۹ : ۸ 29 شوال 1438 / 24 July 2017 / ۱۳۹۶ دوشنبه ۲ مرداد

آغاز برداشت از تنها میدان نفتی باقی‌مانده غرب کارون تا پایان شهریور
در حالی که ظرفیت تولید میدان‎های آزادگان جنوبی، آزادگان شمالی، یادآوران و یاران شمالی در مجموع به حدود ۳۰۰ هزار بشکه در روز رسیده، شمارش معکوس برای برداشت نفت از میدان یاران جنوبی هم آغاز شده است.


تجلی اقتصاد مقاومتی در صنعت برق
معاون تحقیقات و منابع انسانی توانیر گفت: طی سال‌های گذشته تحقیقات متعددی در صنعت برق صورت گرفته که براساس همین تحقیقات صنعت برق توانست به بسیاری از پروژه‌هایی که در این حوزه در ایران وجود نداشت دسترسی پیدا کند.


افزایش قیمت آب، برق و سوخت در سال ۹۶ ممنوع شد
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ مجلس شورای اسلامی گفت: با مصوبه عصر دیروز این کمیسیون قیمت آب و حامل‌های انرژی شامل بنزین، گازوئیل، گاز،​ نفت سفید و برق در سال ۹۶ هیچ افزایشی نسبت به سال ۹۵ نخواهند داشت.


نامه وزیرنفت به وزیر صنعت برای ساخت خودروهای پایه گازسوز
مدیر طرح احداث جایگاه‌های گاز طبیعی فشرده (CNG) از ارسال نامه‌ای توسط وزیر نفت به وزیر صنعت برای تولید خودروهای پایه گازسوز توسط خودروسازان داخلی خبر داد.


تعیین تکلیف سرنوشت قیمت بنزین در سال ۹۶
تصمیم‌گیری درمورد سرنوشت درآمدهای حاصل از فروش بنزین، موضوع روز گذشته نشست کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ مجلس بود که با حضور وزیر نفت برگزار شد. نشستی که نتیجه آن افزایش سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی بود.


تخفیف ویژه ۶۵ درصدی قیمت گاز برای "طبقه اشراف"
از مهر امسال در محاسبه قیمت گاز، قیمت پلکانی حذف و همه مشترکان اعم از پرمصرف و کم‌مصرف به ازای مصرف هرمترمکعب گاز ۱۵۰تومان می‌پردازند، موضوعی که باعث افزایش قیمت گاز برای کم مصرفها وکاهش قیمت برای مشترکین پرمصرف شده و خلاف اقتصاد مقاومتی است


مصرف انرژی ایران چند برابر جهان/ راهی برای گذر از خاموشی
مدیرعامل سازمان بهره‌وری انرژی ایران گفت: آمارها نشان می‌دهد سرانه متوسط مصرف انرژی ایران در بخش کشاورزی ۳.۳ برابر متوسط مصرف انرژی و در بخش ساختمان (عمومی، تجاری، مسکونی و صنعت) نیز ۱.۹ برابر متوسط مصرف انرژی در جهان است.


قیمت نفت به ۵۶ دلار رسید
قیمت هر بشکه نفت برنت، امروز با ۳ سنت افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۵۶ دلار و ۴ سنت رسید.


مذاکرات به نتیجه نرسید/ شکایت گازی ایران از ترکمنستان به مراجع بین المللی می رود
بعد از بی نتیجه ماندن مذاکرات نهایی مدیران شرکت ملی گاز ایران با طرف ترکمنی در خصوص تغییر رویکرد غیرمنطقی آنها در تجارت گازی دو کشور، ایران تصمیم به ارائه شکایت گازی به مراجع بین المللی اتخاذ کرده است.


تولید روزانه ۴ میلیون بشکه نفت/ آزادگان را در یک بخش کلی نگاه می‌کنیم
معاون شرکت نفت از تولید روزانه ۳.۹ تا چهار میلیون بشکه نفت ایران خبر داد.


وزیر نیرو درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت
وزیر نیرو در پیامی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو