۹ : ۵ 29 شوال 1438 / 24 July 2017 / ۱۳۹۶ دوشنبه ۲ مرداد

آغاز برداشت از تنها میدان نفتی باقی‌مانده غرب کارون تا پایان شهریور
در حالی که ظرفیت تولید میدان‎های آزادگان جنوبی، آزادگان شمالی، یادآوران و یاران شمالی در مجموع به حدود ۳۰۰ هزار بشکه در روز رسیده، شمارش معکوس برای برداشت نفت از میدان یاران جنوبی هم آغاز شده است.


تکلیف چاه‌های غیر مجاز تهران مشخص شد
براساس سیاست کلی وزارت نیرو قرار است که از این به بعد چاه‌های غیرمجاز موجود در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر و همچنین چاه‌هایی که در قانون تعیین تکلیف کشاورزی قرار می‌گیرند قانونی و شناسنامه‌دارشوند و شرکت آب منطقه‌ای تهران نیز باید نسبت به پلمب و پرکردن چاه‌های متخلف اقدام کند.


نفت بالای ۵۵ دلار معامله می‌شود
تشدید انتظار فعالان بازار برای کاهش عرضه نفت در سال آینده میلادی سبب شد در معاملات امروز (دوشنبه، ٢٩ آذر ماه) روند افزایشی قیمت نفت ادامه یابد.


قیمت هر بشکه نفت صادراتی ایران از50 دلار عبور کرد
تهران- ایرنا- قیمت هربشکه نفت خام سبک صادراتی ایران در هفته منتهی به 9دسامبر (19 آذر) با چهار دلار و 22 سنت افزایش، بشکه ای 50 دلار و 82 سنت به فروش رفت.


شرط و شروط تک‌رقمی‌شدن تلفات برق کشور
گرچه در دوسال اخیر شاهد کاهش خوب تلفات برق بوده‌ایم و این مساله نیز به یکی از سیاست‌های اصلی وزارت نیرو تبدیل شده اما برای رسیدن به بهترین تنیجه یعنی تک‌رقمی‌شدن تلفات برق کشور نیاز به ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار است.


25 جایگاه سوخت در مزایده سازمان خصوصی سازی به فروش رفت/ دست کم10مزایده تا پایان سال
تهران- ایرنا- مشاور مدیرعامل سازمان خصوصی سازی از فروش 25 جایگاه از مجموع 40 جایگاه سوخت در نظر گرفته شده در مزایده دیروز (دوشنبه) سازمان خصوصی سازی در 11 استان کشور خبر داد.


مذاکرات نهایی برای فروش روزانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت به روسیه/ قیمت نفت در سطح ۵۵ دلار تثبیت می‌شود
وزیر نفت با اشاره به تثبیت قیمت نفت بین ۵۰ تا ۵۵ دلار گفت: مذاکرات ما با روس‌ها برای فروش روزانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت به این کشور تا ۲ روز آینده نهایی خواهد شد.


بنزین گران نمی‌شود/ کارت سوخت در انتظار تصمیم مجلس
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه قیمت بنزین در سال جدید افزایش پیدا نمی‌کند، درمورد حفظ یا حذف کارت سوخت نیز گفت: درمورد کارت سوخت منتظر تصمیم مجلس هستیم.


چیت چیان: حل تعارض‌های بخش آب نیازمند قوانین خاص است /آب یکی از چهاراولویت سال آینده دولت
تهران- ایرنا- وزیر نیرو گفت: بجز مدیریت هوشمند، از نظر سیاسی- اجتماعی نیازمند قوانین روشنی برای تعیین تکلیف مساله آب در تعارض‌های مختلف هستیم، در غیر این صورت آینده کشور در نتیجه محدودیت منابع آبی به خطر خواهد افتاد.


مصرف بنزین در ایام اربعین 23 درصد افزایش یافت
تهران- ایرنا- مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: از پانزدهم آبان تا پنجم آذرماه در محل تردد زائران اربعین در غرب و جنوب غرب کشور 32 میلیون و 466 هزار لیتر سوخت مایع مصرف شد که سهم بنزین 23 درصد و سی.ان.جی (گاز طبیعی فشرده شده) هشت درصد افزایش یافت.


نشست 171 اوپک، تجلی بازگشت مقتدرانه ایران به بازار جهانی انرژی
تهران- ایرنا- ایران که در سال های گذشته به دلیل تحریم های ظالمانه غرب، سوءمدیریت داخلی و کارشکنی عربستان و متحدانش، جایگاه خود در عرصه بین المللی را از دست داده و حتی تاثیرگذاری آن در اوپک از کشورهایی مانند کویت و امارات نیز پایین تر آمده بود، در سایه دیپلماسی نفتی موفق توانست ضمن تامین منافع ملی، جایگاه خود در بازار جهانی انرژی را نیز احیا کند.
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو