۲۱ : ۵۶ 11 رمضان 1439 / 26 May 2018 / ۱۳۹۷ شنبه ۵ خرداد

واکنش خودروسازان به خبر توقف تولید خودروهای غیراستانداردشان!
شرکتهای مدیران خودرو، سایپا، ایران خودرو، بهمن و کرمان موتور به اعلامیه سازمان ملی استاندارد ایران مبنی بر توقف تولید خودروهای غیراستاندارد این شرکتها واکنش‌های متفاوتی نشان دادند.

کارآمدنیوز : به گزارش ایسنا، سازمان ملی استاندارد ایران امروز با صدور اطلاعیه‌ای از توقف تولید 25 مدل خودرو به دلیل پاس نکردن استانداردهای جدید اجرایی شده از ابتدای دی ماه خبر داد.

این خودروها شامل MVM 315 سدان، MVM 550، تیگو 5 (محصولات مدیران خودرو)، سایپا 131 و سایپا 132 دوگانه‌سوز، سایپا 141 بنزینی و دوگانه‌سوز، آریو 1500 سی‌سی (محصولات گروه خودروسازی سایپا)، پژو پارس با موتور XUM (محصول ایران خودرو)، وانت تک کابین و دو کابین مزدا و کارا 1700بنزینی و دوگانه‌سوز، آسا B 50F (محصولات گروه خودروسازی بهمن) و لیفان 620، لیفان X50، لیفان  X60، جک J5 و هیوندای i10 (محصولات کرمان موتور) و برخی از خودروهای سنگین جاده‌ای هستند.

ایسنا موضوع توقف تولید خودروهای سواری غیراستاندارد را از شرکتهای تولیدکننده آنها پیگیری کرد که با پاسخ‌های متفاوتی روبرو شد.

در این زمینه بابک صدرایی – مدیر بازاریابی چری، گفت: تولید ام‌وی‌ام 550 را خودمان متوقف کرده بودیم. تولید ام‌وی ام 315 سدان نیز از یک سال پیش متوقف شده و هم‌اکنون تنها مدل هاچ‌بک این خودرو تولید می‌شود. منظور استاندارد از توقف تولید تیگو 5 نیز مدل قدیمی این محصول بوده که تولید آن را نیز متوقف کرده بودیم و هم‌اکنون تیگو 5 جدید فیس‌لیفیت در حال تولید است.

گروه خودروسازی سایپا نیز با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که خودروی سایپا 141 از چند سال پیش متوقف شده و سایپا 131 و 132 دوگانه‌سوز نیز تولید نمی‌شود. مجوز شماره‌گذاری آریو 1500 نیز تا دی ماه 1397 اخذ شده و تولید این خودرو متوقف نشده و ادامه دارد.

موضع گروه صنعتی ایران خودرو در این رابطه نیز پیگیری شده و این شرکت اعلام کرد که تولید پژو پارس با موتور XUM از ابتدای امسال متوقف شده است.

یکی از مدیران گروه خودروسازی بهمن اعلام کرد که سه مدل خودرویی که استاندارد توقف تولید آن را اعلام کرده است خطوط تولیدشان قبلا از سوی این شرکت متوقف شده و دیگر تولید نخواهند شد.

همچنین در پیگیری صورت گرفته یکی از مدیران کرمان موتور نیز اعلام کرد که تاکنون ابلاغیه‌ای مبنی بر توقف تولید برخی محصولات به دست این شرکت نرسیده و تولید محصولات طبق برنامه از پیش تعیین شده ادامه دارد.

کد مطلب: 21964  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۱۰/۴  |  ساعت: ۱۴ : ۴۸

نظرات ارسال شده