۱۵ : ۲۷ 1 جمادی‌الاول 1439 / 18 January 2018 / ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۸ دي

کاهش خاموشی چقدر هزینه دارد؟
علی‌رغم اینکه میزان خاموشی‌ها از ابتدای دولت یازدهم کاهش خوبی داشته است اما همچنان نتوانسته میزان استاندارد را از آن خود کند و به گفته معاون شرکت توانیر، اگر سالی ۳۰۰۰ میلیارد تومان برای اصلاح شبکه فرسوده برق داده شود، می‌توان میزان خاموشی را به زیر ۲.۵ دقیقه رساند.


نخستین دستور گازی وزیر نفت
وزیر جدید نفت با صدور نخستین دستور گازی خود به توقف بیش از یکساله قرارداد 10 میلیارد دلاری طرح توسعه میدان گازی کیش پایان داد.


وزیر نفت: انتقاد نکنید!
وزیر نفت خطاب به کسانی که وزارتخانه متبوعش را متهم به گرانفروشی نفت در بورس می‌کنند، گفت: قیمتهایی که ما در بازار ارائه می‌کنیم براساس قیمتهای متعارف است، ضمن اینکه خود بورسی‌ها باید بتوانند کارهای مربوط به فروش نفت را در بورس انجام دهند.


بزرگترین قرارداد نفتی اروپا در ایران تعلیق شد
قرارداد طرح توسعه میدان نفتی جفیر به ارزش تقریبی نیم میلیارد دلار به دلیل اختلاف شرکت بلاروس نفت به عنوان بزرگترین شرکت اروپایی فعال در صنعت نفت ایران و شرکت ملی نفت به حالت تعلیق درآمد.


بالاخره سراجه قم گازدار شد
پس از گذشت یک سال و اندی و در حالی که مدیر شرکت ذخیره سازی گاز در اردیبهشت ماه خبر راه‌اندازی مخزن گاز طبیعی سراجه را اعلام کرده بود، این مخزن سرانجام امروز گازدار شد.قطب جدید پتروشیمی نیامده به حاشیه رفت
ایجاد قطب پتروشیمی در بندر چابهار هر چند در دستور کار قرار گرفته است اما مسئولان همچنان بر سر نحوه توسعه آن اختلاف نظر دارند.


هیچ بنزینی به ایران وارد نمی‌شود
مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی با رد از سرگیری واردات بنزین ایران از صادرات بیش از 500 هزار تن بنزین پایه و معمولی در سالجاری خبر داد و گفت: طرح تولید بنزین از صنایع پتروشیمی هنوز به حالت تعلیق قرار دارد.


قرارداد دو میدان نفتی فردا امضا می‌شود
قرارداد 3.5 میلیارد دلاری طرح توسعه میدان مشترک نفتی آذر و فاز سوم توسعه میدان دارخوین فردا دوشنبه امضا می شود
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو