۱۳ : ۲۸ 7 ذی‌القعده 1439 / 20 July 2018 / ۱۳۹۷ جمعه ۲۹ تير

ادامه مذاکرات با مرسک برای توسعه لایه‌های نفتی پارس جنوبی
مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه مذاکرات با مرسک برای توسعه لایه‌های نفتی پارس جنوبی ادامه دارد از آغاز مذاکره با شرکت‌های دیگر برای توسعه این لایه‌ها خبر داد.

کارآمدنیوز : کریم زبیدی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه مذاکرات با شرکت مرسک برای طرح توسعه لایه‌های نفتی پارس جنوبی ادامه دارد، گفت: این مسئله که توتال شاخه نفتی مرسک را خریداری کرده، جای نگرانی دارد. ما برای ادامه مذاکرات با این شرکت باید مسائل جانبی را در نظر بگیریم.

وی با اشاره به فعالیت توتال در لایه‌های نفتی پارس جنوبی در کشور قطر اظهار کرد: با توجه به اینکه توتال در مقابل روی لایه‌های نفتی میدان مشترک پارس جنوبی در حال فعالیت است، ما باید پیش‌بینی‌های لازم را در نظر بگیریم.

مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران در ادامه با بیان اینکه وزیر نفت از شرکت‌های خارجی برای مشارکت در طرح توسعه لایه‌های نفتی پارس جنوبی دعوت به همکاری کرده است، گفت: مذاکرات در این راستا آغاز شده و شرکت نفت و گاز پارس فعلا در حال مذاکره با شرکت ‌های مختلف است. هنوز هیچ شرکتی به طور قطعی اعلام آمادگی نکرده است.

بر اساس این گزارش پیش از این اعلام شده بود که مذاکرات بین شرکت ملی نفت ایران با شرکت مرسک برای توسعه لایه‌های نفتی پارس جنوبی در مراحل نهایی قرار دارد تا اینکه طبق آخرین اخبار اعلام شد توتال بخشی از شرکت مرسک را خریداری کرده است.

کد مطلب: 21422  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۶/۲۱  |  ساعت: ۱۲ : ۱۹

نظرات ارسال شده