۱۴ : ۵۳ 3 صفر 1439 / 24 October 2017 / ۱۳۹۶ سه شنبه ۲ آبان

تفاوت اکتان بنزین در ایران و اروپا / کدام بنزین برای خودروی شما مناسب است؟
در ایران دو نوع بنزین به‌صورت معمولی و سوپر عرضه می‌شود. بنزین معمولی دارای اکتان ۸۷ و بنزین سوپر دارای اکتان ۹۵ است. اما تنوع بنزین عرضه‌شده در سطح اروپا بیشتر است.


لزوم تلاش بیشتر صنایع برای گذر از پیک مصرف برق
تهران - ایرنا -مدیرعامل شرکت توانیر با اشاره به شرایط ویژه پیک 96، بر لزوم اقدامات موثرتر مدیریت بار و مصرف انرژی صنعت برق تاکید کرد.


آخرین اخبار از وضعیت قاچاق سوخت
رییس اداره پیشگیری از عرضه خارج شبکه و مقابله با قاچاق سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با تشریح آخرین وضعیت قاچاق سوخت اظهار کرد: میزان قاچاق بنزین در حال حاضر صفر است.


دارایی‌هایمان را معاوضه کنیم!
وزیر نفت در واکنش به یکی از کاندیداها که وزرای دولت را سرمایه‌دار خوانده بود، پیشنهاد داد دارایی‌هایشان را با یکدیگر معاوضه کنند!


ایران به فناوری تولید انبوه ورق های API محیط های ترش نفت و گاز دست یافت
مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان از دستیابی ایران به فناوری تولید انبوه ورق های API محیط های ترش خبر داد و گفت: اگر از تولید داخل در این بخش حمیات شود، می توانیم در سالهای آینده تولید داخلی این نوع ورق ها را جایگزین تمامی واردات آن کنیم.


پارس‌جنوبی مثل کلاف سردرگم و بی سر و ته به دولت یازدهم داده شد
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به وضعیت پارس جنوبی و علت تاخیر در بهره‌برداری از برخی از فازهای این میدان اظهار کرد: پارس جنوبی مانند یک کلاف سردرگم که نه سر داشت و نه ته به دولت یازدهم تحویل داده شد.


سه عامل ریزش قیمت نفت جهانی
ریزش سنگین قیمت‌های نفت در هفته گذشته تحت تاثیر نگرانی‌ها نسبت به کندی رشد اقتصادی چین، سطح بالای ذخایر جهانی و استراتژی معاملاتی صندوق‌های سرمایه گذاری روی داد.


نوسان قیمت نفت بین ۵۰ تا ۵۵ دلار در سال جاری
مدیر مالی شرکت بی پی گفت، تمدید توافق کاهش تولید در نیمه دوم امسال به رسیدن میزان ذخایر نفت خام جهان به سطح متوسط ۵ سال اخیر تا پایان ۲۰۱۷ و حمایت از قیمت ها در سطح حدود ۵۵ دلار کمک خواهد کرد.


تولید برق از زباله در تهران تنها ۲.۵ مگاوات است
قائم مقام وزیر نیرو گفت: در حال حاضر تولید برق از زباله تنها در یک مورد آن هم در جنوب تهران با ظرفیت ۲.۵ مگاوات با کمک دولت و وزارت نیرو انجام می‌شود.


"چراغ لامپی" که دیروز حسن روحانی روشن کرد/فاز ۱ پالایشگاه ستاره خلیج فارس ناقص افتتاح شد+سند
با توجه به ملاحظات اقتصادی و اصول ایمنی، در هیچ جای دنیا تا زمانی که یک فاز پالایشگاهی به طور کامل به بهره برداری نرسیده باشد، قسمتی از آن را افتتاح نمی‌کنند اما رئیس دولت یازدهم این کار را انجام داد.


ناگفته های پسابرجام در صنعت نفت؛ کاهش هزینه سرمایه گذاری تولید و پیشرفت طرح های توسعه ای
تهران- ایرنا- افزایش 6 برابری تولید نفت از میادین مشترک غرب کارون ، کاهش هزینه سرمایه گذاری تولید نفت خام و رشد قابل توجه پیشرفت پروژه های صنعت نفت از ناگفته های فعالیت وزارت نفت دولت یازدهم در شرایط پسابرجام است.
IKD-Co
govah
شرکت پارس خودرو
ايساكو