۱۴ : ۱۵ 5 رجب 1439 / 22 March 2018 / ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲ فروردين

واگذاری ۱۰ درصد از فعالیتهای وزارت بهداشت به بخش خصوصی+ سند
با ابلاغ آیین نامه اجرایی تبصره ۱۹قانون بودجه از سوی هیئت دولت، وزارت بهداشت مکلف به واگذاری ۱۰ درصد از فعالیتهای خود به بخش خصوصی شد.

کارآمدنیوز : به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران پویا؛ بر اساس مصوبه هیئت دولت در خصوص بند ب تبصره 19 قانون بودجه سال 96، وزارت بهداشت 10 درصد از فعالیتهای خود را به بخش خصوصی واگذار خواهد کرد.

بر اساس بنده 5 این آیین نامه، وزارت بهداشت مکلف شده است ظرف دو ماه برنامه واگذاری فعالیتهای مورد نظر را تدوین و به صورت عمومی منتشر نماید.

این واگذاریها به دو شیوه مشارکت و مدیریت انجام خواهد شد و بر این اساس بخش غیر دولتی خدمات را بر اساس استانداردهای تعیین شده وزارت بهداشت ارائه خواهد کرد.

در بند ب تبصره 19 قانون بودجه سال 96 آمده است، به منظور توسعه مشارکت مردمی و استفاده بیشتر از ظرفیت بخش غیردولتی در امور تصدی‌گری درمان، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است در سال 1396 تا ده درصد (10%) از فعالیت‌های خود را که در بخش دولتی انجام می‌شود براساس سازوکارهای پیش‌بینی شده در قانون مدیریت خدمات کشوری واگذار کند.
آیین‌نامه اجرائی این بند شامل امتیازات و تسهیلات در نظر گرفته شده برای بخش غیردولتی داوطلب و نحوه نظارت بر این نوع فعالیت‌ها و شاخص‌های کمی و کیفی که باید مورد رعایت بخش غیردولتی مجری قرار گیرد توسط سازمان‌های «برنامه و بودجه کشور» و «اداری و استخدامی کشور» با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

کد مطلب: 21690  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۸/۱۲  |  ساعت: ۱۰ : ۴۳

نظرات ارسال شده