۰ : ۱۰ 5 محرم 1439 / 26 September 2017 / ۱۳۹۶ سه شنبه ۴ مهر

تولید روزانه ۱۲ میلیون لیتر بنزین از پالایشگاه ستاره خلیج فارس
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) از تولید روزانه ۱۲ میلیون لیتر بنزین از فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس خبر داد.


صدور مجوز احداث واحدهای جدید متانول‌ در پتروشیمی متوقف شد
یک مقام مسئول با اشاره به توقف صدور مجوز جدید برای احداث واحدهای تولید متانول در صنعت پتروشیمی گفت: امسال هم فقط دو مجوز جدید برای واحدهای اوره و آمونیاک صادر شده است.


ذخایر درجای نفت ایران به ۷۱۱ میلیارد بشکه رسید
مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران از رسیدن ذخایر نفت درجای ایران به ۷۱۱ میلیارد و ۵۳۰ میلیون بشکه خبر داد.


قیمت گازوئیل افزایش پیدا نمی‌کند
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه هیات دولت باید در مورد افزایش قیمت گازوییل تصمیم بگیرد، اظهار کرد: هنوز برنامه‌ای برای افزایش قیمت گازوییل در سال ۹۶ نداریم.


اضافه برداشت ۱۳ هزار میلیارد تومانی دولت از درآمد نفت در بودجه ۹۴
دولت در سال ۹۴ بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان بیشتر از مجوز بودجه ای از درآمد نفت برداشت کرده است.


گازرسانی به روستاهای جاده چالوس معطل سرمایه‌گذار
در حالی که روستاهای جاده چالوس بدون برخورداری از سیستم گاز لوله‌کشی زمستان‌ها را به سختی می‌گذرانند و از آن سو تامین سوخت مایع مانند نفت و گازوییل نیز با دشواری‌های زیادی در این مناطق همراه است و بعضا حتی منجر به خالی شدن روستاها شده، مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز، نبود سرمایه‌گذار را دلیل این موضوع می‌داند.


آغاز همکاری شلمبرژه با مناطق نفت‌خیز جنوب از اسفند
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری با شرکت شلمبرژه و کنسرسیوم پرگس، اظهار کرد:براساس برنامه‌ریزی انجام شده، شلمبرژه اوایل اسفندماه سال ۱۳۹۵ برای ارائه طرح اولیه خود به مناطق نفت‌خیز جنوب مراجعه خواهد کرد.


تجلی اقتصاد مقاومتی در صنعت برق
معاون تحقیقات و منابع انسانی توانیر گفت: طی سال‌های گذشته تحقیقات متعددی در صنعت برق صورت گرفته که براساس همین تحقیقات صنعت برق توانست به بسیاری از پروژه‌هایی که در این حوزه در ایران وجود نداشت دسترسی پیدا کند.


افزایش قیمت آب، برق و سوخت در سال ۹۶ ممنوع شد
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ مجلس شورای اسلامی گفت: با مصوبه عصر دیروز این کمیسیون قیمت آب و حامل‌های انرژی شامل بنزین، گازوئیل، گاز،​ نفت سفید و برق در سال ۹۶ هیچ افزایشی نسبت به سال ۹۵ نخواهند داشت.


نامه وزیرنفت به وزیر صنعت برای ساخت خودروهای پایه گازسوز
مدیر طرح احداث جایگاه‌های گاز طبیعی فشرده (CNG) از ارسال نامه‌ای توسط وزیر نفت به وزیر صنعت برای تولید خودروهای پایه گازسوز توسط خودروسازان داخلی خبر داد.


تعیین تکلیف سرنوشت قیمت بنزین در سال ۹۶
تصمیم‌گیری درمورد سرنوشت درآمدهای حاصل از فروش بنزین، موضوع روز گذشته نشست کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ مجلس بود که با حضور وزیر نفت برگزار شد. نشستی که نتیجه آن افزایش سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی بود.
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو