۱۶ : ۵۵ 9 جمادی‌الثانی 1439 / 25 February 2018 / ۱۳۹۶ يکشنبه ۶ اسفند

بسته اخبار اقتصادی در روز شنبه
"واردات گران شد"، "کاهش ۳۵ درصدی فروش در بازار لوازم التحریر"، "کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و ارز"، "پس از هک شدن چکار کنیم؟"، "تضمین‌نامه وام‌های پلاسکو صادر شد"، "افزایش تولید روغن برای ماه محرم"، "۱۲۰ میلیارد تومان مشوق صادراتی به چه کسانی می‌رسد؟"، "اعتراض صادرکنندگان ایرانی به قوانین جدید تجارت با ترکیه"، "قانون جدید کپی رایت به مجلس ارائه می‌شود"، "تولید وانت تندر متوقف شد"و " ۷۵ درصد از درآمد مالیاتی مصوب محقق شده است" از جمله مهمترین عناوین اخبار و گزارش‌های امروز اداره اقتصادی ایسنا است.

کارآمدنیوز : به گزارش ایسنا، برخی از مهمترین اخبار اقتصادی امروز - شنبه - در ادامه آمده است که با کلیک روی هر تیتر، متن کامل آن در دسترس خواهد بود.

واردات گران شد

مروری بر آمارهای گمرکی گویای آن است که از میان 15 کشور عمده صادرکننده کالا به ایران، در هشت مورد کاهش حجم صادرات به ایران را داشته‌اند اما در اکثر موارد ارزش واردات افزایش یافته است.

کاهش 35 درصدی فروش در بازار لوازم التحریر

رییس اتحادیه فروشندگان نرم افزار از رکود در بازار لوازم التحریر در آستانه آغاز سال تحصیلی خبر داد و گفت: شهریورماه که زمان اوج فروش در این صنف محسوب می‌شود در قیاس با سال‌های قبل حدود 30 تا 35 درصد کاهش فروش را تجربه کرده‌ایم.

کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و ارز

در بازار امروز - شنبه - قیمت طلا، سکه و دلار در مقایسه با قیمت‌های آخر هفته گذشته با روند کاهشی همراه شده است.

پس از هک شدن چکار کنیم؟

به نظر می‌رسد این روزها که خبرهای بسیاری از گوشه و کنار جهان درباره هک شدن حساب های شخصی و اینترنتی و حملات سایبری به کاربران به گوش می‌رسد، بدیهی است اطلاع یافتن از اینکه پس از هک باید چه اقداماتی را انجام بدهیم، کمک به سزایی به ما خواهد کرد.

تضمین‌نامه وام‌های پلاسکو صادر شد

در تازه ترین اقدامات انجام شده برای تسهیل شرایط مسائل بانکی کسبه پلاسکو، تضمین نامه‌ای از سوی سازمان برنامه و بودجه صادر شده که بر اساس آن دولت تا 50 درصد از سود ناشی از استمهال بدهی این کسبه در زمان وقوع حادثه را تقبل خواهد کرد. اما درباره یارانه سود تسهیلات تا سقف 300 میلیون برای آنها فعلا هیچ تصمیمی گرفته نشده است.

افزایش تولید روغن برای ماه محرم

دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی اعلام کرد که هیچ مشکلی برای تامین روغن در ماه محرم وجود ندارد و کارخانه‌ها تولید خود را مطبق با نیاز این ماه تضمین کرده‌اند اما مخالفت با افزایش قیمت روغن با وجود موافقت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نه تنها به زیان صنعت و تولیدکنندگان تمام می‌شود بلکه هزینه بیشتری روی دوش همه می‌گذارد.

120 میلیارد تومان مشوق صادراتی به چه کسانی می‌رسد؟

بسته حمایت از صادرات غیر نفتی از اختصاص 120 میلیارد تومان به عنوان مشوق‌های صادراتی خبر داده و اولویت دریافت این مشوق‌ها را برای شرکت‌های دانش بنیان اعلام کرده است.

اعتراض صادرکنندگان ایرانی به قوانین جدید تجارت با ترکیه

دبیر کل شورای مشترک بازرگانی ایران و ترکیه از اعتراض صادرکنندگان ایرانی نسبت به دریافت حق امضای مهر اسناد صادراتی از سوی کنسولگری سفارت ترکیه در ایران خبر داد و عنوان کرد که وزارت امور خارجه ایران اعتراض خود را نسبت به این مسئله اعلام کرده است.

قانون جدید کپی رایت به مجلس ارائه می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دیدگاه ما در رابطه با قانون کپی رایت و ضرورت بازبینی آن بسیار روشن است؛ باید این قانون بازبینی شود. ما لایحه‌ای را تنظیم کرده‌ایم که با طی مراحل، به مجلس ارائه می‌شود.

تولید وانت تندر متوقف شد

مرداد ماه امسال تولید سه مدل وانت در خودروسازان داخلی به صفر رسید.

75 درصد از درآمد مالیاتی مصوب محقق شده است

براساس اطلاعات بانک مرکزی ایران درآمدهای مالیاتی در چهار ماهه نخست سال جاری 29 هزار میلیارد تومان بوده در حالی که میزان مصوب چهار ماهه نخست سال جاری 39 هزار میلیارد تومان بوده است، به این ترتیب 75 درصد از درآمد پیش بینی مالیاتی محقق شده است.

معادلات غول‌های انرژی در بازار LNG

هشت هفته طول کشید تا بزرگترین کشتی تولید گاز شناور جهان با قایق‌های بکسل از یک کشتی‌سازی کره جنوبی به منطقه‌ای در 500 کیلومتری ساحل شمال غربی استرالیا کشیده شود.

کد مطلب: 21442  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۶/۲۶  |  ساعت: ۱۰ : ۱۳

نظرات ارسال شده