۹ : ۷ 29 شوال 1438 / 24 July 2017 / ۱۳۹۶ دوشنبه ۲ مرداد

جزئیات تخفیف گمرکی به صادرکنندگان ایرانی در روسیه
گمرک ایران از ارایه تخفیف ۱۵ درصدی به صادرکنندگان ایرانی در گمرک روسیه خبر داد و اعلام کرد: این تسهیلات، با ارائه گواهی مبدا الکترونیکی قابل دریافت است.


دلیل ممنوعیت واردات "کیا"/شاید تأییدیه سازمان استاندارد و محیط زیست را نگرفته باشند
رئیس انجمن واردکنندگان خودرو در خصوص خودروهای کیا موتورز در سال ۹۶ که مجوز واردات به کشور را پیدا نکرده اند، گفت: تا جایی که من می دانم اطلس خودرو نمایندگی کیا را دریافت کرده ولی شاید این شرکت تأییدیه استاندارد و محیط زیست را دریافت نکرده باشد.


لبنیات تایید افزایش قیمت می‌گیرد؟
رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات از بازگشت قیمت محصولات دو کارخانه‌ لبنی که افزایش قیمت داشتند، به حالت قبل خبر داد.


سکه از مرز یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان گذشت
در بازار امروز - چهارشنبه - سکه تمام طرح جدید با ادامه روند صعودی قیمت، ۴۰۰۰ تومان در مقایسه با دیروز افزایش پیدا کرده و یک میلیون و ۲۰۹ هزار تومان عرضه می‌شود.


محصولات لبنی گران شده به نرخ‌های قبل بازگشت
در پی افزایش قیمت برخی محصولات لبنی از سوی دو کارخانه مطرح و اطلاعیه سازمان حمایت مبنی بر تخلف این کارخانه‌ها و برخورد با گرانفروشان، دبیر انجمن صنایع لبنی اعلام کرد که از امروز کارخانه‌های لبنی که اقدام به افزایش قیمت کرده بودند، قیمت‌های خود را به حالت قبل بازگردانده‌اند.


گزارش وزارت صنعت از گرانی‌های ۲۰، ۳۰، ۴۰ و ۵۰ درصدی/۴۵ کالای اساسی گران شد
براساس جدیدترین آمار اعلامی وزارت صنعت که همچنان به‌روز نبوده و با چندین ماه تأخیر منتشر می‌شود، در بهمن ماه سال گذشته از مجموع لیست ۵۶ کالای اساسی و مهم حدود ۴۵ قلم از کالاها رشد قیمت و فقط ۸ قلم کالا نسبت به بهمن ماه سال ۹۴ کاهش قیمت دارند.


کشف ۱۰ کانتینر کالای قاچاق از تهِ یک لنج
در یک مورد بازرسی از شهرهای ساحلی توسط دستگاههای نظارتی، مشخص شد که در یک محموله ته لنجی که بر اساس قانون تنها بایستی مایحتاج معمول افراد از طریق آن وارد شود حدود ۱۰کانتینر کالا تخلیه شده است.


افزایش تولید محصولات اساسی/ پتانسیل خودکفایی در شکر
وزیر جهاد کشاورزی از افزایش تولید شکر، برنج و گندم خبر داد و اعلام کرد که برنامه‌هایی برای افزایش تولید محصولات اساسی تدوین شده که بدون افزایش سطح زیرکشت و کاهش مصرف آب همراه خواهد بود.


پرتقال‌های ایرانی در انبارها فاسد شد/ وفور مرکبات خارجی در بازار
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار با اشاره به ورود مرکبات قاچاق به میادین میوه و تره‌بار کنار پرتقال وارداتی گفت: بخش زیادی از مرکبات باغداران شمال کشور در انبارها فاسد یا به کارخانه‌های افشره‌گیری فرستاده‌ شده یا زیر درخت باقی مانده است.


قرارداد پر از نقطه چین رنو و ایدرو ۲ هفته دیگر امضاء می‌شود؟
در حال حاضر ۶ماه از اعلام قرارداد رنو و ایدرو می‌گذرد اما با وجود تمام انتقادات به مبهم بودن آن هنوز مسئولان وزارت صنعت پاسخ قانع کننده ای را اعلام نکرده و فقط مدام از امضاء این قرارداد طی هفته های جاری خبر می دهند


فاضلی: مردمی‌تر شدن اقتصاد تنها راه تحقق اقتصاد مقاومتی است
رئیس اتاق اصناف معتقد است که شفاف سازی و افزایش مشارکت مردم در ساختار اقتصادی کشور می‌تواند اهداف اقتصاد مقاومتی که تولید و اشتغال است را محقق کند.
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو