۹ : ۲۹ 1 جمادی‌الاول 1439 / 18 January 2018 / ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۸ دي

صادرات افزایش یافت/ دلار باید ارزان شود
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران از افزایش حدود شش درصدی صادرات در یکی - دو ماه گذشته خبر داد و گفت: نرخ فعلی دلار واقعی نیست و باید به ۴۲۰۰ تومان کاهش یابد.


افزایش30 درصدی اجاره‌بها
یک ماه از اجرای قانون کنترل تعزیراتی بازار اجاره گذشته‌ است و اگرچه در ظاهر برخی مشاوران املاک به اجرای این قانون پایبند هستند اما قیمت‌های اعلام شده برای اجاره واحد‌های مسکونی چنین مسئله‌ای را تائید نمی‌کند.


حمل و نقل ریلی؛ شریان حیاتی کشور
ایجاد سیستم حمل و نقل کامل، منظم، گسترده و کارآمد از جمله نیازهای مهم برای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه است و در این میان آن نوع از حمل و نقل که ایمن و ارزان‌ بوده و مصرف انرژی کمتری دارد بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرد.


آخرین آمارها نشان می‌دهد:
تحقق تنها 6درصدی سهم صنایع از درآمد هدفمندی یارانه‌ها
آخرین بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که کمتر از 6 درصد از سهم بخش صنعت و معدن از درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها محقق شده است.بدهی نفتی هندی‌ها به ایران حداقل 5میلیارد دلار است
کشور هند برای فروش نفت ایران بازار مناسبی محسوب می‌شود و مدیران نفتی نیز بر این موضوع تاکید می‌کنند؛ با وجود این مشخص نیست که چرا آنان در مقابل بدهی‌های نفتی برخی کشورها قاطعانه عمل نمی‌کنند؟ دیروز چین و نیکاراگوئه، امروز هند و فردا؟!


معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:
انعقاد تفاهمنامه برای نوسازی 14 هزار کامیون
معاون وزیر راه و شهرسازی از انعقاد تفاهمنامه بین سازمان راهداری و ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت و شرکتهای خودروسازی کشور برای نوسازی 14 هزار کامیون خبر داد.


سایه رکود از سر بخش مسکن می‌رود
افزایش ساخت و ساز به‌رغم افزایش قیمت مصالح
در حالی که از ابتدای سال جدید، زمزمه‌های افزایش قیمت مسکن شنیده می‌شد به نظر می‌رسد افزایش قیمت مصالح ساختمانی و در پی آن افزایش هزینه ساخت باعث افزایش قیمت شده است این درحالی است که خانه‌های موجود در بازار که طی سالیان گذشته ساخته شده‌اند نباید با افزایش قیمت روبه‌رو شوند.


بروز نقص فنی در سیستم ترمز برخی محصولات سایپا
فراخوان فقط برای نمایندگی‌ها!
ترمز خودرو جزو سیستم‌های فوق‌ ایمنی است و کوچک‌ترین اشکالی در کارآیی آن می‌تواند به حوادث مرگبار منجر شود. ظاهرا سایپا به تازگی اقدام به انتشار فراخوان برای اصلاح یک قطعه خاص در سیستم ترمز خودروهای تولید شده روی پلت فرم ایکس100 و تیبا کرده‌ است.

افزایش قیمت اوراق و کاهش قیمت وام
تمایل به خرید اوراق افزایش یافته است
بررسی‌ها در بازار خرید و فروش وام مسکن نشان می‌دهد که یک فقره تسهیلات 18 میلیونی بانک مسکن در این بازار با قیمتی حدود یک میلیون و 700 هزار تومان تا دو میلیون و 100 هزار تومان به فروش می‌رسد این در حالی است که اگر فروشنده اقدام به تهیه گواهی‌ ضمانت کند قیمت وام افزایش می‌یابد.

کیوان ساکت:
در تاریخ فقط آثار به یاد ماندنی می‌ماند
«کیوان ساکت» در سال ۱۳۴۰ در خانواده‌ای فرهنگ‌دوست در مشهد پا به هستی نهاد. از همان کودکی، کشیدن نقاشی و نواختن موسیقی را آغاز کرد. از ساکت تاکنون ۱۱ جلد کتاب در حوزه‌ی آموزش موسیقی به ویژه تار و سه‌تار و نزدیک به ۲۰ آلبوم موسیقی منتشر شده است.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو