۱۲ : ۱۳ 2 ربیع‌الثانی 1440 / 11 December 2018 / ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۰ آذر

اجرای مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان منجر به صرفه جویی ۵۰درصدی می‌شود
یک کارشناس انرژی گفت: اجرای مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان، در ساخت‌وسازها که هزینه ای بین ۲ تا ۵ درصد هزینه های ساخت را در بر می گیرد، منجر به کاهش ۳۰ تا ۵۰ درصدی مصرف انرژی می شود.


ایران یک مخزن گازی در دریای خزر کشف کرد
وزیر نفت از اکتشاف یک مخزن گازی در آب‌های عمیق دریای خزر با حجم ۵۰ TCF (تریلیون فوت مکعب)خبر داد.


تحریم‌ نفتی ایران یعنی سقوط ایتالیا، اسپانیا و یونان
شاید هدف تحریم‌ها کمک به سقوط ایتالیا، اسپانیا، یونان و کوچک تر کردن اتحادیه اروپاست


خطوط برق ایران به عراق مورد حمله واقع شدند
این حمله در منطقه 'لیک حمرین' واقع در حدود ۵۰ کیلومتری شمال شرقی بعقوبه انجام شد که طی آن ۴ دکل برق سقوط کرد و یک پلیس کشته و دو پلیس دیگر زخمی شدند.


26میلیون مشترک برق در ایران
معاون هماهنگی توزیع توانیر با بیان اینکه بیش از 26 میلیون مشترک در کشور از انرژی برق استفاده می کنند، اظهار کرد: 80 درصد مشترکین خانگی هستند که یک سوم مصرف کشور را به خود اختصاص داده اند.قبوض زمستانی گاز صادر شد
تغییراتی که شرکت ملی گاز ایران در خصوص نحوه محاسبه قبوض گاز از اول آبان ماه اعمال کرد، موجب بالارفتن مصرف بهینه گاز و افت شدید قبوض قرمز شد.


شمارش معکوس افتتاح ان.جی.ال سیری
با تکمیل طرح ان.جی.ال سیری تا پایان امسال، از سوزاندن روزانه بیش از یک میلیون دلار گاز همراه جلوگیری خواهد شد.شرط وزیر نفت برای توسعه میادین غیرمشترک
وزیر نفت تاکید کرد تنها در صورتی که سرمایه‌گذاری مناسبی در صنعت نفت صورت گیرد، توسعه میادین غیرمشترک در برنامه این وزارتخانه قرار می‌گیرد.

به زودی انجام می‌شود
عرضه همه فرآورده‌های نفتی با کارت سوخت
مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از عرضه تمام فرآورده‌های نفتی با کارت سوخت خبر داد.اثرات تحریم نفت ایران بر بازارهای جهانی
موسسه جی پی مورگان آمریکا هشدار داد تحریم نفتی ایران از سوی اتحادیه اروپا بازار نفت را با شوکی بزرگ مواجه می کند و با توجه به وضعیت شکننده اقتصاد جهان این کار تصمیمی معقول نخواهد بود.


تولید نفت ایران ۲۵ هزار بشکه کاهش یافت
داو جونز اعلام کرد تولید نفت ایران در ماه نوامبر ( آبان) با ۲۵ هزار بشکه در روز کاهش نسبت به ماه قبل از آن به 3.525 میلیون بشکه در روز رسید.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو