۵ : ۴۲ 4 رجب 1439 / 21 March 2018 / ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ فروردين

قرارداد ۲۰ ساله توسعه دو میدان نفتی امروز امضا می شود
قرارداد ۲۰ ساله توسعه میادین جفیر و سپهر امروز با حضور وزیر نفت به امضا می رسد.

اولتیماتوم به وزارت نیرو
ضرب الاجل دوماهه برای پرداخت بدهی 8 هزار میلیاردی
عدم پرداخت بدهی سرسام آور دولت به پیمانکاران وزارت نیرو ، کار را به قوه قضاییه کشاند.


قاسمی می‌تواند در اوپک شرکت کند؟
رستم قاسمی به‌عنوان وزیر پیشنهادی نفت در صورت کسب رای اعتماد از مجلس در روز چهارشنبه 12 مرداد بر کرسی این وزارتخانه تکیه خواهد زد. این در حالی است که مساله صادر نشدن ویزا برای او از سوی کشورهای اتحادیه اروپا و آمریکا، این‌روزها بحث‌هایی جدی را درخصوص چگونگی حضور وی در نشست‌های اوپک و سایر مناسبات بین‌المللی در رسانه‌ها و محافل کشور به‌وجود آورده است.


قلعه‌بانی اعتراف کرد:
عقب‌ماندگی فازهای 14، 20 و21 پارس جنوبی
مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران با اعلام این که توسعه سه فاز میدان گازی پارس جنوبی از برنامه زمان‌بندی خود عقب است، بر توسعه فازهای جدید این میدان در زمان تعیین شده تاکید کرد.وزیر پیشنهادی نفت درباره جریان انحرافی موضع‌گیری کرد
وزیر نفت با تأکید بر این‌که با هر جریان انحرافی که بخواهد منافعی را از نفت ببرد قطعاً مقابله می‌کنیم، گفت: تعامل خوب و مثبتی با رئیس‌جمهور دارم افراد کارآمد و متخصصی را پیشنهاد می‌کنیم و رئیس‌جمهور با توجه به اختیاراتی که دارد آنها را تصویب می‌کند.


نخستین اظهارنظر رسمی قاسمی
وزیر پیشنهادی نفت با بیان اینکه وزارت نفت به مدیران وارداتی نیازی ندارد از توسعه میادین مشترک نفت و گاز به عنوان مهمترین برنامه کاری خود یاد کرد و گفت: اگر سوپرمن هم باشم به تنهایی نمی‌توانم صنعت نفت را اداره کنم.


فاز 13 پارس جنوبی سال 1392 به بهره‌برداری می‌رسد
فازهای 13، 22 و 24 پارس جنوبی پیشرو سایر فازهای در حال ساخت این میدان است. در واقع پیشرفت این سه فاز معیاری برای سنجش پیشرفت سایر فازها محسوب می شود.

جملات بالا گفته مجری فاز 13 میدان گازی پارس جنوبی است که معتقد است با وجود این که عملیات اجرایی ساخت فاز 13، سه ماه دیرتر از سایر فازهای جدید در پارس جنوبی آغاز شده، اما پیشرفت این پروژه از برنامه زمان‌بندی جلوتر است.


رییس انجمن خودروسازان خواستار شد:
تجدیدنظر در معیارهای مصرف سوخت خودروها
قرار بود اول مرداد برچسب های مصرف سوخت خودروها تغییر کند. درخواست کنندگان می‌گفتند معیارهای قید شده روی برچسب‌ها غیر واقعی است، اما با گذشت بیش از یک هفته از ماه مرداد، خودروها هنوز با برچسب‌های مصرف سوخت قبلی به بازار می‌آیند.پرداخت بخش کوچکی از بدهی 5میلیاردی هند به ایران
بعد از اینکه مقامات هند اعلام کردند که پول نفت ایران را بر مبنای روپیه و در ترکیه پرداخت می کنند ، حال یک منبع آگاه به نقل از رویترز از پرداخت بخش کوچکی از بدهی 5 میلیاردی هند به ایران خبر می دهد


از سرگیری صادرات گاز ایران به ترکیه
پس از قطع یک روزه صادرات گاز ایران به ترکیه در پی انفجار بمب در مسیر این خط لوله، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد: صادرات گاز امروز از سر گرفته می‌شود.

IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو