۲۳ : ۴۱ 2 محرم 1439 / 23 September 2017 / ۱۳۹۶ شنبه ۱ مهر

قیمت نفت بین ۵۰ تا ۶۰ دلار ثابت خواهد ماند
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به افزایش تقاضا برای نفت در بازارهای جهانی و کاهش تولید نفت اوپک طی شش ماه آینده اظهار کرد: احتمالا قیمت نفت بین ۵۰ تا ۶۰ دلار ثابت خواهد ماند.


بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار زیر زمین ایران دفن است
هرچه به قدمت میادین نفتی اضافه می‌شود برداشت نفت از این میادین را با چالش بیشتری مواجه می‌کند، چالشی که اگر برطرف نشود، میلیاردها دلار سرمایه در زیر زمین کشور یا با خاک یکسان شده یا نصیب کشورهای همسایه می‌شود.


جزئیات انحلال ۲ شرکت بزرگ گازی ایران/ اعلام دلایل انحلال شرکت‌ها
معاون وزیر نفت با اشاره به انحلال ۲ شرکت وابسته به شرکت ملی گاز، دلایل انحلال این شرکت‌ها را ماموریت‌های غیراقتصادی آنها اعلام کرد و گفت: زمان انحلال کامل هنوز مشخص نشده است.


نمره مردودی HSE وزارت نفت / هر ۲۲ روز یک حادثه نفتی
بررسی حوادث مهم صنایع زیر مجموعه وزارت نفت از ابتدای شروع به کار دولت یازدهم تا امروز که ۱۲۶۷ روز می‌گذرد، حاکی از این است که به طور متوسط هر ۲۲ روز در دولت یازدهم شاهد بروز یک حادثه نفتی بوده ایم.


خواب نفتکش ۳۵ هزار تنی در میانه کشمکش ۲ سازمان دولتی
در حالی قرار بود تا پایان سال ۹۴پیش‌نویس تفاهمنامه تعیین تکلیف پروژه‌ نیمه‌تمام بین ایزوایکو و شرکت ملی نفتکش امضا شود که درفاصله حدود یکماهه تا پایان سال ۹۵ سرنوشت شناور ایران-فهیم نامعلوم است.این نفکتش هم‌اکنون در سواحل خلیج‌فارس آب می‌خورد.


سدی به نام پول بر سر راه توسعه میدان گازی فرزاد B
میدان گازی فرزاد B سال هاست چشم انتظار مذاکرات ایران و هند نشسته تا شاید این مذاکرات به نتیجه برسد و این میدان هم طعم شیرین توسعه را بچشد، مذاکراتی که گویا پشت سد مباحث مالی گرفتار شده است.


وزیر نفت عمان خواستار خرید گاز ایران شد
وزیر نفت عمان امروز به تهران آمده تا در خصوص صاردات گاز ایران به این کشور با وزیر نفت ایران مذاکره کند.


حذف MTBE از ترکیب بنزین منتفی شد/ ابقای MTBE در سبد سوخت ایران
معاون وزیر نفت با بیان اینکه حذف MTBE از ترکیب بنزین کشور منتفی شده است، گفت: MTBE یک اکتان افزای بنزین بوده که از این ماده برای امتزاج با بنزین پالایشگاه‌ها استفاده خواهیم کرد.


شرکت های آمریکایی امکان حضوردر مناقصه های نفتی ایران ندارند/ بی تاثیری اقدام های واشنگتن بر روند مذاکره با شرکت های بین المللی
تهران- ایرنا- معاون امور بین الملل وزیر نفت درباره تاثیر اقدام ها و تحریم های جدید آمریکا بر روند مذاکرات و همکاری شرکت های اروپایی و آسیایی با ایران، تاکید کرد: این اقدام ها تاثیری نداشته است و این شرکت ها همچنان به دنبال همکاری هستند.


تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، بر صنعت نفت تاثیر دارد؟
رفع تحریم ها علیه ایران، رنگ و بویی تازه به دنیای طلای سیاه در کشور داد، تحریم‌هایی که سد عبور و حضور کشورهای خارجی در دنیای نفتی ایران شده بود، پس از برجام مجددا بشکه‌های نفتی این کشورها را از نفت ایران پر کرد به طوری که در یک مقطع زمانی چهار ماهه تولید را به سطح چهار میلیون بشکه رسانده و صادرات نفت از کمتر از یک میلیون بشکه، به بیش از دو میلیون بشکه افزایش یافت.


صدور مجوز احداث واحدهای جدید متانول‌ در پتروشیمی متوقف شد
یک مقام مسئول با اشاره به توقف صدور مجوز جدید برای احداث واحدهای تولید متانول در صنعت پتروشیمی گفت: امسال هم فقط دو مجوز جدید برای واحدهای اوره و آمونیاک صادر شده است.
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو