۱۷ : ۴۷ 11 ربیع‌الاول 1440 / 20 November 2018 / ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۹ آبان

بی‌تاثیری بازار سرمایه از تحریم‌ها
یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است پس از اعمال تحریم‌های آمریکا قرار بر این نیست که اتفاق ناخوشایندی برای بازار سهام رخ دهد و این بازار با روند طبیعی خود حرکت خواهد کرد.

کارآمدنیوز : سید ابراهیم عنایت در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تاثیر تحریم‌های آمریکا بر بازار سرمایه ایران، گفت: در حال حاضر شاهد جوسازی‌هایی علیه ایران هستیم اما باید بدانیم که از 13 آبان به بعد قرار نیست برای بازار سرمایه اتفاقی رخ دهد، معاملات به خوبی انجام می‌شود و شرایط طبق روال پیش خواهد رفت.

وی با اشاره به اینکه باید اقداماتی برای تقویت بازار سرمایه انجام داد تا برای سرمایه‌گذاران امید بیشتری به وجود آید، گفت: در شرایط موجود باید شرکت‌های جدیدی وارد بازار سرمایه شوند تا سرمایه‌گذاران از این شرکت‌ها استقبال کنند و نقدینگی جدید وارد بازار سهام شود.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به احتمال عرضه اولیه گوهر زمین در فرابورس ایران اظهار کرد: این سهم در هفته آینده در بازار سرمایه عرضه خواهد شد. در همین روزها که مشغول انجام کارهای عرضه اولیه این سهم هستیم شاهدیم که بسیاری از افراد مشتاق خرید این سهم و سرمایه‌گذاری در بازار سهام هستند. این موضوع می‌تواند به اهالی بازار سرمایه بیش از پیش امید دهد.

عنایت افزود: در حال حاضر تعداد زیادی از افراد برای خرید این عرضه اولیه و دانستن شرایط آن با من تماس می‌گیرند تعداد زیادی از این افراد کسانی هستند که برای اولین بار می‌خواهند کد معاملاتی بگیرند و خرید سهام انجام دهند. این موضوع نشان می‌دهد که بازار سرمایه پویایی خود را حفظ کرده است و با اعمال تحریم‌ها قرار نیست اتفاق جدیدی در بازار سهام رخ دهد.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه عرضه‌های اولیه نقدینگی خوبی را وارد بازار سهام می‌کند، گفت: در حال حاضر گهر زمین مراحل پذیرش را در فرابورس طی کرده است. این شرکت دارای دو خط تولید کنسانتره دو میلیون تنی است و سایر خطوط تولید آن در دست اجراست. با عرضه‌های اولیه موفق می‌توانیم برای جذب نقدینگی به این بازار کمک کنیم.

کد مطلب: 23755  |  تاريخ: ۱۳۹۷/۸/۱۲  |  ساعت: ۱۶ : ۲۱

نظرات ارسال شده