۱۵ : ۳۳ 1 جمادی‌الاول 1439 / 18 January 2018 / ۱۳۹۶ پنج شنبه ۲۸ دي

کاهش خاموشی چقدر هزینه دارد؟
علی‌رغم اینکه میزان خاموشی‌ها از ابتدای دولت یازدهم کاهش خوبی داشته است اما همچنان نتوانسته میزان استاندارد را از آن خود کند و به گفته معاون شرکت توانیر، اگر سالی ۳۰۰۰ میلیارد تومان برای اصلاح شبکه فرسوده برق داده شود، می‌توان میزان خاموشی را به زیر ۲.۵ دقیقه رساند.


کرسنت؛مهلکه قدرت/ کهنه‌پرونده‌ای که بازیچه سیاسی‌کاری شد
وزارت نفت در حالی قرارداد کرسنت را قراردادی خوب توصیف می‌کند که لایه‌های پیچیده و چند وجهی ارتشا، فساد و تبانی در دادگاه بین المللی به اثبات رسیده است.


دریاچه ارومیه چگونه احیا شد/نیروگاه‌ها را از وزارت نیرو گرفتند و به وزارت دفاع دادند!
وزارت نیرو از آن‌جهت که وظیفه تامین لحظه‌ای آب و برق برای خانه‌ها، واحدهای تجاری و صنعتی کشور را دارد از حساس‌ترین وزارتخانه‌های دولت محسوب می‌شود؛ از سوی دیگر تامین زیرساخت‌های لازم برای توسعه کشاورزی، صادرات انرژی و تکمیل شبکه انرژی کشور بر پیچیدگی ماموریت‌های این وزارتخانه افزوده است.


تولیدنفت مناطق نفت‌خیز جنوب برلبه تیغ/۷۰درصدتجهیزات درانتظارتعمیر
کارشناسان می گویند در سال گذشته تنها ۳۰ درصد از تجهیزات شرکت نفت مناطق نفت‌خیز جنوب تعمیر شده و همچنان ۷۰ درصد آن در انتظار تعمیر است.


آغاز تولید زودهنگام از یاران جنوبی ظرف دو ماه آینده
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه متن از آغاز زودهنگام تولید از میدان یاران جنوبی ظرف دو ماه آینده خبر داد و گفت: امیدوارم با تمهیداتی که به کار گرفته شده حداکثر ظرف دو ماه آینده شاهد تولید ۱۰ هزار بشکه زودهنگام از میدان یاران جنوبی باشیم و متعاقب آن به تولید ۲۵ هزار بشکه خواهیم رسید.


ضعف در دیپلماسی نفتی/کرسنت، قربانگاه منافع ملی
نماینده اسبق ایران در اوپک می گوید: اقدامات تیم نفتی ایران برای احیای سهم سنتی ۱۳ تا ۱۴.۵ درصدی ایران در بازارهای جهانی نفت کمرنگ بود و تنها۱۱درصد احیا شد.


لزوم تلاش بیشتر صنایع برای گذر از پیک مصرف برق
تهران - ایرنا -مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به شرایط ویژه پیک 96، بر لزوم اقدامات موثرتر مدیریت بار و مصرف انرژی صنعت برق تاکید کرد.


آخرین اخبار از وضعیت قاچاق سوخت
رییس اداره پیشگیری از عرضه خارج شبکه و مقابله با قاچاق سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با تشریح آخرین وضعیت قاچاق سوخت اظهار کرد: میزان قاچاق بنزین در حال حاضر صفر است.


دارایی‌هایمان را معاوضه کنیم!
وزیر نفت در واکنش به یکی از کاندیداها که وزرای دولت را سرمایه‌دار خوانده بود، پیشنهاد داد دارایی‌هایشان را با یکدیگر معاوضه کنند!


ایران به فناوری تولید انبوه ورق های API محیط های ترش نفت و گاز دست یافت
مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان از دستیابی ایران به فناوری تولید انبوه ورق های API محیط های ترش خبر داد و گفت: اگر از تولید داخل در این بخش حمیات شود، می توانیم در سالهای آینده تولید داخلی این نوع ورق ها را جایگزین تمامی واردات آن کنیم.


پارس‌جنوبی مثل کلاف سردرگم و بی سر و ته به دولت یازدهم داده شد
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به وضعیت پارس جنوبی و علت تاخیر در بهره‌برداری از برخی از فازهای این میدان اظهار کرد: پارس جنوبی مانند یک کلاف سردرگم که نه سر داشت و نه ته به دولت یازدهم تحویل داده شد.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو