۱۸ : ۲۰ 8 ربیع‌الثانی 1440 / 17 December 2018 / ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۶ آذر

تعیین تکلیف کارت‌های سوخت جامانده در شرکت پست
ثبت‌نام برای دریافت کارت سوخت المثنی روز گذشته به مدت یک هفته تمدید شد و مالکان خودرو یا موتورسیکلت فاقد کارت سوخت‌، می‌توانند برای ثبت‌نام اقدام کنند. شرکت پست هم قرار است از امروز به افرادی که خودرو یا موتورسیکلت‌شان را بعد از سال ۱۳۹۴ خریداری کرده‌اند، پیامکی ارسال و وضعیت کارت سوخت این مالکان را به آن‌ها اعلام کند.


ساخت بلندترین خط لوله نفت ایران آغاز شد
ساخت خط لوله نایین - کاشان- ری به عنوان یکی از بلندترین خطوط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی ایران به طول تقریبی 420 کیلومتر و با سرمایه گذاری دو هزار و 600میلیارد ریالی آغاز شد.


ایران بزرگترین پتروشیمی جهان را راه‌اندازی کرد
معاون وزیر نفت از راه اندازی بزرگترین مجتمع پتروشیمی جهان در غیاب مشارکت شرکت آلمانی طرف قرارداد خبر داد و اعلام کرد: با راه‌اندازی مجتمع اروند، ایران از واردات یک محصول پتروشیمی به خودکفایی رسید.


تاخیر در بزرگ‌ترین پروژه ال.پی.جی کشور
کشور رقیب ایران در میدان گازی پارس جنوبی، اکنون ال.پی.جی رابه یکی از مهم‌ترین منابع درآمدزایی خود تبدیل کرده است، اما با این حال هم‌چنان ما در دستیابی و بهره‌گیری از این تکنولوژی توفیق چندانی نداشته و پروژه‌های بزرگی که در این زمینه طراحی شده با تاخیر در بهره‌برداری مواجه‌اند.ایران صاحب پترو پالایشگاه می‌شود
یک مقام مسئول در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از راه اندازی نخستین واحد پتروپالایشگاه نفت ایران تا اواسط سال آینده خبر داد و گفت: به زودی تولید بنزین هواپیما در پالایشگاه نفت آبادان آغاز می‌شود.


بهای نفت کاهش یافت
هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز برای تحویل در ماه ژانویه با 49 سنت کاهش 108دلار و 51 سنت داد و ستد شد.


فرصت‌سوزی سالانه ۵۰ میلیارد دلاری
درشرایطی درآمد ایران از محل فروش نفت خام در سالجاری حدود 90 میلیارد دلار تخمین زده می شود که بررسی های حکایت از این نکته دارد که عدم النفع برداشت ایران از میادین نفتی مشترک سالانه چیزی حدود 50 میلیارد دلار برآورد می شود.


صادرات بنزین از فروردین91
در حال حاضر مصرف بنزین با تولید آن برابر است، اما تا پایان امسال تولید بنزین از مصرف پیش خواهد افتاد و این گونه قادر خواهیم بود که دوباره صادرات بنزین را از سر گیریم.


نخستین واحد پایلوت جی.تی.ال ایران رونمایی شد
اولین واحد پایلوت جی.تی.ال ایران صبح امروز با حضور وزرای نفت و صنعت، معدن و تجارت در شهرک صنعتی عباس آباد رونمایی شد.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو