۱۶ : ۳۳ 9 شعبان 1439 / 25 April 2018 / ۱۳۹۷ چهارشنبه ۵ ارديبهشت

آخرین وضعیت آب شیرین‌کن‌ها در ایران
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گفت: در حال حاضر می‌توان بیش از ۶۰ درصد آب شیرین‌کن‌های مورد نیاز را به صورت ساخت داخل تولید کرد.

کارآمدنیوز : حمیدرضا جانباز در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که در حال حاضر تولید 500 هزار مترمکعب از طریق آب شیرین کن‌ها در حال برنامه‌ریزی یا اجرا است، اظهار کرد: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته قرار است که حجم تولیدی آب از طریق این روش توسعه یابد.

به گفته وی، با توجه به پتانسیل ایران در این زمینه قرار شده که تولید آب از طریق آب شیرین‌ کن‌ها به بیش از یک میلیون مترمکعب برسد که تدابیر لازم برای این مساله در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با بیان این که ایران ظرفیت خوبی برای استفاده از آب شیرین کن دارد، ادامه داد: در شرایط فعلی 20 هزار مترمکعب آب شیرین کن در بندرعباس در آستانه افتتاح است.

پیش‌تر نیز ستار محمودی سرپرست وزارت نیرو  اولویت دولت دوازدهم را احداث شبکه‌های آبرسانی به روستاهای مناطق ساحلی، مرزی و کویری دانسته و گفته بود که در دولت یازدهم زمینه تولید 20 هزار مترمکعب آب شرب از طریق آب شیرین کن فراهم شده که تا پایان دولت دوازدهم این مقدار به 70 هزار متر مکعب خواهد رسید

کد مطلب: 21652  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۸/۷  |  ساعت: ۹ : ۳۰

نظرات ارسال شده