۷ : ۳۵ 7 شوال 1439 / 21 June 2018 / ۱۳۹۷ پنج شنبه ۳۱ خرداد

کار در فاز ۱۱ متوقف نشده است/ وضع چینی‌ها از توتال بهتر است
معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت در امور مهندسی و توسعه با تاکید بر این‌که با خروج ترامپ از برجام کار در فاز ۱۱ متوقف نشده است، توضیحاتی را در مورد آخرین پروژه‌های نفتی کشور ارائه کرد.


هیچ بنزینی به ایران وارد نمی‌شود
مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی با رد از سرگیری واردات بنزین ایران از صادرات بیش از 500 هزار تن بنزین پایه و معمولی در سالجاری خبر داد و گفت: طرح تولید بنزین از صنایع پتروشیمی هنوز به حالت تعلیق قرار دارد.


قرارداد دو میدان نفتی فردا امضا می‌شود
قرارداد 3.5 میلیارد دلاری طرح توسعه میدان مشترک نفتی آذر و فاز سوم توسعه میدان دارخوین فردا دوشنبه امضا می شود


هشت انفجار طی پنج سال
نگاهی گذرا به تاریخچه انفجارهای گازی دنیا طی سال های اخیر گویای آن است که در میان کشورهای مختلف، ترکیه حجم بالایی از حملات تروریستی و انفجارها را به خود اختصاص داده است.اعلام آمادگی ایران برای صادرات گازوئیل به افغانستان
معاون وزیر نفت با تشریح توافق کلی ایران و افغانستان برای صدور فرآورده‌های نفتی از صادرات روزانه 3 میلیون لیتر گازوئیل به افغانستان خبر داد و گفت: ظرفیت مازاد برای صادرات بنزین نداریم.


زمان‌بندی عرضه گازوئیل کم گوگرد اعلام شد
مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پالایش و پخش نفتی با اشاره به افزایش 4 برابری ظرفیت تولید گوگرد پالایشگاههای نفت جزئیات برنامه زمان بندی عرضه گازوئیل کم گوگرد در جایگاههای سوخت را اعلام کرد.


جزئیات راه‌اندازی 7 طرح جدید پتروشیمی
معاون وزیر نفت اعلام کرد: با راه اندازی هفت طرح جدید پتروشیمی در سالجاری و افزایش ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی به 60 میلیون تن در سال، ظرفیت تولید محصولات پتروشیمیایی ایران به یک قدمی عربستان سعودی رسیده است.


هند دو پنجم بدهی‌ نفتی‌اش به ایران را پرداخت کرد
معاون ارزی بانک مرکزی از بازپرداخت دو پنجم بدهی نفتی هند به ایران خبر داد.


صادرات گاز ایران به ترکیه از یک هفته دیگر
یک مقام آگاه وزارت انرژی ترکیه اعلام کرد عملیات بازسازی خط لوله منفجر شده توسط شورشیان کردستان ترکیه آغاز شده و تا یک هفته آینده صادرات گاز ایران مجددا از سر گرفته خواهد شد.


آمریکا خواستار تحریم نفت و گاز سوریه شد
وزیر خارجه آمریکا با هدف اعمال فشار به بشار اسد خواستار تحریم بین المللی نفت و گاز سوریه شد.


وزیر نیرو خبر داد:
تمرد خزانه از دستور رئیس جمهور
وزیر نیرو از استنکاف وزارت اقتصاد از دستورات رئیس جمهوری مبنی بر آزاد شدن درآمدهای آبفا و برق از خزانه خبر داد و گفت: خزانه کل کشور به دستور رئیس جمهوری برای آزاد شدن 48 ساعته درآمدهای آب و برق بعد از هدفمندی یارانه ها عمل نمی کند.
IKD-Co
govah
ايساكو
شرکت پارس خودرو