۲۳ : ۳۳ 2 محرم 1439 / 23 September 2017 / ۱۳۹۶ شنبه ۱ مهر

قیمت نفت بین ۵۰ تا ۶۰ دلار ثابت خواهد ماند
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به افزایش تقاضا برای نفت در بازارهای جهانی و کاهش تولید نفت اوپک طی شش ماه آینده اظهار کرد: احتمالا قیمت نفت بین ۵۰ تا ۶۰ دلار ثابت خواهد ماند.


نخستین اظهارنظر رسمی قاسمی
وزیر پیشنهادی نفت با بیان اینکه وزارت نفت به مدیران وارداتی نیازی ندارد از توسعه میادین مشترک نفت و گاز به عنوان مهمترین برنامه کاری خود یاد کرد و گفت: اگر سوپرمن هم باشم به تنهایی نمی‌توانم صنعت نفت را اداره کنم.


فاز 13 پارس جنوبی سال 1392 به بهره‌برداری می‌رسد
فازهای 13، 22 و 24 پارس جنوبی پیشرو سایر فازهای در حال ساخت این میدان است. در واقع پیشرفت این سه فاز معیاری برای سنجش پیشرفت سایر فازها محسوب می شود.

جملات بالا گفته مجری فاز 13 میدان گازی پارس جنوبی است که معتقد است با وجود این که عملیات اجرایی ساخت فاز 13، سه ماه دیرتر از سایر فازهای جدید در پارس جنوبی آغاز شده، اما پیشرفت این پروژه از برنامه زمان‌بندی جلوتر است.


رییس انجمن خودروسازان خواستار شد:
تجدیدنظر در معیارهای مصرف سوخت خودروها
قرار بود اول مرداد برچسب های مصرف سوخت خودروها تغییر کند. درخواست کنندگان می‌گفتند معیارهای قید شده روی برچسب‌ها غیر واقعی است، اما با گذشت بیش از یک هفته از ماه مرداد، خودروها هنوز با برچسب‌های مصرف سوخت قبلی به بازار می‌آیند.پرداخت بخش کوچکی از بدهی 5میلیاردی هند به ایران
بعد از اینکه مقامات هند اعلام کردند که پول نفت ایران را بر مبنای روپیه و در ترکیه پرداخت می کنند ، حال یک منبع آگاه به نقل از رویترز از پرداخت بخش کوچکی از بدهی 5 میلیاردی هند به ایران خبر می دهد


از سرگیری صادرات گاز ایران به ترکیه
پس از قطع یک روزه صادرات گاز ایران به ترکیه در پی انفجار بمب در مسیر این خط لوله، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد: صادرات گاز امروز از سر گرفته می‌شود.جزییات برنامه های کاری وزیر پیشنهادی نفت
وزیر پیشنهادی نفت از برنامه های گسترده ای برای توسعه صنعت نفت و گاز کشور خبر می دهد


پیشرفت 91 درصدی خط لوله فاز 12 پارس جنوبی
مدیرعامل شرکت پتروپارس از پیشرفت 91 درصدی احداث خط لوله فاز 12 پارس جنوبی خبر داد.


قیمت جهانی نفت کاهش یافت
به دنبال ادامه نگرانیهای بین المللی در خصوص وضعیت بحران بدهی آمریکا و منطقه یورو قیمت جهانی نفت امروز چهارشنبه بار دیگر کاهش یافت.


شیطنت نفتی عربستانی‌ها
عربستان سعودی برای فروش سه میلیون بشکه نفت بیشتر به هند در ماه اوت قراردادهایی را امضا کرده است.مسئولیت جدید علی آبادی در وزارت نفت
با خروج احمد قلعه بانی از شرکت ملی نفت ایران و بازگشت وی به صنعت، احتمالا محمدعلی آبادی مدیرعاملی شرکت ملی نفت ایران را برعهده خواهد گرفت.
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو