۱۶ : ۵۰ 9 شعبان 1439 / 25 April 2018 / ۱۳۹۷ چهارشنبه ۵ ارديبهشت

دولت با موتورسیکلت‌سازان کنار آمد
دولت با درخواست موتورسیلکت‌سازان مبنی‌بر ارائه فرصت ۱۰ ماهه تا ابتدای دی‌ماه سال‌جاری به‌منظور تولید موتورسیکلت‌هایی با استاندارد یورو ۴ و شماره‌گذاری مجدد موتورسیکلت‌ها با استاندارد یورو ۳ تا آن زمان، موافقت کرد.


پسته گران شد
رییس انجمن پسته ایران از افزایش 10 تا 15 درصدی قیمت پسته در سال جاری خبر داد و گفت: قیمت پسته به دلیل کاهش تولید این محصول و همچنین افزایش نرخ ارز افزایش یافته است.


انفجار در فولاد غدیر یزد
فرماندار یزد از انفجار در فولاد غدیر یزد خبر داد و گفت: انفجار در این مجتمع فولادسازی 19 کشته و مجروح بر جای گذاشت.


پلیس مرجع بررسی استانداردهای خودرویی نیست
طبق قانون مصوب مجلس، شماره‌گذاری خودروها براساس ابلاغیه سازمان استاندارد به پلیس صورت گرفته و پلیس خود راسا مرجع بررسی استانداردهای خودرویی نیست.


چرخ بخش خصوصی با پنج خودروساز می چرخد
خودروسازان خصوصی کشور اگرچه در هشت ابتدایی امسال 2/12 درصد رشد را در تولید محصولات سواری نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کردند ، اما همچنان تیراژشان پایین است و با تولید چند روز خودروسازان دولتی برابری می کند.


زمزمه تدوین بودجه سایه در دولت
بودجه سایه که شورای عالی امنیت ملی در سال 83 برای مقابله با تحریم‌های احتمالی ایران دستور تدوین آن را صادر کرد به احتمال زیاد در سال 91 نیز در کنار لایحه بودجه سالیانه تدوین خواهد شد.


علت سانحه پرواز مسکو-تهران اعلام شد
دلیل باز نشدن چرخ بویینگ 727 پرواز مسکو ـ تهران این بود که یک قطعه لاستیک در محفظه باز شدن چرخ هواپیما گیر کرده و آن را بسته و مانع باز شدن چرخ هواپیما شده است.


فشار برای افزایش قیمت مسکن مهر
رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان گفت: برای ساخت واحدهای جدید مسکن مهر در سال 91 دولت باید حداقل 20 درصد در هر متر مربع به مبلغ 300 هزار تومان کنونی اضافه کند.


نرخ تورم آبان‌ اعلام شد
بانک مرکزی که پنج ماه از اعلام آمار رسمی نرخ تورم ماهانه خودداری کرده بود بالاخره طبق روال قبل تورم آبان‌ماه را 19.8 درصد اعلام کرد.دفاع وزیر از شیر 600 تومانی
وزیر جهاد کشاورزی گفت: قیمت 600 تومان خرید شیر از دامدار برای رسیدن به قیمت واقعی مناسب است و دامداران باید به دنبال کاهش قیمت تمام شده باشند.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو