۱ : ۱۴ 27 ربیع‌الاول 1439 / 16 December 2017 / ۱۳۹۶ شنبه ۲۵ آذر

روزنامه حامی دولت: بنزین از اول دی ۱۵۰۰ تومان می‌شود
روزنامه حامی دولت از افزایش قیمت بنزین به ۱۵۰۰ تومان از اول دی‎ماه سال جاری خبر داد.


خط لوله گاز ایران به ترکیه بازسازی شد
مدیر منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران از رفع آسیب و راه اندازی مجدد خطوط لوله بازرگان در پی وقوع حادثه انفجار در این منطقه خبر داد.


کشف دو لایه‌نفتی‌سبک در میادین مشترک
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی از اکتشاف دو لایه نفتی جدید در میادین مشترک خبر داد و گفت: نفت این دو لایه سبک است.


قیمت نفت از 118 دلار گذشت
قیمت جهانی نفت پس از اعلام خبر موافقت کنگره آمریکا با افزایش سقف بدهی‌های این کشور بیش از یک دلار افزایش یافت و به بالای 118 دلار در هر بشکه رسید.

اولتیماتوم به وزارت نیرو
ضرب الاجل دوماهه برای پرداخت بدهی 8 هزار میلیاردی
عدم پرداخت بدهی سرسام آور دولت به پیمانکاران وزارت نیرو ، کار را به قوه قضاییه کشاند.


قاسمی می‌تواند در اوپک شرکت کند؟
رستم قاسمی به‌عنوان وزیر پیشنهادی نفت در صورت کسب رای اعتماد از مجلس در روز چهارشنبه 12 مرداد بر کرسی این وزارتخانه تکیه خواهد زد. این در حالی است که مساله صادر نشدن ویزا برای او از سوی کشورهای اتحادیه اروپا و آمریکا، این‌روزها بحث‌هایی جدی را درخصوص چگونگی حضور وی در نشست‌های اوپک و سایر مناسبات بین‌المللی در رسانه‌ها و محافل کشور به‌وجود آورده است.


قلعه‌بانی اعتراف کرد:
عقب‌ماندگی فازهای 14، 20 و21 پارس جنوبی
مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران با اعلام این که توسعه سه فاز میدان گازی پارس جنوبی از برنامه زمان‌بندی خود عقب است، بر توسعه فازهای جدید این میدان در زمان تعیین شده تاکید کرد.وزیر پیشنهادی نفت درباره جریان انحرافی موضع‌گیری کرد
وزیر نفت با تأکید بر این‌که با هر جریان انحرافی که بخواهد منافعی را از نفت ببرد قطعاً مقابله می‌کنیم، گفت: تعامل خوب و مثبتی با رئیس‌جمهور دارم افراد کارآمد و متخصصی را پیشنهاد می‌کنیم و رئیس‌جمهور با توجه به اختیاراتی که دارد آنها را تصویب می‌کند.


نخستین اظهارنظر رسمی قاسمی
وزیر پیشنهادی نفت با بیان اینکه وزارت نفت به مدیران وارداتی نیازی ندارد از توسعه میادین مشترک نفت و گاز به عنوان مهمترین برنامه کاری خود یاد کرد و گفت: اگر سوپرمن هم باشم به تنهایی نمی‌توانم صنعت نفت را اداره کنم.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو