۹ : ۹ 29 شوال 1438 / 24 July 2017 / ۱۳۹۶ دوشنبه ۲ مرداد

آغاز برداشت از تنها میدان نفتی باقی‌مانده غرب کارون تا پایان شهریور
در حالی که ظرفیت تولید میدان‎های آزادگان جنوبی، آزادگان شمالی، یادآوران و یاران شمالی در مجموع به حدود ۳۰۰ هزار بشکه در روز رسیده، شمارش معکوس برای برداشت نفت از میدان یاران جنوبی هم آغاز شده است.


وزیر نفت عمان خواستار خرید گاز ایران شد
وزیر نفت عمان امروز به تهران آمده تا در خصوص صاردات گاز ایران به این کشور با وزیر نفت ایران مذاکره کند.


حذف MTBE از ترکیب بنزین منتفی شد/ ابقای MTBE در سبد سوخت ایران
معاون وزیر نفت با بیان اینکه حذف MTBE از ترکیب بنزین کشور منتفی شده است، گفت: MTBE یک اکتان افزای بنزین بوده که از این ماده برای امتزاج با بنزین پالایشگاه‌ها استفاده خواهیم کرد.


شرکت های آمریکایی امکان حضوردر مناقصه های نفتی ایران ندارند/ بی تاثیری اقدام های واشنگتن بر روند مذاکره با شرکت های بین المللی
تهران- ایرنا- معاون امور بین الملل وزیر نفت درباره تاثیر اقدام ها و تحریم های جدید آمریکا بر روند مذاکرات و همکاری شرکت های اروپایی و آسیایی با ایران، تاکید کرد: این اقدام ها تاثیری نداشته است و این شرکت ها همچنان به دنبال همکاری هستند.


تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، بر صنعت نفت تاثیر دارد؟
رفع تحریم ها علیه ایران، رنگ و بویی تازه به دنیای طلای سیاه در کشور داد، تحریم‌هایی که سد عبور و حضور کشورهای خارجی در دنیای نفتی ایران شده بود، پس از برجام مجددا بشکه‌های نفتی این کشورها را از نفت ایران پر کرد به طوری که در یک مقطع زمانی چهار ماهه تولید را به سطح چهار میلیون بشکه رسانده و صادرات نفت از کمتر از یک میلیون بشکه، به بیش از دو میلیون بشکه افزایش یافت.


صدور مجوز احداث واحدهای جدید متانول‌ در پتروشیمی متوقف شد
یک مقام مسئول با اشاره به توقف صدور مجوز جدید برای احداث واحدهای تولید متانول در صنعت پتروشیمی گفت: امسال هم فقط دو مجوز جدید برای واحدهای اوره و آمونیاک صادر شده است.


ذخایر درجای نفت ایران به ۷۱۱ میلیارد بشکه رسید
مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران از رسیدن ذخایر نفت درجای ایران به ۷۱۱ میلیارد و ۵۳۰ میلیون بشکه خبر داد.


قیمت گازوئیل افزایش پیدا نمی‌کند
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با بیان اینکه هیات دولت باید در مورد افزایش قیمت گازوییل تصمیم بگیرد، اظهار کرد: هنوز برنامه‌ای برای افزایش قیمت گازوییل در سال ۹۶ نداریم.


اضافه برداشت ۱۳ هزار میلیارد تومانی دولت از درآمد نفت در بودجه ۹۴
دولت در سال ۹۴ بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان بیشتر از مجوز بودجه ای از درآمد نفت برداشت کرده است.


گازرسانی به روستاهای جاده چالوس معطل سرمایه‌گذار
در حالی که روستاهای جاده چالوس بدون برخورداری از سیستم گاز لوله‌کشی زمستان‌ها را به سختی می‌گذرانند و از آن سو تامین سوخت مایع مانند نفت و گازوییل نیز با دشواری‌های زیادی در این مناطق همراه است و بعضا حتی منجر به خالی شدن روستاها شده، مدیرگازرسانی شرکت ملی گاز، نبود سرمایه‌گذار را دلیل این موضوع می‌داند.


آغاز همکاری شلمبرژه با مناطق نفت‌خیز جنوب از اسفند
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری با شرکت شلمبرژه و کنسرسیوم پرگس، اظهار کرد:براساس برنامه‌ریزی انجام شده، شلمبرژه اوایل اسفندماه سال ۱۳۹۵ برای ارائه طرح اولیه خود به مناطق نفت‌خیز جنوب مراجعه خواهد کرد.
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو