۱۸ : ۸ 5 ربیع‌الاول 1439 / 24 November 2017 / ۱۳۹۶ جمعه ۳ آذر

قیمت نفت کاهش یافت
در حالی که در آستانه نشست اوپک در پایان ماه جاری میلادی تجار از انجام معاملات بزرگ خودداری می کنند، بازار های نفت امروز کم رونق بود.

هدایت خبر داد:
تولید نسل جدید خودروهای پایه گازسوز
معاون وزیر صنایع و معادن از کاهش حدود 1.5 میلیون بشکه‌ای تولید نفت ایران در برنامه پنجم توسعه و تولید نسل جدید خودروهای پایه گازسوز کشور در سالجاری خبر داد و گفت: در شرایط فعلی به طور متوسط سالانه 250 تا 300 هزار بشکه به طور طبیعی از تولید نفت ایران کاسته می‌شود.


نیروگاه پارس 2 هم ساخته می‌شود
قرارداد طرح ساخت نیروگاه پارس 2 به منظور تامین برق هشت فاز جدید پارس جنوبی به زودی با شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران (مپنا) امضا می‌شود.سهمیه اضافی سوخت تاکسیران‌ها‌ واریز شد
مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران از واریز سهمیه اضافی سوخت تاکسیران‌ها‌ خبر داد.


تولید نفت اوپک به 29.57 میلیون بشکه در روز رسید
تازه ترین گزارش نشریه پلاتز نشان می دهد میزان تولید نفت 12 کشور عضو اوپک طی ماه ژوئن به بیش از 29.57 میلیون بشکه در روز رسید که نیم میلیون بشکه از ماه قبل بیشتر است.


سوآپ نفت همچنان متوقف است
معاون برنامه ریزی وزیر نفت سوآپی که در حال حاضر در ایران انجام می شود را به منظور تامین خوراک برخی از پالایشگاه های نفتی دانست و گفت: به شرکت ملی نفت ایران اعلام شده تا شرایط سوآپ نفت را بررسی و گزارش را به مقام عالی وزارت اعلام کند.


از مجتمع پتروشیمی بوشهر چه خبر؟
عملیات اجرایی مجتمع پتروشیمی بوشهر از حدود شش ماه پیش آغاز شده، ولی هیچ خبری درباره وضعیت جدید آن در دست نیست.بدهی نفتی هندی‌ها به ایران حداقل 5میلیارد دلار است
کشور هند برای فروش نفت ایران بازار مناسبی محسوب می‌شود و مدیران نفتی نیز بر این موضوع تاکید می‌کنند؛ با وجود این مشخص نیست که چرا آنان در مقابل بدهی‌های نفتی برخی کشورها قاطعانه عمل نمی‌کنند؟ دیروز چین و نیکاراگوئه، امروز هند و فردا؟!


بازی مافیای دخانیات!
چرا برخی سیگارها به راحتی قاچاق می‌شوند؟
آخرین بررسیهای انجام شده نشان می‌دهد که نزدیک به 50 درصد از کل بازار دخانیات ایران را سیگارهای قاچاق تشکیل می‌دهند؛ اما نکته جالب اینجاست که بخش قابل توجهی از این سیگارهای قاچاق را سیگارهایی تشکیل می‌دهند که واردات آنها به کشور قانونی است.

عضو کمیسیون انرژی:
می ترسیم به مخزن خالی پارس جنوبی برسیم
طبق پیش بینی‌ها، برداشت قطر از پارس جنوبی تا سال ۲۰۱۲ سه برابر ایران می‌شود.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو