت صنعت، معدن و تجارت ابهام کلی گویی و مشخص نبودن مصادیق کالا و محصولات کشاورزی به وضوح دیده می‌شود.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو